Wystawa w Zamku: Tożsamość architektoniczna miasta Szczecina

Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Wystawa w Zamku: Tożsamość architektoniczna miasta Szczecina

Postautor: Tasza » 20 lis 2012, o 15:01

W piątek, 23 listopada 2012 r. o godz. 17.00, w Sali Elżbietańskiej Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i grafiki autorstwa Rafała Podgórskiego - stypendysty Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w roku 2012.

Projekt artystyczny Rafała Podgórskiego dotyczy badania tożsamości architektonicznej miasta o bogatej historii przemian geopolitycznych oraz ciekawym rozwoju urbanizacyjnym. Głównym wątkiem analizy projektu stały się założenia urbanistyczne XIX – wiecznej zabudowy śródmieścia. Na jej podstawie powstał cykl grafik oraz obrazów w technice własnej. Celem projektu jest odtworzenie cech oraz idei przyświecających XIX-wiecznym projektantom oraz ich wykorzystanie do reinterpretacji w postaci zapisu współczesnym językiem plastyki.

Rafał Podgórski jest absolwentem gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. Za twórcze dokonania i kreatywność osobowości został nagrodzony stypendium Ministra Kultury. W obszarach kultury Gdańska prowadzi działalność w Fundacji "Wspólnota Gdańska", organizuje interdyscyplinarne koło naukowe Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej, jest aktywny w stowarzyszeniach promujących sztukę młodego pokolenia. Wszystkie swoje doświadczenia wiąże z własną pracą twórczą biorąc udział w wystawach, pokazach i warsztatach w kraju i za granicą. Pomimo młodego wieku jego dorobek pod każdym względem jest zauważalny i imponujący. Od 2011 r. pracuje w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie oraz na Wydziale Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, gdzie zatrudniony jest na etacie asystenta w Pracowni Rysunku. Aktualnie, dla pogłębienia swoich kreatywnych i dydaktycznych możliwości, przygotowuje się do otwarcia przewodu doktorskiego.

Proces przygotowania wystawy "Tożsamość architektoniczna miasta Szczecina" polegał na wnikliwej analizie urbanistyki, dokumentacji fotograficznej, i zebraniu materiałów archiwalnych architektury stolicy Pomorza Zachodniego.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w roku 2012.
Załączniki
zaproszenie sedina.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron