OBÓZ JENIECKI obsługujący SZPITAL NA UNII LUBELSKIEJ

Marta1
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2013, o 22:55

Re: OBÓZ JENIECKI obsługujący SZPITAL NA UNII LUBELSKIEJ

Postautor: Marta1 » 2 cze 2013, o 23:05

Jeśli istnieje taka możliwość to bardzo proszę o umieszczenie dodatkowych zdjęć.
seba33
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2013, o 03:24

Re: OBÓZ JENIECKI obsługujący SZPITAL NA UNII LUBELSKIEJ

Postautor: seba33 » 31 sie 2013, o 03:44

Witam,
Wtrącę się do tematu ponieważ 2 dni temu byłem w tych podziemiach. Zaciekawiony zacząłem rozmawiac z moją babcią która wraz z rodziną osiedliła się w szczecinie pierwszym transportem. Z jej opowieści wynika że w lasach jeszcze trwały walki z niedobitkami niemców. Ale do rzeczy osiedliła się pogonie na ulicy krasickiego koło dzisiejszego gim nr 10 (do dziś mieszkam w tej "poniemieckiej willi" ) czyli na tej samej ulicy gdzie znajduję się wjazd na ten teren i według niej pracowali tam ludzie pod przymusem i za zadanie mieli kopanie dalszych podziemi niestety odrazu teren został zajęty przez wojsko ze względu na dużą liczbę sprzętu znajdującego się w dole i na terenie dzisiejszych magazynów . Nawet w budynku gimnazjum została utworzona specialna jednostka która zajmowała się tylko tym terenem i dołem i nie można było podejść żeby coś zobaczyć.
Leboks
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2015, o 14:13

Re: OBÓZ JENIECKI obsługujący SZPITAL NA UNII LUBELSKIEJ

Postautor: Leboks » 7 mar 2016, o 10:25

Sławek pisze:Tuneli było kiedyś podobno więcej...
viewtopic.php?f=14&t=1995
Witam wiem gdzie jest zasypane wejście D a b2 przupominało bardziej wjazd niż wejście

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron