(artykuł) Tajemnicze piwnice Polmosu

Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Tajemnicze piwnice Polmosu

Postautor: Kropka » 13 lip 2008, o 00:14

Pięknie powiedziane ;-)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Tajemnicze piwnice Polmosu

Postautor: Busol » 13 lip 2008, o 09:25

alez zazdroszcze
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 13 lip 2008, o 18:52

Wyszedł świetny artykuł z tej wycieczki. :D

Gratulacje dla Exaduma. :D
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
docent
Posty: 21
Rejestracja: 26 mar 2008, o 22:12

Postautor: docent » 13 lip 2008, o 21:40

Jestem pod wrażeniem. Czytając poczułem się tak, jakbym był tam jeszcze raz. A ilość informacji przewyższa to, co przekazała nam przemiła przewodniczka. Gratulacje! Tylko dlaczego nie wyciąłes mojego brzucha ze zdjęcia kolekcji Starki???
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 14 lip 2008, o 13:11

docent pisze:Jestem pod wrażeniem. Czytając poczułem się tak, jakbym był tam jeszcze raz. A ilość informacji przewyższa to, co przekazała nam przemiła przewodniczka. Gratulacje! Tylko dlaczego nie wyciąłes mojego brzucha ze zdjęcia kolekcji Starki???
Potraktujmy to jako akcent browarniczy :-)

Bardzo dziękuje za miłe słowa i pragnę nadmienić, że to jeszcze nie koniec. Całe opóźnienie powstało z prozaicznej przyczyny. Natrafiłem na kilka wersji powstania i początkowych lat działalności tego przybytku. Konsultowałem się z Bartoszem i jemu udało się wykopać ogromne ilości informacji. Przerosło by to cały artykuł, który miał być poświęcony temu co zobaczyliśmy. W związku z tym, jak tylko uda się ogarnąć materiały mam nadzieje, że pojawi się jeszcze niezła ciekawostka, a przy okazji jakoś to usystematyzujemy. Trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 14 lip 2008, o 13:50

Exadum pisze:
docent pisze:Jestem pod wrażeniem. Czytając poczułem się tak, jakbym był tam jeszcze raz. A ilość informacji przewyższa to, co przekazała nam przemiła przewodniczka. Gratulacje! Tylko dlaczego nie wyciąłes mojego brzucha ze zdjęcia kolekcji Starki???
Potraktujmy to jako akcent browarniczy :-)

Bardzo dziękuje za miłe słowa i pragnę nadmienić, że to jeszcze nie koniec. Całe opóźnienie powstało z prozaicznej przyczyny. Natrafiłem na kilka wersji powstania i początkowych lat działalności tego przybytku. Konsultowałem się z Bartoszem i jemu udało się wykopać ogromne ilości informacji. Przerosło by to cały artykuł, który miał być poświęcony temu co zobaczyliśmy. W związku z tym, jak tylko uda się ogarnąć materiały mam nadzieje, że pojawi się jeszcze niezła ciekawostka, a przy okazji jakoś to usystematyzujemy. Trzymajcie kciuki.
To w takim razie trzymamy ;-)
Gość

(artyku³) Tajemnicze piwnice Polmosu

Postautor: Gość » 17 lip 2008, o 18:38

¦liczne dziêki za artyku³. Przepiêkny. Zazdroszczê , ¿e nie mog³em zaliczyæ fajowej wycieczki. Ale dopowiem ,¿e wizualnym znakiem historycznym "Rueckforth".

..[ Dzia³a³a ona w sk³adzie koncernu Ruckforth obejmuj±cego przemys³ fermentacyjny, piwowarski i spirytusowy na terenie Pomorza i Brandenburgii. ]...

jest okratowanie w oknach parteru kamienicy z charakterystycznym znaczkiem "R" w jajowatej obwódce, oraz charakterystyczny stylizowany poz³acany "Gryf" (taki z d³ug± szyj±) posadowiony nad bram± wjazdow± przy dzisiewjszej ul. K. Kolumba (Chyba nr 8). Firma "Rueckforth" po wojnie dzia³a w Niemczech zachodnich, i dzia³a do dzisiaj.
Quistorp
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykuł) Tajemnicze piwnice Polmosu

Postautor: Jsz » 17 lip 2008, o 23:43

Quistorp pisze:... wizualnym znakiem historycznym "Rueckforth" jest okratowanie w oknach parteru kamienicy z charakterystycznym znaczkiem "R" w jajowatej obwódce, oraz charakterystyczny stylizowany pozłacany "Gryf"...
Bruce - zagadka nr 18
Aygon Zagadka nr 30

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

cron