(artykuł) Sedina w oparach

Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 1 wrz 2007, o 12:33

Krasiu pisze:W świetle poniższego przepasanie odkopanego i ustawionego na miejscu pomnika biało-czerwoną szarfą zasługuje na uwagę :)
Chyba, że uznają to za policzek w twarz dla całej ekipy.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 1 wrz 2007, o 12:44

Sedina przepasana szarfą biało czerwoną? - Na pewno nie obraziła by się, szczególnie jako WSPÓŁCZESNA szczecinianka.
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 1 wrz 2007, o 13:47

Szkoda, że ekspoatuje się stale prof. Białeckiego, a nie zapyta o zdanie autentycznych znawców tematu: prof. J.M.Piskorskiego czy prof.Stępińskiego.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 1 wrz 2007, o 21:01

Torney - Wzorowo, Plusik!
PS. Czekam z niecierpliwością na 3 Rocznik, jestem przekonany że Pan Profesor się spręży i zadebiutuje na stronach jako autor
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 2 wrz 2007, o 10:55

nie jestem wyznawcą spiskowej teorii dziejów, ale zastanawiam się nad tym, czemu Kurier nie wydrukował polemiki autorstwa Torneya
wychodzi na to, że Wyborcza kibicuje poszukiwaniom, Kurier wręcz przeciwnie, a Głos (tzn. Moje Miasto) udowadnia że i tak nie mają sensu

moim zdaniem sam fakt, że szukamy Sediny, że się o niej mówi sprawia, że szczecinianie dowiedzą się więcej o pomniku i symbolu

moim "głośnym marzeniem" jest, żeby pomnik znów był na swoim miejscu - czy to odnaleziony, czy to odbudowany (oczywiście wolałbym odnaleziony, ale to tylko moje "ciche marzenie")
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Dzieło sztuki czy fałszywy symbol?

Postautor: Jan_Krzysztof » 31 mar 2008, o 22:53

Jako ciekawostka artykulik pod tym tytułem w najdłużej wydawanej gazecie w Szczecinie i wypowiedź prof. Filipowiaka.
http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?p=2652
Andoss
Posty: 86
Rejestracja: 2 sie 2005, o 11:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Andoss » 1 kwie 2008, o 22:16

Odchodzi powoli pewna grupa "Historyków" ukierunkowanych tylko w jedną stronę a za to powstało nowe pokolenie niespaczone "prawidłowym politycznie nurtem" tak więc nie ma się co przejmować takimi wypowiedziami, znajdują one coraz mniej słuchaczy a za parę lat odejdą w niepamięć :).
www.pomorze1945.com
GG 2079464
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 1 kwie 2008, o 23:10

...Pamiętajmy, że 20 lat po jej postawieniu Szczecin zaczął się chylić ku upadkowi, nie było go nawet stać na zbudowanie drugiej połowy muzeum przy Wałach Chrobrego.
No przygadał kocioł garnkowi, a My po wojnie w latach ogólnego rozkwitu miasta ile filharmonii, teatrów, muzeów wybudowaliśmy?
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 2 kwie 2008, o 17:04

Szkoda że akurat prof. Filipowiak wypowiada takie słowa. Zawsze uważałem Pana Profesora za człowieka wyjątkowo rozsądnego i nie kojarzyłem go z ekipą utrwalaczy i upamiętniaczy.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 2 kwie 2008, o 17:28

mavr pisze:Szkoda że akurat prof. Filipowiak wypowiada takie słowa. Zawsze uważałem Pana Profesora za człowieka wyjątkowo rozsądnego i nie kojarzyłem go z ekipą utrwalaczy i upamiętniaczy.
Pokolenia, które przeżyły II WŚ, często tak uważają jak Pan Profesor. Do końca nie wierzą, że relacje polsko-niemieckie mogą iść na lepsze. Rozumiem i staram się uszanować ich punkt widzenia.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 2 kwie 2008, o 20:13

RychO ma rację. Może rozmumie prof. Filipowiaka i jemu podobnych dlatego, że i w naszym pokoleniu II wojna była "niemal jak żywa"? Dzisiaj już dzieci raczej nie bawią się w "hitlerowców i partyzantów". Myśmy się bawili, a ci o lat 30 starsi od nas - przeżyli to na własnej skórze.
Absolwenci - łączcie się!
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Postautor: PrzemysławJ » 2 kwie 2008, o 21:46

A może to kwestia mocno podeszłego już wieku i związanych z tym skutków ubocznych?
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 3 kwie 2008, o 19:47

PrzemysławJ pisze:A może to kwestia mocno podeszłego już wieku i związanych z tym skutków ubocznych?
Każdy ma prawo do do własnego zdania, ale co wiesz o doświadczeniach ludzi, którzy II WŚ przeżyli na terenach włączonych do Rzeszy, tam Polacy znacznie mieli gorzej. W "szkolnych czytankach" pisze się głównie o Generalnej Guberni. Czym bardziej na przedwojennym polskim zachodzie mieszkali wtedy, tym bardziej są do dziś nieufni co do normalnych relacji polsko - niemieckich. Mój nieżyjący już Ojciec też nie był zadowolony, że na Sedinę czasem zaglądam. Na szczęście mnie nie wyklął za to.
Jestem za tym portalem, ale śmiać się ze starszych, inaczej myślących pokoleń, nie jest ani ładnie, ani mądrze i ani dowcipne.
Jestem za Sediną, pomnikiem, portalem, ale... te kilka wyżej ale.
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 3 kwie 2008, o 19:59

RychO a kto się śmieje z Pana Profesora?
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 3 kwie 2008, o 20:04

na przykład:
PrzemysławJ napisał(a):
A może to kwestia mocno podeszłego już wieku i związanych z tym skutków ubocznych?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości