(artykuł) Szczecin buduje Filharmonię

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 22 sie 2007, o 01:35

Torney pisze:
Bachinstitut pisze:Arkadius Bis – administartor portalu sedina.pl
Toney – obermoderator

Donos

Uprzejmie donoszę, że niejaki user „Woti” nazywa innych userów per „INNI”.

Życzliwy
Wpłynęło 21 VIII 2007 r.

(podpis nieczytelny)
approved
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 22 sie 2007, o 08:53

Lucius pisze: ... ja widziałbym na niej następujące loga: (...) ....
Zapomniałeś o (...) bo wiodący producenci go polecają :lol:
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 22 sie 2007, o 09:33

Busol pisze:
Torney pisze:
Bachinstitut pisze:Arkadius Bis – administartor portalu sedina.pl
Toney – obermoderator

Donos

Uprzejmie donoszę, że niejaki user „Woti” nazywa innych userów per „INNI”.

Życzliwy
Wpłynęło 21 VIII 2007 r.

(podpis nieczytelny)
approved
Poziom approvala - poprawny
Forma donosu - prawidłowa
Data w dokumentach zgodna ze stanem faktycznym

Audit result: SAT
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 22 sie 2007, o 10:56

PS.
Chciałem jeszcze tylko uprzejmie dodać, że mam gwuść z nagraniem.
Życzliwy

Może jednak wrócimy do lodowca?
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 22 sie 2007, o 12:53

Bachinstitut pisze: Może jednak wrócimy do lodowca?
Kunkel i Reichow w swojej (ociekającej nostalgiczną wazeliną) pracy "Stettin so wie es war" napisali o budynku Konzerthausu:

"Das Konzert- und Vereinshaus mag uns als typischer Prachtbau von 1884 gefallen oder nicht; es war und blieb ein Mittelpunkt bürgerlicher Kultur und Geselligkeit". (Dom koncertowo-zwiazkowy jako typowy budynek reprezentacyjny z 1884 może się nam podobać, lub nie: był i zostanie punktem centralnym mieszczańskiej kultury i życia towarzyskiego)

Sam nie skończyłem nawet korespondencyjnych kursów architektury więc wolę zaufać fachowcom z "żyri", że wybrano to, co najlepsze.
Czas pokaże, jak się to będzie zrastało z resztą (murowaną i duchową).
Wszak w historii (muzyki zresztą...) znany jest cytat wniosku z wyników pewnego konkursu: "Z braku najlepszych zadowolono się przeciętnym...
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 22 sie 2007, o 13:18

Lucius pisze: Przedstawcie swoje propozycje. Może do czegoś dojdziemy a następnym razem jak będę składał wnioski w miejskim/wiejskim WBiA to dam kopa w dzwi i wparuję do prezydenta Krzystka z pomysłami. Propozycja nie do odrzucenia :lol: Nie takie rzeczy w Republice Rzymskiej się działy...
Lucuś, a może tam są jakieś klamki, w końcu to UM, a nie DW :D

Co do propozycji - bodaj w połowie lat 90-tych bąkało się o odbudowie Konzerthausu z przeznaczeniem na funkcje bankowo-biznesowe z jednoczesną zabudową pl. Solidarności kwartałem kamienic mieszkalno-usługowych, stylizowanych na te sprzed wojny. Pojawił się nawet jakiś inwestor, zdaje się holenderski. Całkiem racjonalny pomysł, choc wściekle komercyjny upadł, zdaje się wraz z kolejną zmianą władzy. A szkoda. Przybyłoby kawałek ładnego miejsca. Po mojemu to wciąż mozliwe. A szklana góra filhamonii mogłaby błyskac na międzyodrzu, gdzie byc może walory projektu dałoby się lepiej wyeksponowac. Miejsce by się znalazło. Bo stawianie tego koło Polizeipraesidium to robienie wiochy.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 22 sie 2007, o 14:05

hehenio pisze:"Z braku najlepszych zadowolono się rzeciętnym...
1723 :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 22 sie 2007, o 15:27

1/ Z uwagi na czynione tu donosy oficjalne (mamusia opowiadała mi o podobnych praktykach czynionych coś około 1954) stanowczo przypominam, że czasy "St" (stalinowskie) minęły i SAMOKRYTYKI NIE ZŁOŻĘ. Posty-donos(t)y proponuję przenieść do IPN lub wątku o "przodownikach" (w nawiązaniu do "twarzy bezpieki").

2/ Przychylając się do słusznych postulatów NIEKTÓRYCH INNYCH (użytkowników forum) wracam do rzeczy i przypominam, że propozycja posadowienia gmachów NOWOCZESNOŚCIĄ tchnących jest stara jak pomysły na rewitalizację Miedzyodrza. To dobra propozycja i nawet górę lodową można by tam właśnie zaakceptować. Za to jestem gotów zgodzić się na Sedinę ulokowaną przed wejściem do portu (coś w negocjacjach Krzystkowi i nastepcom trzeba zaoferować) oraz przywrócenie starej, ciężkiej, ale zasłużonej (?) szkarady u boku policyjnej świątyni. Pomimo wszystko byłaby W TYM MIEJSCU lepsza od "lodowca", choćby nawet w środku handlowano mydłem (a może coś oddać Mm Beacie U.?).
Serdecznie pozdrawiam WSZYSTKICH, także INNYCH (na czymkolwiek by ta inność polegać miała) dyskutantów tego wątku i oświadczam, że co do powiedzenia miałem, to rzekłem. Na tym moje wizyty TU się kończą, bo bicia piany mam dość. Tym samym przepraszam za brak odpowiedzi (jeśli ktokolwiek w ogóle takowej oczekiwał/-uje).
Howgh!
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 22 sie 2007, o 15:56

woti pisze:Z uwagi na czynione tu donosy oficjalne (mamusia opowiadała mi o podobnych praktykach czynionych coś około 1954) stanowczo przypominam, że czasy "St" (stalinowskie) minęły i SAMOKRYTYKI NIE ZŁOŻĘ. Posty-donos(t)y proponuję przenieść do IPN lub wątku o "przodownikach" (w nawiązaniu do "twarzy bezpieki").
Wpłynęło 22 VIII 2007 r.

(podpis nieczytelny)
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 22 sie 2007, o 19:53

woti pisze:1/ Z uwagi na czynione tu donosy oficjalne (mamusia opowiadała mi o podobnych praktykach czynionych coś około 1954) stanowczo przypominam, że czasy "St" (stalinowskie) minęły i SAMOKRYTYKI NIE ZŁOŻĘ. Posty-donos(t)y proponuję przenieść do IPN lub wątku o "przodownikach" (w nawiązaniu do "twarzy bezpieki").
Pust' wsiegda budet solnce,
Pust wsiegda budet niebo,
Pust wsiegda budet mama,
Pust wsiegda budu ja!


Shalom*
Pazdrawljaju*
Alleluja i do tyłu*
(* - niepotrzebne skreślić)
woti pisze:2/ Przychylając się do słusznych postulatów NIEKTÓRYCH INNYCH (użytkowników forum) wracam do rzeczy i przypominam, że propozycja posadowienia gmachów NOWOCZESNOŚCIĄ tchnących jest stara jak pomysły na rewitalizację Miedzyodrza. To dobra propozycja i nawet górę lodową można by tam właśnie zaakceptować. Za to jestem gotów zgodzić się na Sedinę ulokowaną przed wejściem do portu (coś w negocjacjach Krzystkowi i nastepcom trzeba zaoferować) oraz przywrócenie starej, ciężkiej, ale zasłużonej (?) szkarady u boku policyjnej świątyni. Pomimo wszystko byłaby W TYM MIEJSCU lepsza od "lodowca", choćby nawet w środku handlowano mydłem (a może coś oddać Mm Beacie U.?).
Oczywiście, zawoalowaną propozycję Wotiego, dotyczącą wprowadzenia do przyszłego Konzerthausu sieci sklepów Beate U., należy przyjąć z należytym zrozumieniem (dla Wotiego), skoro takową posiada potrzebę. Tolerancja przede wszystkim!
Natomiast nasze dalsze rozważania na temat posadowienia Konzerthausu tu lub tam będą miały mniej więcej taką siłę przebicia, jak w sprawie szczytu Katedry: nam się podobał szczyt w stylu Reichstag Berlin, a arcyksiądz Kozieczko wraz plemieniem Latoura i tak nam zafundują szpikulec do lewatywy. Ale co się nagadamy, to nasze.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, o 23:25 przez Bachinstitut, łącznie zmieniany 1 raz.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 22 sie 2007, o 21:15

Bachinstitut pisze: Nasze dalsze rozważania na temat posadowienia Konzerthausu tu lub tam będą miały mniej więcej taką siłę przebicia jak w sprawie szczytu Katedry: nam się podobał szczyt w stylu Reichstag Berlin, a arcyksiądz Konieczko wraz plemieniem Latoura i tak nam zafundują szpikulec do lewatywy. Ale co się nagadamy, to nasze.
No no, ciekawy i zabawny wywód nawet, z którym należy się zgodzić.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 23 sie 2007, o 01:19

Sam gotyk, bez tego nowoczesnego neo, ciasno , z kamienia, gliny i drewnianych belek, orthodox rulz.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Lucius
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2007, o 08:53

Postautor: Lucius » 23 sie 2007, o 09:57

Aygon pisze:Sam gotyk, bez tego nowoczesnego neo, ciasno , z kamienia, gliny i drewnianych belek, orthodox rulz.
:D Gotyku w Szczecinie nie masz. Gotyk kończy się na Łabie i niektórych enklawach gdzie doszły warsztaty francuskie jak kraik nazywany Albionem. "Gotyk niemiecki" kieruje się już inną logiką a zastosowanie cegły to profanacja jak by to pewien specjalista powiedział.
Gotyk ceglany to gotyk północy, z innaczej pracującą konstrukcją, inną egzegezą, innymi przyczynami i innym podejściem.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 23 sie 2007, o 10:29

Czyli Kościół św Jana Ewangelisty to jest w końcu jaki gotyk: północy, ceglany, ale nie niemiecki? Bo chciałem się upewnić.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 28 lis 2007, o 12:22

Nowe interesujące informacje :shock:

"Projekt filharmonii plagiatem?"
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,4713044.html

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości