(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Postautor: Krasiu » 23 lut 2007, o 00:42

Czy autor tego zdjęcia (chyba uda mi się jakoś załączyć) miał magiczny aparacik, który przeniósł go do sierpnia 2007 pozwalając wykonać to kompromitujące organizatorów regat zdjęcie? Nie. Autor był na finale The Tall Ships Races 2006 w Antwerpii, które to miasto sponsoruje zresztą także i tegoroczną, szczecińską imprezę.

Czy to uspokaja? Absolutnie. To, że ktoś coś zawalił nie oznacza, że my możemy zrobić to samo. Zresztą pal dialbi te toi toie. Nie były potrzebne. Jeśli ktoś chciał się napić piwa to szedł do jednego z setek miejscowych pubów wyposażonych w normalną toaletę. Na polowych stoiskach można było co najwyżej kupić colę.

Pejzaż Łasztowni martwi. Z mojego rozeznania wynika, że tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się w ciągu najbliższych kilku tygodni kiedy to mają być rozwikłane sprawy wyboru wykonawców kilku kluczowych inwestycji. Po nich będzie już można z niemal 100 procentową pewnością określić czy to wszystko się uda.

Obrazki z Jana z Kolna są najmniej niepokojące. Tam przynajmniej jest ktoś za to odpowiedzialny kto obiecał już, że wszystko na czas doprowadzi do ładu.
Załączniki
kible.jpg
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 23 lut 2007, o 01:15

Krajobraz jak po ostrej imprezie :lol: jakby tam jakiś przystanek Woodstock niedawno zorganizowano :lol: Co do problemu z toaletami to ja pamiętam, że takowe miały powstać pod Tarasami Hakena...i chyba sprawa siadła, ponieważ pojawił się problem z ustaleniem do kogo ów podziemia należą? :lol: Obawiam się także, że Hydrobudowa zejdzie z budowy (chodzi mi o Jana z Kolna) dopiero latem...Potem zdaje się, że ZDiTM będzie odpowiedziale za to, aby ew. sypnąć im kary za zniszczenia...Fajnie, że temat został poruszony, bo cała organizacja nie wygląda zbyt ciekawie :(.
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 23 lut 2007, o 03:59

...........oslupialam..

te kible przy nabrzezu ?!

Ale ale....

Krasiu nie wszyscy wiedza i nie wszyscy sie osmiela pojsc jak mowisz do pobliskego pubu w zamian uslyszec, "kibel dla gosci"


Szczecinianin wie, gdzie pojsc (najczesciej do domu) ale gosc szuka, i nie bedzie latal po pubach, tylko wlasnie szukal toi toi, , nie przy nabrzezu (ale znaki jak w hamburgu, co chwila, gdzie ubikacje, ze strzalkami nawet) albo sie po prostu odleje, w bramie, zarabiajac naturalnie na ksywe chama zza Odry.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 23 lut 2007, o 09:43

To już naprawdę nie jest śmieszne. Mimo, że fotki w artykule mi się nie wyświetlają to wiem jak ta okolica wygląda. Mam duże obawy, że nasze miasto znowu da plamę. Jeśli się jakimś cudem uda nie zbłaźnić to będzie naprawdę dobrze, ale jak to będzie niewypał to powinien ktoś za to odpowiedzieć. To będzie wielka szansa dla Szczecina na wypromowanie się.
Co do stron technicznej regat to bardzo mnie zastanawia, gdzie te wszystkie jednostki się pomieszczą :roll: Jak na razie to wygląda na to, że będą stały od Pomorzan (albo dalej) do samego Świnoujścia :wink:
Po ogłoszeniu naszego miasta gospodarzem regat było wiele szumu o wybudowanie mariny z prawdziwego zdarzenia i jak widać to był tylko szum...
Samo centrum też nie wygląda dobrze. Przecież goście regat nie będą cały czas siedzieć na Wałach i gapić się w statki :) A miasto jest w takim stanie, że wstyd to pokazywać ludziom z innych części Polski a co dopiero turystom zza granicy. Weźmy na przykład taki Deptak Bogusława-tam gdzie kiedyś były sklepy są witryny pozabijane dechami. Idąc na Deptak, na Jagiellońskiej można się czasem przewrócić o sterty śmieci i bardzo często są to jakieś plakaty pozrywane przez wiatr z tych witryn. Brudno jest też w innych częściach miasta.
Może na tym skończę swoją wypowiedź. Wiem, że to jest jedno wielkie narzekanie ale to też pokazuje jak wiele jest jeszcze do zrobienia. I władze powinny o tym pomyśleć, zanim zdecydowały się zgłosić kandydaturę Szczecina.
Awatar użytkownika
SCDoctor
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 09:05
Lokalizacja: STETTIN - FINKENWALDE

(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Postautor: SCDoctor » 23 lut 2007, o 14:39

Mnie natomiast martwi termin zakończenia prać przy chełmie katedry .. Oby ten listopad nie okazał sie terminem postawienia chełmu ..

A co do kwestii graffiti na trasie zamkowej, to z pewnych źródeł wiem że w związku z regatami, odbędzie się też największa jak do tej pory impreza Graffiti Jam, gdzie pojawią się osoby ze ścisłej europejskiej czołówki w tej dziedzinie. Co za tym idzie wszystkie te filary zostaną ozdobione tzw. "obrazkami" ,a co naj istotniejsze każdy z nich w tle ma mieć szczecińsko-regatowe motywy. Także powinno być OK :D
Awatar użytkownika
SCDoctor
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 09:05
Lokalizacja: STETTIN - FINKENWALDE

(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Postautor: SCDoctor » 23 lut 2007, o 15:11

I jeszcze taka jedna myśl .. ATRAKCJE

Jakie w związku z regatami czekają nas atrakcje?
Czy doczekamy sie wreszcie zamkniecia arterii nad odrzańskiej i czy jest szansa na odbudowanie choć w części Nad Odrzańskiego Bulwaru.. Pamiętam że takie głosy kiedyś padały .. ale to chyba jeszcze za czasów "świętego".

Czy i jak inne części miasta będą chciały się pokazać na tle regat?

Dlaczego by np. na słonecznej polanie nie zrobić "Pikniku Historycznego" ?? Gdzie goście z innych miast i krajów mogli by w języku angielskim wysłuchać trochę informacji odnośnie historii naszego miasta.. Zobaczyć w polowym kinie unikatowe stare filmy, a po wszystkim zjeść kiełbaske z grila i popijając piwko rzucić okiem na panoramę szczecina..

Albo np. dwa tramwaje .. jeden stary drugi ten najnowszy .. trasa: Dworcowa-Brama Portowa-Niepodległości-Parkowa-pętra na e.Plater.
I odwrotnie. a co z tego? A to że w starym wagonie można zrobić wystawę starych zdjęć Stettina .. a w nowym wystawę "przyszłośc" obrazującą wirtualne plany na przyszłość miasta. Oczywiście wstęp i dowolnej długości przejazd musiał by być darmowy!!

Takich i innych pomysłów mam sporo .. jak uatrakcyjnić te regaty, jak i dla gości tak i dla mieszkańców .. Dawno już takie imprezy straciły na atrakcyjności, a coroczne dni morza są poprostu tylko stertą odgrzewanych kotletów..

Muzeum techniki .. zlot starych motocykli, pojazdów cztero-kołowych i komunikacji miejskiej .. Także sprzętów militarnych. Taka atrakcja mogła by mieć miejsce .. no, ale niestety jest to nie realne .. na lotnisku w dąbiu ( choć moim zdaniem, bardziej to Finkenwalde niż Alt Damm ;] )

Powiedzcie z kim mam rozmawiać komu przemówić do rozsądku, aby wreszcie po chyba 20 latach od odtatniego zlotu żaglowców coś ciekawego dla nas w mieście się zorganizowało?!?!?!

Niestety każdy tylko patrzy na kase i nikt nic nie ma zamiaru zrobić za darmo .. smutny to niestety obraz naszej społeczności .. A jak słyszę niekiedy jakie pewne inwestycje miały koszta, to zastanawiam sie .. z czego to było robione?? Ze złota czy z kosmicznych materiałów?? No, ale przepraszam zapomniałem, że przecież każdy musi sobi kabze jakos nabić ... :/

Czekam na wasze opinie...
Moje gg: 2449257
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, o 15:14 przez SCDoctor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 23 lut 2007, o 15:12

Już widać zdjęcia w artykule:
Chodniki i jezdnie tuż przy Odrze (lewy brzeg) da (?) się chyba naprawić do sierpnia.
Śmieci... turyści naśmiecą znacznie więcej - ważne, żeby "odśmiecać" na bieżąco.
Grafitti - :) -zob. post: SCDoctor
Elewacja dworca - w przypadku opóźnienia przykryć rusztowaniem i siatką ;)
Niedokończona iglica? - miasto żyje własnym rytmem, realizuje zamierzenia, a nie robi pokazówkę pod jakąś tam żeglarską imprezkę
I tej wersji będę się trzymał
Awatar użytkownika
SCDoctor
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 09:05
Lokalizacja: STETTIN - FINKENWALDE

(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Postautor: SCDoctor » 23 lut 2007, o 15:18

Tak, ale co do Katedry to był jeden rozkaz od UE.. Dostajecie kase, ale do regat ma być finisz .. ale jak się dowiedziałem pan kierownik budowy powiedział: Zapomnijcie o sierpniu, finał będzie w listopadzie.

I co o tym myśleć ? Tacy bogaci jesteśmy że mam gdzieś unijną kase?? Chyba nie, a może to poprostu nie udolność pewnych osób??
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 23 lut 2007, o 15:39

Muzeum techniki .. zlot starych motocykli, pojazdów cztero-kołowych i komunikacji miejskiej .. Także sprzętów militarnych. Taka atrakcja mogła by mieć miejsce .. no, ale niestety jest to nie realne .. na lotnisku w dąbiu ( choć moim zdaniem, bardziej to Finkenwalde niż Alt Damm ;] )
No to akurat bnie jest takie nierealne. Większość takich pojazdów na "chodzie" mają pasjonaci którzy umieją się skrzyknąć nie patrząc na innych tylko trzeba by ich zaprosić.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Alek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2004, o 19:12

Postautor: Alek » 23 lut 2007, o 18:45

Panowie i Panie / w mniejszości/ proszę kończyć, bo prąd wyłączą! Dyskutujecie o sprawach doczesnych, a nawet przyszłych, a jesteście na portalu który nie interesuje współczesność. Chyba że coś się zmienia. Panta Rei / lub jakoś tak/.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 lut 2007, o 19:08

Alek pisze:Panowie i Panie / w mniejszości/ proszę kończyć, bo prąd wyłączą! Dyskutujecie o sprawach doczesnych, a nawet przyszłych, a jesteście na portalu który nie interesuje współczesność. Chyba że coś się zmienia. Panta Rei / lub jakoś tak/.
Zgadza sie... Choc przyznam ze ten temat to pewien eksperyment i probierz...
Alek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2004, o 19:12

Postautor: Alek » 23 lut 2007, o 21:36

Czyżby kryzys wieku średniego www.sedina? W co się bawić, w co się bawić, gdy możlliwości wyczerpiemy ciurkiem.
Awatar użytkownika
Woytas
Posty: 366
Rejestracja: 16 gru 2005, o 20:28
Lokalizacja: Szczecin- prawobrzeże

(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Postautor: Woytas » 23 lut 2007, o 21:43

No comments
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

(artykuł) Głos w sprawie regat The Tall Ships' Race

Postautor: Incognito » 24 lut 2007, o 10:27

Temat ważny dla Szczecina, ale zgadzam się z tym, że lepiej tej furtki na sedina.pl nie otwierać.
[url=http://browsehappy.pl/]Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera koniecznie kliknij ten link.[/url] Uczyń życie setek webdesignerów łatwiejszym.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 24 lut 2007, o 11:41

A u nas jest ankieta w tej kwestii:
http://rybacy.org/phpBB2/viewforum.php? ... cc53cc8a12
Głosować może każdy. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron