(artykuł) Witold Chromiński

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykuł) Witold Chromiński

Postautor: Busol » 28 lut 2007, o 10:47

Szkoda tylko, że miasto nie potrafiło zatrzymać tego bogatego archiwum zawierającego jego mistrzowskie fotografie mówiące o Szczecinie, jego trudnych początkach, rozwoju i odbudowie, o jego mieszkańcach, a przede wszystkim o morzu i portach, do których docierały statki naszej floty.


A moze ktos ma jakis kontakt z muzeum we Wroclawiu czy z rodziną ? Moze warto spróbowac...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Gerus
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:19

(artykuł) Witold Chromiński

Postautor: Gerus » 27 lut 2009, o 14:19

Witold Chromiński był sąsiadem moich rodziców. Mieszkał na parterze 2rodzinnej willi na Pogodnie. Z tego co mi wiadomo to rodzina po śmierci nawet nie interesowała się jego grobem. Kilka lat temu widziałem miejsce jego spoczynku, było w opłakanym stanie. Na marginesie dodam, ze w latach 90tych w amerykańskim wydaniu National Geographic ukazało się zdjęcie Witolda Chromińskiego zażywającego kapieli podczas jednej z zagranicznych podróży. Szkoda, że o tej postci tak rzadko się wspomina przywołując powojenną historię Szczecina
Danrok
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2008, o 18:23

Re: (artykuł) Witold Chromiński

Postautor: Danrok » 20 kwie 2012, o 16:56

Witold był moim przyjacielem, nawet mieszkałem jakiś czas u niego, kiedy wyjeżdżał i opiekowałem się jego wujem (Tadesz Haberko). Jego grób został przez rodzinę odnowiony (kwatera 64B 8/9). Kiedy jestem w Szczecinie (mieszkam w Łomży) zawsze robię tam porządki. Na facebook'u jego siostrzeniec zamieszcza zdjęcia Witolda, można je znaleść pod hasłem Witold Chromiński.
A jeżeli pański ojciec był lekarzem to go znałem.
A przy okazji jeśli odwiedzi Pan CC to może Pan zgarnąć liście z Jego grobu.
Kuba Kam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości

cron