(artykuł) W sprawie Pleciugi

ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

(artykuł) W sprawie Pleciugi

Postautor: ewaewa » 10 sty 2007, o 20:44

Pamiętam jak w pierwszych latach podstawówki prowadzano nas do Pleciugi mieszcącej się jeszcze przy placu Sprzymierzonych; obowiązkowo raz w tygodniu prowadzano nas na tzw. lekcje muzyczne do filharmonii."Dęciaków" próbowaliśmy załatwić cytryną...Mimo ówczesnej niechęci - jak do lektur obowiązkowych - pozostały bardzo miłe wspomienia, nawyk bywania i ciekawość... Przez wieeelee lat usiłowałam ten teatr pokazać swojemu dziecku, ale niestety ilekroć byliśmy w mieście trwała letnia przerwa czy coś takiego. Szkoda. Natomiast otwartość na muzykę udało nam się "zaszczepić". Jest "dęciakiem" i wcale go cytryna nie bierze...;)
Uważam, że jest o co walczyć :)
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 10 sty 2007, o 21:43

Ja też pamiętam pierwszą Pleciugę:) A do jakiego ex -kina chcą ją przenieść ?
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 10 sty 2007, o 23:21

RychO pisze:Ja też pamiętam pierwszą Pleciugę:) A do jakiego ex -kina chcą ją przenieść ?
RychO wstyd. Do Coloseum, do Coloseum. To to kino co było nad Kubusiem.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 11 sty 2007, o 13:18

Też wychowałem się na Pleciudze przy placu a z treści akurat nie wynika, że chodzi o Coloseum. W sumie nie rozumiem w czym rzecz, ex-kino, ex-hala sportowa. W tej chwili warunki mają fatalne, szturchnę BartkaS to je opisze, pracował tam trochę. W Coloseum mają szalone możliwości, jakby mieli zająć wszystkie pomieszczenia to nieźle będą się ganiać. W czasach młodości poznałem ten obiekt dość gruntownie. Jeśli Teatr będzie znajdował się w zabytkowym budynku to chyba jeszcze ciekawiej a możliwości techniczne w tej lokalizacji są naprawdę bardzo, bardzo duże.
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 11 sty 2007, o 14:21

Jan_Krzysztof pisze:RychO wstyd. Do Coloseum, do Coloseum. To to kino co było nad Kubusiem.
Budynek kina Collosseum czeka na swoją rewitalizację. Pojawił się ostatnio pomysł przeniesienia tam Teatru Lalek Pleciuga. Wywołało to oburzenie wielu osób. Jakie argumenty są podnoszone?

[--ciach--]

Reasumując, przy odpowiedzialnym podejściu inwestora do sprawy, budynek i otoczenie mogłyby być poddane ciekawej rewitalizacji.
Przy spełnieniu szergu warunków jestem umiarkowanym zwolennikiem koncepcji ulokowania w Colosseum - Teatru Pleciuga 8)

Jak ja nie lubie dyskusji na tematy niezwiazane z historią na portalu. A juz jak slysze inwestor itp to jakos mi to nie pasuje do sedina.pl

Mysle ze sam apel wystarczy a dyskusje na temat prawnikow, umow, miasta czy innnych takich prosze poza sedina.pl. Admin
Ostatnio zmieniony 11 sty 2007, o 20:24 przez skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartekS
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2005, o 14:35

Postautor: BartekS » 11 sty 2007, o 17:15

Jak dla mnie całkiem dobry pomysł, przecież po drodze był KORAB a to o wiele gorsze miejsce, w Coloseum jest dużo miejsca starczy dla wszystkich działów. Nawet nie wyobrażacie sobie jaki jest w Pleciudze zcisk, przed większą premierą niema gdzie palca wcisnąć, poza tym Coloseum ma możliwość zaplecza, czego w tym momęcie Pleciudze zaczyna brakować, magazyny są napchane na maksa. Jakby dało by rade zrobić tylko coś z elewacja części administracji to by było super. Oczywiście o wiele lepiej by było gdyby powstał budynek typowo teatralny, ale pamiętajcie że życie to nie je bajka albo Odra albo Pleciuga, Teatry Dramatyczne nie mają porządnych budynków i jakoś świetnie sobie radzą. Bo nie liczy się gmach lecz kadra i to oni sprawiają że w dzieciach rozwija się wyobraźnia i poczucie estetyki
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 11 sty 2007, o 17:38

Faktycznie to co napisałem, na forum Sediny może naruszać regulamin. Czasem jednak ciężko uniknąć takich słów jak inwestor czy prawnicy. Ale OK. Chciałem tylko uzupełnić (to m.in. znajdowało się w wyciętym fragmencie), że przy rozumnej adaptacji w Colosseum są jak najbardziej warunki do tego, żeby funkcjonował tam Teatr Pleciuga, a kluczem jest między innymi podwórko od strony Jagiellońskiej. Czekam zatem na rewitalizację Colosseum i cieszę się, że może znajdzie się tam teatr.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2007, o 20:23 przez skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 11 sty 2007, o 19:07

RychO pisze: A do jakiego ex -kina chcą ją przenieść ?
Bo już się bałem że do Delfina
A kino C? - ma minusy i plusy - jako Pleciuga III
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 11 sty 2007, o 19:14

skorpion pisze:
Jan_Krzysztof pisze:RychO wstyd. Do Coloseum, do Coloseum. To to kino co było nad Kubusiem.
Budynek kina Colloseum czeka na swoją rewitalizację. Pojawił się ostatnio pomysł przeniesienia tam Teatru Lalek Pleciuga. Wywołało to oburzenie wielu osób. Jakie argumenty są podnoszone?
Fakt, zrobiłem błąd pisząc "Coloseum" :oops: Powinno być "Colosseum"

Na podstawie słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalińskiego; WP wyd. XVI rok 1988
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 11 sty 2007, o 19:34

Obyśmy tylko takie błędy popełniali i się do nich przyznawali... I Świat i sedina.pl - może ciut, ale lepsze będą.
Wzięło mnie na przynudzanie... ;)
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 11 sty 2007, o 20:32

Jeśli w Colosseum powstanie Teatr Pleciuga to raczej nazwa kina przejdzie do historii. Jak sobie przypomniałem w sali kinowej byłem ostatni raz na koncercie Kazika jesienią 2003 r.
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 12 sty 2007, o 18:17

A teraz w dzisiejszym "Kurierze Szczecińskim" pojawiła się informacja, że możliwe jest to, że Teatr Pleciuga będzie w zupełnie nowym miejscu jakim jest taras przy Różance w pobliżu dworca Westend. Jak dla mnie pomysł w pierwszym momencie wydał się troszkę dziwny ale jednak po zastanowieniu jest to rzeczywiście fajna lokalizacjia. Chociaż i tak wszystko się we mnie ze sobą kłóci bo jednak jest to miejsce w którym kiedyś nie było żadnego większego budynku. Ale gdyby został architektonicznie wkomponowany w krajobraz może rzeczywiście ładnie by to wyglądało, a i zapomniane przez wielu tereny trochę by ożyły. Dodatkowo jeszcze powinno się wtedy uruchomić linię kolejową do Trzebieży i jakoś powolutku razem z innymi pomysłami Stettin powoli by się podnosił z tej zapaści...
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 12 sty 2007, o 20:49

Ralf747 pisze:A teraz w dzisiejszym "Kurierze Szczecińskim" pojawiła się informacja, że możliwe jest to, że Teatr Pleciuga będzie w zupełnie nowym miejscu jakim jest taras przy Różance w pobliżu dworca Westend.
To tylko propozycja p. Turka. Równie dobrze ja mógłbym zaproponować np. środek Jasnych Błoni, a red. Ławrynowicz by o tym napisał.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 13 sty 2007, o 15:30

Torney pisze:
Ralf747 pisze:A teraz w dzisiejszym "Kurierze Szczecińskim" pojawiła się informacja, że możliwe jest to, że Teatr Pleciuga będzie w zupełnie nowym miejscu jakim jest taras przy Różance w pobliżu dworca Westend.
To tylko propozycja p. Turka. Równie dobrze ja mógłbym zaproponować np. środek Jasnych Błoni, a red. Ławrynowicz by o tym napisał.
A tu jestem po stronie Torney`a - co by nikt nie myślał, że tylko szukam dziury w całym
Awatar użytkownika
Schulz
Expert
Posty: 1381
Rejestracja: 10 lis 2005, o 22:16
Lokalizacja: Stettin-Scheune, Berliner Chaussee

Postautor: Schulz » 13 sty 2007, o 17:19

Torney pisze:
Ralf747 pisze:A teraz w dzisiejszym "Kurierze Szczecińskim" pojawiła się informacja, że możliwe jest to, że Teatr Pleciuga będzie w zupełnie nowym miejscu jakim jest taras przy Różance w pobliżu dworca Westend.
To tylko propozycja p. Turka. Równie dobrze ja mógłbym zaproponować np. środek Jasnych Błoni, a red. Ławrynowicz by o tym napisał.
Też tak myślę, propozycja podobna do tej z przed laty, gdy planowano na wzgórku, gdzie za moich licealnych czasów stała kawiarnia, postawić kościół.
Czas planowania troche się przedłużył i mamy na szczęście szansę na odtworzenie dawnej Różanki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron