(artykuł) Przywrócić polskość Szczecina

quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

(artykuł) Przywrócić polskość Szczecina

Postautor: quistorp » 22 lip 2005, o 19:21

Głupota autorów podstawiających "rajcom" miejskim pomysł nadania wlotowemu od strony Niemiec rondu imię Hakena sprawiła trochę niechcianego humoru. Otóż w nazewnictwie niemieckim na skrzyżowania dróg uzywa sie sformułowania typy dreieck lun kreuzung. Teraz niemieckiemu turyście trzeba za każdym razem tłumaczyć drogę do Szczecina przez "Hackenkreuzung".
Szremu przypadkowemu Niemcowi taka nazwa automatycznie kojarzy się z Hackenkreuzem. No! Najzwyczajniej ze Swastyką. Quistorp
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Postautor: Bogus » 22 lip 2005, o 22:59

A nie można powiedzieć Hackenrundplatz?
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 23 lip 2005, o 21:45

A nie lepiej Kochana-Niunia-od-napisów-Platz?
Albo Martin-Quistorpplatz?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 24 lip 2005, o 21:41

Bachinstitut pisze:A nie lepiej Kochana-Niunia-od-napisów-Platz?
Albo Martin-Quistorpplatz?
Drogi Bachinstitut - prosilem wiele razy - Kolejne posty w tym stylu i dotyczace wiesz-kogo beda usuwane
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Postautor: quistorp » 31 sie 2005, o 23:33

do Bachinstytut. Kiedyś na Lubieszynie widziałem komiczne napisy reklamowe w których polski domorosłego chowu germanista napisał taki arcy wabiący szyld nad swoim lokalem by wabić przejezdnych turystów niemieckojęzycznych.

GOLDENECKE !!!! (złoty kąt, złoty narożnik).

zapewne chciał

GOLDENHORN (złoty róg ) Zapewne Chłopisko chciało nawiązać do pojęcia Rogu obfitości. A co wyszło?

W języku niemieckim dla naprowadzenia błądzącego kierowcy zwraca się sformułowaniem "rund um " wokół czegoś tam. Użycie zwrotu "Hakenruudplatz", trąci tym co wyżej wspomniałem.

Takie problemy mieli obcokrajowcy z nazwiskiem [Wałęsa]. bez odpowiednich kresek stważali sztucznie i śmiesznie nwiązanie do królewskiego nazwiska Henryka Walezego. [waleza]
.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 1 wrz 2005, o 02:07

Nie chce mi się dyskutować, co BY tam ktoś pomyślał i skojarzył, GDYBY coś tam przeczytał. GDYBY Bach miał klarnety, to BY pisał symfonie Mozarta. Zupełnie nie obchodzi mnie gdybanie, kiedy mam w perspektywie wstawienie kolejnego tysiąca zdjęć. Więc, drogi Quistorp, bądź taki dobry i zostaw mnie w spokoju. Mnie ten Twój problem z Hakenkrojcenrondo zupełnie nie obchodzi. Możesz sobie przypuszczać jak chcesz, że Niemcy to odczytają nawet jako Kutafonenplatz, a i tak mnie to nie wzruszy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 wrz 2005, o 08:22

Wyczuwając nadciągającą burzę temacik niniejszy zamykam...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

cron