(artykuł) Nowa filharmonia na placu po Konzerthausie?

Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 2 cze 2006, o 15:46

No coż :?

Wiem, .....


Nie, nie wiem :oops:
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 2 cze 2006, o 22:10

Jezu pisze:
No dobra, ale ponieważ nawet najlepsza filharmonia sama nie zagra to mam pytanie skąd wziąć do niej muzyków (nie grajków)?

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
No dobra, Nowy Koncerthaus może w mieście powstać i to niekoniecznie w tym miejscu a problem muzyków. Moim zdaniem rozwiązać go może tylko konkurs na kierownika zespołu i dyrygenta. Lecz musiałby by być to takie nazwiska które nie wpuszczą grajków na salę.
Adam
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 3 wrz 2006, o 11:22

Właśnie się dowiedziałem, jak podobny problem rozwiązano w Łodzi. Moim zdaniem koszmar, jestem przekonany że u nas może być jeszcze gorzej :roll:.
Załączniki
Łódź - nowa Filharmonia.jpg
Łódź - stara Filharmonia.jpg
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 3 wrz 2006, o 11:59

Torney pisze:Właśnie się dowiedziałem, jak podobny problem rozwiązano w Łodzi. Moim zdaniem koszmar, jestem przekonany że u nas może być jeszcze gorzej :roll:.
A może ten Kosmos przypomina trochę Konzerthaus? Weźmy na to taki Kosmos przypominający Konzerthaus...
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 3 wrz 2006, o 12:34

Będziemy obsobaczć projekty, jak już będą.

A czy to prawda, że w ramach popoularyzacji kultury muzycznej w nowej filharmonii bedą dawali wiaderko popcornu i dużą colę w cenie biletu?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 3 wrz 2006, o 17:41

hehenio pisze:Będziemy obsobaczć projekty, jak już będą.

A czy to prawda, że w ramach popoularyzacji kultury muzycznej w nowej filharmonii bedą dawali wiaderko popcornu i dużą colę w cenie biletu?
Tak i wszystko będzie zapakowane w taki ładny szeleszczący celofan :D
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 3 wrz 2006, o 18:18

Torney pisze:Właśnie się dowiedziałem, jak podobny problem rozwiązano w Łodzi. Moim zdaniem koszmar, jestem przekonany że u nas może być jeszcze gorzej :roll:.
A mi się ten budynek nawet podoba. Trochę nawiązuje do przeszłości, ale oferuje nowoczesny wizerunek budynku. Jeśli naszą filharmonię odbudują, to dobrze. Jeśli postawią nowoczesny obiekt, też dobrze. Żyjemy w XXI wieku i nie możemy narzucić społeczeństwu, aby cofało się do dziedzictwa XIX stulecia. Ładnie jest na przykład w Berlinie koło Reichstagu, a przecież za rzeką znajduje się super nowoczesny budynek, zwany pralką ze względu na swój wygląd.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 3 wrz 2006, o 21:07

gozal pisze:
Torney pisze:Właśnie się dowiedziałem, jak podobny problem rozwiązano w Łodzi. Moim zdaniem koszmar, jestem przekonany że u nas może być jeszcze gorzej :roll:.
A mi się ten budynek nawet podoba. Trochę nawiązuje do przeszłości, ale oferuje nowoczesny wizerunek budynku. Jeśli naszą filharmonię odbudują, to dobrze. Jeśli postawią nowoczesny obiekt, też dobrze. Żyjemy w XXI wieku i nie możemy narzucić społeczeństwu, aby cofało się do dziedzictwa XIX stulecia. Ładnie jest na przykład w Berlinie koło Reichstagu, a przecież za rzeką znajduje się super nowoczesny budynek, zwany pralką ze względu na swój wygląd.
Zaś filharmonia berlińska jest niepospolicie brzydka (Kosmos do kwadratu w żółtych panelach). Ale słynie z doskonałej akustyki i poniekąd nienajgorszych muzyków i dyrygentów, więc jej to się wybacza.

U nas ważnym atutem estetycznym byłoby sąsiedztwo policji.
Cokolwiek by nie zbudowano, nie będzie od nowości obsprejowane przez młocież. A to już jest coś.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 3 wrz 2006, o 21:11

Jak będzie dobra akustyka to i Muzycy pomału też się znajdą.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 4 wrz 2006, o 13:56

Mam jednak nadzieję, że cały ten pomysł to jedynie "jesienne gadanie przed sami wiecie czym". Dlaczego?
1/ Do dziś istniejącej filharmonii chodzi niewielu słuchaczy, choć gra już nie dwa, lecz tylko raz w tygodniu. Na dodatek mierną tę liczbę zwiększają nie szczecinianie, lecz goście zza Odry (i chwała im za to!). Ile jednak trzeba będzie dopłacić do sali większej i droższej, bo nowej? Czy rzeczywioście jest tak potrzebna dla Filharmonii (myślę o orkiestrze, a nie budynku) jedynie?
2/ To na pewno rzecz gustu, ale nie tylko moim zdaniem MUZYKÓW mamy całkiem przyzwoitych. Grywali z nimi znani soliści i NIE narzekali.
3/ Lokalizacja Domu Koncertowego może dobra była w XIX wieku, kiedy samochodów było mniej i miejsca parkingowe były zbędne. Dzisiaj jest całkiem inaczej. Radzę zjawić się kiedyś na koncercie (takim o programie z łatwiejszą muzyą) w dzisiejszym gmachu i przyjrzeć się, jak trudno wtedy o miejsce parkingowe. Przy Małopolskiej bedzie gorzej, a jeśli w tym samym dniu w LO2 bedzie wywiadówka...
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 4 wrz 2006, o 23:32

Wojtku drogi, tyle że Szczecin potrzebuje filharmonii z prawdziwego zdarzenia jak kania dżdżu. Nie mówiąc już o braku przepięknego Konzerthaus'u.

A propos lokalizacji, to rzeczywiście lepszym miejscem byłoby Międzyodrze
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 5 wrz 2006, o 11:07

marpa pisze:Wojtku drogi, tyle że Szczecin potrzebuje filharmonii z prawdziwego zdarzenia jak kania dżdżu.
Chodzi Ci o budynek nawiązujący do przedwojennego Konzerthaus'u czy o miejsce, gdzie pomieści się ten tłum bijący się właśnie o abonament na następny sezon?
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 5 wrz 2006, o 11:18

Jeśli chodzi o budynek to coś nawiązującego do stylu klasycznego, żadne bryłe ze szkła i stali tam po prostu nie pasują (co innego jakby to miało stać na międzyodrzu). A sam budynek powinien być przystosowany też do organizacji imprez "łatwych i przyjemnych"/ koncertów nie tylko symfonicznych, kabaretów itp. Tylko wtedy będzie tam się coś często działo. Do tego czynne niezależnie od występów zaplecze gastronomiczne.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 5 wrz 2006, o 11:41

Z Misiem już ustaliliśmy, któy projekt wyślemy na konkurs ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 5 wrz 2006, o 11:41

kgirl pisze:
marpa pisze:Wojtku drogi, tyle że Szczecin potrzebuje filharmonii z prawdziwego zdarzenia jak kania dżdżu.
Chodzi Ci o budynek nawiązujący do przedwojennego Konzerthaus'u czy o miejsce, gdzie pomieści się ten tłum bijący się właśnie o abonament na następny sezon?
Idzie mi o nowy Dom Koncertowy, którego w naszym mieście poprostu brak. Zarówno nowobudowa Konzerthaus'u jak i postawienie nowoczesnej budowli na Międzyodrzu są godne uwagi. Ja skłaniałbym się, ku temu drugiemu rozwiązaniu, chociażby z powodu dużej przestrzeni do zagospodarowania oraz potencjalnie większej dogodności komunikacyjnej. Sam budynek powinien też wykorzystywany być w różnorakich innych celach artystycznych.

Oczywiście osobną kwestią jest samo Międzyodrze, które to ma niebagatelny potencjał do wykorzystania. Ale już dalej nie rozwodzę się, bo schodzę z tematu wątku.
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2006, o 12:24 przez marpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości