(artykuł) Szczecin miastem rozbitków?

Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

(artykuł) Szczecin miastem rozbitków?

Postautor: Finki » 16 mar 2006, o 21:57

Ja zostałem... i również jestem wybornym absolwentem tej szkoły... ;)
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 16 mar 2006, o 22:05

Plusik :) .
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Gość

(artyku³) Szczecin miastem rozbitków?

Postautor: Gość » 17 mar 2006, o 10:56

....[Dr Wojciech Lizak zacz±³ od wywodu, w którym stara³ siê dowie¶æ, ¿e polscy ch³opi ju¿ w XIX w. mieli problem z identyfikowaniem siê z polsk± kultur±, a jedyne, co ich z Polsk± ³±czy³o, to katolicyzm. Przypomina³, ¿e w Krakowie w czasie okupacji "zwyk³y lud" oburzy³ siê dopiero, gdy hitlerowcy zburzyli pomnik Adama Mickiewicza. A gdyby nie ich okrucieñstwa, to kto wie, jak odebrana zosta³aby okupacja.].......

Stek bzdur! Katolicyzm polski urobi³ pojecie, degraduj±ce polskiego ch³opa do roli parobka. Ch³opi wywodz± siê od bibilijnego Chama, Szlachta od sarmatów, a ¿ydzi od Jaffa. I to mia³o ch³opa identyfikowaæ ( my¶le ¿e pozytywnie) z katolicyzmem? Ch³op polski juz za I Wojny ¦wiatowej do¶wiadczy³ dobrodziejstw okupanta miemieckiego szczególnie na wschodzie. Nowogródzkie strony. Front sta³ CZTERY lata! Wysiedlania, przejmowanie maj±tków polskich przez nowych kolonistów niemieckich. Prace przymusowe oprzy fortyfikacjach. I z tym baga¿em do¶wiadczeñ z pierwszej wojny ¶wiatowej ,mia³by sie "lud" zabieraæ do pozytywmego przyjêcia okupacji? Zburzenie pomnika mog³o ruszyæ warstwy bardziej wyrobione intelektualnie. Ale nie zaraz ca³e spo³eczeñstwo.

....[ Elit po 1945 r. praktycznie nie by³o, kto mia³ wiêc zasiedlaæ Szczecin? - pyta³ Lizak. ]....


Jaka¶ nieprecyzyjno¶æ. Kto mia³ zasiedlaæ? Wszyscy! Amerykê kolonizowali .....ELYTY...?

....[Ci, którzy to zrobili, nie byli w stanie stworzyæ spo³eczeñstwa.]....
Przez sam fakt pojawienia siê na tej ziemi byli ju¿ spo³eczeñstwem.

....[Ten (Szczecin) wspó³czesny ich nie interesuje - mówi³ Lizak. - To jest tragiczne.]....
Pan dr. Lizak mówi sam za siebie.
Quistorp
Murdock

(artykuł) Szczecin miastem rozbitków?

Postautor: Murdock » 17 mar 2006, o 14:11

[...]

Zapomniało mi się, że skoro jestem zbanowany, to powinienem milczeć.
gryf127
Posty: 173
Rejestracja: 6 mar 2006, o 18:11

Postautor: gryf127 » 17 mar 2006, o 16:32

To co piszesz o Szczecinie dnia dzisiejszego masz 100% racji ,ale stary zasiedziały Poznań też boryka się z tymi samymi problemami.Poznań staje się miastem ludzi starszych ,najlepiej widać to w czasie kiedy brać studencka ma wolne,z miejscami pracy to też już tylko mity,czystość miasta też zostawia wiele do życzenia.Młodzi Poznaniacy najczęściej prace szukają i znajduja w Warszawie,Wrocławiu,Londynie,Dublinie.Najlepiej sytuacje w samym mieście ocenili mieszkańcy w dzisiejszym lokalnym wydaniu,,Wyborczej"Nie tylko Szczecin,Poznań i inni mają problemy-CAŁY NASZ KRAJ JEST CHORY. :oops:
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

(artykuł) Szczecin miastem rozbitków?

Postautor: quistorp » 18 mar 2006, o 15:17

....[I skrytykował szczecińskich socjologów, że w pogoni za pieniądzem wykonują badania na potrzeby partii, nie interesując się, ilu młodych szczecinian wyjeżdża z miasta.]....

Podpowiem. Za rok 2005 z Polski na "saksy" na "zachód" wyjechało ok.340 tyś.( w zdecydownej ilości młodych) Polaków i to z konlretnymi zawodami.
Przeliczająćc na 16. województw, mamy konkretną liczbę.
Quistorp

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości