(artykuł) Nowa Galeria Prawobrzeża

Murdock

(artykuł) Nowa Galeria Prawobrzeża

Postautor: Murdock » 27 lut 2006, o 23:17

W tekscie pojawił się malutki błąd - stronka prawobrzeze.org nie jest częścią sediny.pl. jest po prostu niezależną galerią.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 lut 2006, o 23:40

Tak jest napisane w tekscie - czytaj uważnie murdock.

powstała zupełnie nowa, niezależna i osobna galeria

Galeria jest elementem powstającej od jakiegoś czasu witryny www.prawobrzeze.org i można ją już oglądać pod adresem www.prawobrzeze.org/galeria.

Inna spraw jest ze nie piszemy w tym tekscie o tym ze powstala osobna strona z galeria, ale ze oficjalnie linkujemy ją jako czesc sedina.pl
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 28 lut 2006, o 00:54

powstała zupełnie nowa, niezależna i osobna galeria tego nieuznawanego przez niektórych do dziś obszaru Szczecina :).
Średnio zabawne :wink:
Pragnę zauważyć, że opieramy się na podziale obecnym administracyjnym Szczecina (również na przedwojennych), w którym to niewątpliwie dzielnice prawobrzeża również występują. Dlatego też mimo mojej wielkiej nigdy nieskrywanej sympatii np dla Gnojowic, Kozich Tut czy choćby Małego Czarnego bei Neuszczecinek nie mogę samowolnie dorzucać ich do wora z prawobrzeżem. Jak ktoś opiera się głównie na jakiś uszczypliwych konwenansach to wystarczy tylko pozazdrościć wyobraźni. Kłaniam się :)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 lut 2006, o 08:04

Finki pisze:Średnio zabawne :wink:
Ech. Jak nie dasz usmieszka to marmur, jak probujesz byc zabawny to srednio zabawne. Finki to byl zart, a poza tym widziales tekst wczesniej gdybys zwrocil na to uwage wczesniej nie napisalbym tak

I wez tu wszystkim dogodz...
Murdock

(artykuł) Nowa Galeria Prawobrzeża

Postautor: Murdock » 28 lut 2006, o 08:27

Nie możesz linkować czegoś, jako część sedina.pl, gdy to coś jest niezależne. jest to próba przywłaszczenia galerii i podpisywanie się pod nią własnym imieniem. To nie fair. Czytać też umiem. Text jest właśnie w taki sposób sformułowany i jest on niezgodny z prawdą. Tak samo nawiązanie do "niezauważalności tych części Szczecina" mówi samo za siebie.
Powracając do pierwszej myśli, oto 2 cytaty:

"Uprzejmie informujemy, że od dziś sedina.pl wzbogaca się o nową galerię Prawobrzeża."

Galeria istnieje już od dłuższego czasu, nagle zachciało Ci się pod nią podszywać ?

Drugi cytat
"Jeśli rozwiązanie się sprawdzi podczas testów, to pozostawimy je docelowo jako niezależną część sedina.pl."

Nie masz do tego prawa. Strona jest owszem niezależna, ale nie ma nic wspólnego z sedina.pl. Nie podszywaj się pod coś, co nie jest Twoje.
Awatar użytkownika
silver_archeo
Posty: 712
Rejestracja: 11 sie 2005, o 17:26
Lokalizacja: Niebuszewo/ Konigsberger Str.

Postautor: silver_archeo » 28 lut 2006, o 08:31

A mi się bardzo podoba Galeria :) Bravo chłopaki :D
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 lut 2006, o 08:44

Murdock, zasada jest prosta: jeśli o czymś nie masz zielonego pojęcia, to się nie wypowiadaj, bo to żałosne.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Murdock

Postautor: Murdock » 28 lut 2006, o 08:51

Stwierdziłem fakt a Ty oczywiście się przyczepiasz. Jakbym nie miał pojęcia, to bym się nie wypowiadał w kwestii galerii prawobrzeża KTÓRA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z SEDINA.PL!
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 28 lut 2006, o 09:00

Pewnie sprawę kontaktów między sedina.pl a prawobrzeze.org znasz lepiej niż ktokolwiek. A źli ludzie znowu się czepiają szlachetnego Murdocka. Och och och!
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 28 lut 2006, o 13:31

Niezmiernie mi przykro, że sprawa przybrała takiego obrotu...

Komunikat komunikatem, ale najprościej jest klikając na "Galeria prawobrzeża" zobaczyć, że przenosi nas na zupełnie inaczej adresowaną platformę www.prawobrzeze.org/galeria/ a nie na subdomenę typu www.prawobrzeze.sedina.pl.

Dla mnie sprawa jest jasna, prawobrzeze.org ma swojego decydenta i sedina.pl ma swojego hegemona, dzięki którego uprzejmości możemy nie wchodząc sobie w paradę współpracować, co zostało określone dużo wcześniej wprost między nami. To tyle gwoli wyjasnień.

Pragnąc uspokoić temat apeluję: D a j c i e sobie s i a n a! :)
Są ważniejsze sprawy.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 28 lut 2006, o 16:23

Nic nie rujnuje tak jak waśnie, a w końcu to jest... Wielki Szczecin.
Galeria jest przednia z bardzo ładnym logiem z wplecionymi wzgórzami kojarzacymi się z tymi terenami. Podoba mi się pomysł stosowania dwujęzycznych nazw (niemieckie i obecne). Często osobom nie związanym tak bardzo z przedwojennym Szczecinem trudno tylko po nazwach niemieckich odnaleźć się na tych zdjęciach, a Nasze portale chyba też chcą docierać do tych ludzi, a dzięki temu też utrwalają się w naszej świadomości oryginalne i piękne nazwy miejsc i ulic z czasów przedwojennych.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 28 lut 2006, o 18:19

Murdock pisze:Stwierdziłem fakt a Ty oczywiście się przyczepiasz. Jakbym nie miał pojęcia, to bym się nie wypowiadał w kwestii galerii prawobrzeża KTÓRA NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z SEDINA.PL!
Drogi Murdock!

Tak dziwnie się stało, że jestem w jakimś stopniu zaangażowany w sprawę obu galerii.
Akurat galeria prawobrzeża MA jednak cokolwiek wspólnego z sedina.pl. Jestem tu w dość ścisłym kontakcie z Finkim, którego przy okazji pozdrawiam i gratuluję. I obie galerie w jakimś jednak minimalnym stopniu są związane. A dotyczy to choćby i zdjęć, które skanowałem w Książnicy, na których to zdjęciach prawobrzeże było także reprezentowane. Umowa portalu sedina.pl i Książnicy obejmuje jednak prezentację tych zdjęć wyłącznie na portalu sedina.pl. Trwają obecnie zabiegi o to, by zdjęcia te mogły być prezentowane również na portalu prawobrzeża, o czym akurat nie miałem Cię obowiązku informować. Dotyczy to zresztą nie tylko zdjęć z Książnicy, ale zdjęć kilku innych zbiorów. Dlatego proponowałbym na przyszłość więcej powściągliwości w wysnuwaniu fantazyjnych sformułowań.
Murdock pisze:Popatrz na swój avatar, nawet twarzy wstydzisz się pokazać.
Tak na wszelki wypadek, to oczywiście szanuję Twoje zamiłowanie do twórczości Michała Wiśniewskiego, zespołu Ich Troje i piosenki „Pokaż swoja twarz”, ale w przypadku awiatorów, to może lepiej nie wcielać słów tej piosenki w życie, co? Mój awiator na przykład – „stara peruka” w dodatku za kratkami też nie jest może równie odkrywczy, co okno pewnej kamienicy, ale chyba lepszy, niż wizerunek głowy źle oskubanego bociana.
Pozdrawiam
Bachinstitut
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
rwpb
Posty: 154
Rejestracja: 28 lut 2005, o 20:38
Lokalizacja: Fritzenhof
Kontakt:

Postautor: rwpb » 28 lut 2006, o 20:06

A może zamiast sprzeczać się pomóżmy tworzyć tę galerię? Może ktoś ma coś, czego tam jeszcze nie ma?
Moja prywatna strona o Wielgowie i okolicach: http://www.wielgowo.pl
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 28 lut 2006, o 20:57

Nie odzywałem sie prędzej, gdyż uważałem że nie mam potrzeby. Co do skanów z Książnicy, to muszę stwierzdzić że mam dostęp do publikacji z prywatnego źródła, nie z książnicy, te nowe skany dopiero zamieszczę w galerii prawobrzeża po wystawie, a są to ksiązki Saran`a i Reepel`a - dużo zdjęć. Nowe pocztówki o jakich świat nie słyszał też zamieszczę dzięki pomocy Pana Makaruka (dzięki mu za wszystko), też po 15-stym marca(czyli po wystawie) Na pewno nie skorzystam z materiałów książnicy,za dużo problemów i na wyłączność portalu Sedina.pl, wole prywatne źródła, łatwiej sie dogadać. Ww. galeria nie jest jeszcze skończona.
Opisy w całej galerii, powinny wyglądać, tak jak tu: http://prawobrzeze.org/galeria/thumbnails.php?album=72
, ale na to potrzeba trochę czasu. Pozdrawiam wszystkich starszych braci :wink:
[url=http://www.prawobrzeze.eu/galeria]JEDYNA GALERIA PRAWOBRZEŻA[/url]
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 28 lut 2006, o 21:04

No to kapitalnie, przynajmniej nie musiałbym załatwiać dla was zdjęć z muzeum. Zawsze mniej roboty. No i poskanowane juz zdjęcia też pozostaną wyłacznie na dysku.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron