(artykuł) Gdzie jest serce Szczecina ?

Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

(artykuł) Gdzie jest serce Szczecina ?

Postautor: keson » 3 lis 2005, o 19:41

rzadko zdarza mi sie miewac tak skrajne opinie, ale tutaj powiem tylko jedno: BEŁKOT
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 3 lis 2005, o 20:19

Ciesz się Keßi, że nie słyszałeś tego na żywo, to dopiero były brednie. Pani Freino wielkim urbanistą jest, ale pojęcia o urbanistyce Szczecina nie ma żadnego.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Gdzie jest serce Szczecina ?

Postautor: Słoń_77 » 3 lis 2005, o 21:11

A czy ta Szanowna Pani jest Mieszkańcem Naszego Miasta?
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: (artykuł) Gdzie jest serce Szczecina ?

Postautor: Piotrek » 3 lis 2005, o 21:18

Słoń_77 pisze:A czy ta Szanowna Pani jest Mieszkańcem Naszego Miasta?
Bo z artykułu można wnioskować, że raczej nie :D
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

(artykuł) Gdzie jest serce Szczecina ?

Postautor: Lazi » 3 lis 2005, o 22:04

Przyłączam się do skrajnej opinii Kesona. Coś w tej wypowiedzi jest "nie tak". Zresztą wg mnie Szczecin nigdy nie będzie mieć takiego miejsca jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk (Warszawę pominąłem celowo bo jej nie lubię ;-) ). Pomijając zniszczenia wojenne, miasto na przełomie wieków ograniczone od wschodu Odrą rozrosło się na zachód i to tam przeniosło się życie. A mi rynek kojarzy się ze starym miastem, ale prawdziwym - nie, sztucznym. Podobną sytuację do Szczecina zaobserwowałem w Elblągu. Mniej więcej w tym samym czasie jak u nas zdecydowano się na odbudowę starego miasta zniszczonego w podobnym stopniu. Oczywiście tak jak u nas oprócz wybudowanych już kilku kamienic inne pozostają w stanie surowym lub wykonane są jedynie wykopy pod fundamenty. A życia kulturalnego tam nie uświadczysz. Jedynie firmy, hotel, kilka lokali gastronomicznych rzadko odwiedzanych - wypisz wymaluj nasze Podzamcze, nawet też nad rzeką...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 3 lis 2005, o 22:13

Mnie natomiast przeraza fakt, ze to KOLEJNE srodowisko dysuktujące na ten sam temat.
Mam wrazenie ze ten kto jeszcze nie zorganizował dyskusji na temat 'Serce Szczecina" przegrywa. Mógłbym wymienic 4 dyskusje o których słyszałem w ciągu ostatniego pół roku I co ?

i NIC
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 3 lis 2005, o 22:20

Torney pisze:Keßi
.... uuuuuuuuuuuuuuu .... mam zaległości
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 3 lis 2005, o 22:25

Lazi, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem sztuczne bądź prawdziwe Stare Miasto. Tak jak już kilka razy wspominałem na forum Stare Miasto to pojęcie urbanistyczne. Nawet jeśli po wojnie całość by zaorano i tak zostawiono, to i tak pozostałoby ono Starym Miastem, czyli terenem, na którym lokowany był Szczecin w średniowieczu.
Podzamcza nie można oceniać zanim cały teren nie zostanie zabudowany (zabudowany, a nie odbudowany, niestety). Póki co jego znaczna część to teren przygotowany bardzo wstępnie pod przyszły plac budowy. Trudno więc oczekiwać wyrafinowanego życia kulturalnego. Co do tego, że lokale z zabudowanych już kwartałów są rzadko odwiedzane, to się nie zgodzę. Pewnie kilka osób potwierdzi moje zdanie.
Nie dziwię się, że podobną sytuację zauważyłeś w Elblągu, bo tam zastosowano tę samą metodę zabudowy, konkretnie retrowersję. To złożony temat, magisterkę by można napisać :wink:.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 3 lis 2005, o 22:31

Może się naraże na lincz :wink: ale ta nasza "starówka" nie jest taka zła. Racja że na początku było tam ciemno i biednie jak w (cenzura), ale spróbójcie sobie tam teraz w piątek wieczorem zająć jakieś dobre mniejsce w piwiarni albo w knajpce. Zdarzyło mi się odejść z braku miejsc, a i klimat wewnątrz lokali się trzyma. Najgorszse że to wszystko takie małe obszarowo no i w dzień jednak w pełnym słońcu razi 8) (ale już się postarza samo - gdzieniegdzie już tynk się sypie no i te kosznarne pseudobalkoniki jak w szeregowcach za PRL-u :wink: )
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 3 lis 2005, o 22:34

zamknieto niestety fajna mordownie, jaka bylo Blue Crow (hehe), ale za to w piwnicy ratusza ruszyla knajpa jazzowa, z ktora jestem mocno zwiazany :wink:
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 3 lis 2005, o 22:50

Pisząc sztuczne miałem na myśli odbudowane. Natomiast Stare Miasto oprócz tego, że jest dzielnicą kojarzy mi się (może mylnie) jednak ze starymi budynkami. A co do naszego Podzamcza to szkoda, że to tyle trwa (już 10 lat), ale wiadomo wszystko się rozbija o pieniądze. I nie chciałbym wyjść tutaj na malkontenta. Ja naprawdę chciałbym, żeby ta okolica tętniła życiem. Odnośnie lokali to sam miałem okazję być kilka razy ich gościem ;-).
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 3 lis 2005, o 22:54

A niby Wrocław to ma według tej definicji prawdziwe Stare Miasto ?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 3 lis 2005, o 23:10

Proszę się nie sugerować skąd piszę ;-). No mają znacznie więcej budynków wybudowanych/odbudowanych na długo przed 1995r. A w ostatnich latach kończą odnawiać elewacje.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 3 lis 2005, o 23:17

Nie sugeruję się, nie wymieniłem Warszawy, bo jej nie lubisz :wink:.
A tak poważnie mówiąc, to sprawy powojennego postępowania wobec zniszczonych miast tak zwanych Ziem Odzyskanych są mi szczególnie bliskie, zwłaszcza jeśli chodzi o Szczecin, Gdańsk, Elbląg i właśnie Wrocław.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 3 lis 2005, o 23:21

Czy mam uważać, że szanowne Forum uważa Stare Miasto za serce Szczecina. Wydaje mi się, że próba definiowania czegoś takiego w stosunku do dzisiejszego Miasta jest cokolwiek przedwczesna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości