(artykul) Marek Łuczak "Policja w walce o zabytki"

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykul) Marek Łuczak "Policja w walce o zabytki"

Postautor: Busol » 16 sty 2012, o 00:05

To jest fragment artykulu. Aby przeczytac calosc kliknij tu »

Z nieukrywaną przyjemnością prezentujemy publikację, o której - mimo, iż niedostępna w sprzedaży - informowały już szczecińskie media. Dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji zapraszamy do pobrania (niedostępnej w publicznym obiegu) elektronicznej wersji publikacji Marka Łuczaka "Policja w walce o zabytki. Zbiór zagadnień z przeciwdziałania przestępczości przeciwko zabytkom. Katalog zabytków i dzieł sztuki utraconych z województwa zachodniopomorskiego".
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
irs6
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2010, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin-Stargard Szcz.

(artykul) Marek Łuczak "Policja w walce o zabytki"

Postautor: irs6 » 30 sty 2012, o 22:59

Mam pytanie do autora.Czy prywatne utracone zbiory są również w opracowaniu.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Re: (artykul) Marek Łuczak

Postautor: DJ » 31 sty 2012, o 10:05

irs6 pisze:Mam pytanie do autora.Czy prywatne utracone zbiory są również w opracowaniu.
W tym wydaniu przedstawiono jedynie przedmioty skradzione z muzeów, kościołów i instytucji publicznych. Jednak cały czas pracujemy nad uzupełnieniem katalogu o utracone zabytki ze zbiorów prywatnych. W większości przypadków brak jest dokładnych opisów i zdjęć, które pozwalałyby na bezbłędną identyfikację przedmiotu. W przyszłości i tak trzeba będzie uaktualniać katalog więc nie widzę przeciwwskazań by objął również zbiory prywatne. Tym bardziej, że i tak od kilku lat systematycznie je kompletujemy.

Jeżeli ktoś ma sytuacje, gdzie utracono zabytki ze zbiorów prywatnych i chciałby upowszechnić tą wiedzę proszę o kontakt na:
zabytki@szczecin.policja.gov.pl

Wydaje mi się, że zawsze warto to zrobić, gdyż dodatkowo mamy możliwość zarejestrowania tych informacji w bazach danych o skradzionych zabytkach NIMOZu i Interpolu. Warunkiem rejestracji jest posiadanie fotografii skradzionych przedmiotów.

Marek Łuczak

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron