(artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Busol » 25 sty 2010, o 00:05

To jest fragment artykulu. Aby przeczytac calosc kliknij tu »


Niezmiernie miło nam poinformować, że dziś mija 50 dni działania Internetowej Encyklopedii Szczecina. Przez ten czas stronę główną odwiedziło prawie  6.000 osób a w pracę nad kolejnymi hasłami włączają się kolejni użytkownicy. O encyklopedii napisały w tym czasie lokalne media i co bardzo cieszy - została ciepło przyjęta przez szczecińskich Wikipedystówi stając się jednym z głównych tematów omawianych na spotkaniu Wikipedystów w Szczecinie z okazji 10 urodzin Wikipedii.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Paweł
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2011, o 14:18
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Paweł » 25 sty 2011, o 14:38

Też postaram się czynnie wspomóc akcję. Brawa za super inicjatywę!
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Torney » 25 sty 2011, o 22:30

Busol pisze:O encyklopedii napisały w tym czasie lokalne media i co bardzo cieszy – została ciepło przyjęta przez szczecińskich Wikipedystówi stając się jednym z głównych tematów omawianych na spotkaniu Wikipedystów w Szczecinie z okazji 10 urodzin Wikipedii.
Z zamieszczonego linku:
Wikipedia pisze:Poruszyliśmy również temat Internetowej Encyklopedii Szczecina i samego miasta, ale z miernym wynikiem, bo tylko Filip em jest rodowitym szczecinianinem.
To jak było w rzeczywistości?
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Busol » 26 sty 2011, o 20:49

Archiwum Państwowe w Szczecinie oficjalnie potwierdziło swoje partnerstwo w Internetowej Encyklopedii Szczecina

Czekamy jeszcze na oficjalne dokumenty z Muzeum Narodowego w Szczecinie i Pommersches Landesmuseum Greifswald które także zadeklarowły chęć wsparcia projektu
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Stau » 26 sty 2011, o 22:16

Busol pisze:Archiwum Państwowe w Szczecinie oficjalnie potwierdziło swoje partnerstwo w Internetowej Encyklopedii Szczecina
Świetnie! Pozostaje czekać na kolejne potwierdzenia :).
Torney pisze:
Busol pisze:O encyklopedii napisały w tym czasie lokalne media i co bardzo cieszy – została ciepło przyjęta przez szczecińskich Wikipedystówi stając się jednym z głównych tematów omawianych na spotkaniu Wikipedystów w Szczecinie z okazji 10 urodzin Wikipedii.
Z zamieszczonego linku:
Wikipedia pisze:Poruszyliśmy również temat Internetowej Encyklopedii Szczecina i samego miasta, ale z miernym wynikiem, bo tylko Filip em jest rodowitym szczecinianinem.
To jak było w rzeczywistości?
Warto zwrócić uwagę na kilka linijek wyżej:
Wikipedia pisze:Oba projekty tworzone są na wolnej licencji i w znacznej części zakres treści jest wspólny. Rozumiem celowość tworzenia encyklopedii lokalnej (nie każdy temat lokalny może być dodany w Wikipedii) i życzę temu przedsięwzięciu sukces. Przydałoby się wspólnie wspierać i wzajemnie korzystać z owoców pracy.
Wikipedyści po rozmowie (m.in. na ten temat) we własnym gronie spodziewali się więcej. Sprawa jak dla mnie dość jasna.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Torney » 26 sty 2011, o 22:54

Stau pisze:Wikipedyści po rozmowie (m.in. na ten temat) we własnym gronie spodziewali się więcej.

Czyli jednak "mierny wynik", a nie "jeden z głównych tematów".
Stau pisze:Sprawa jak dla mnie dość jasna.
Dla mnie też.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Stau » 26 sty 2011, o 23:12

Busol pisze:O encyklopedii napisały w tym czasie lokalne media i co bardzo cieszy - została ciepło przyjęta przez szczecińskich Wikipedystówi stając się jednym z głównych tematów omawianych
Nigdzie nie widzę, aby był gdzieś tutaj zasugerowany rezultat rozmów. Natomiast o tym, iż był to jeden z 5 głównych tematów świadczy dobitnie zapowiedź spotkania:

Propozycje tematów [edytuj]

* Uczczenie Dziesięciolecia.
* Integracja zachodniopomorskiej społeczności wikipedystów.
* O doświadczeniach z edytowania Wikipedii i oczekiwaniach na przyszłość.
* O Szczecinie w Wikipedii i Portalu:Pomorze Zachodnie.
* O Internetowej Encyklopedii Szczecina.

Reasumując - niewątpliwie był to jeden z głównych punktów spotkania. Natomiast wynik rozmów na tematy szczecińskie faktycznie nie zadowolił organizatorów, ponieważ okazał się "mierny".

Przecież planowana rozmowa na główny temat nie zawsze musi być owocna.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Busol » 28 sty 2011, o 18:41

A tu ciekawostka z encyklopedii
morze ktos morze pomuc
encyklopedia.szczecin.pl pisze:POSZUKUJE ZDIECIA HOLOWNIKA CYKLOP Z BARKA ZALADOWANA Z JEDNYM Z ORŁÓW ZACUMOWANEGO PRZY WALACH HROBREGO
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Busol » 31 sty 2011, o 20:40

I dziś otrzymałem oficjalne potwierdzenie, że możemy nazywać Muzeum Narodowe w Szczecinie partnerem Encyklopedii. (skan później bo faks bardzo brzydko się wydrukował :))
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: (artykul) 50 dni encyklopedia.szczecin.pl

Postautor: Busol » 1 lut 2011, o 17:09

Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości