(artykul) (16 XI 2010) Pętla

Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

(artykul) (16 XI 2010) Pętla

Postautor: Busol » 15 lis 2010, o 18:00

To jest fragment artykulu. Aby przeczytac calosc kliknij tu »

Ze względu na emisję nominowanego do Prix Europa słuchowiska Krzysztofa Czeczota "Pętla" w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Szczecin nie będzie audycji Szczecin we wtorek.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
retro
Posty: 50
Rejestracja: 24 sie 2008, o 18:58

(artykul) (16 XI 2010) - Słuchowisko K. Czeczota "Pętla"

Postautor: retro » 15 lis 2010, o 21:53

Zapraszam na to spotkanie. Jestem zdania, że we wspólnym słuchaniu jest coś niezwykłego - być może tworzy się jakaś energia. Oby dobra.

Prezentację słuchowiska "Pętla" można traktować jako specjalne wydanie audycji "Szczecin we wtorek". W ten sposób uwieczniamy dla historii nasz udział w Prix Europa ;-)
Zapraszam przed radioodbiorniki i do studia koncertowego o godz. 19.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

(artykul) (16 XI 2010) - Słuchowisko K. Czeczota "Pętla"

Postautor: Stau » 15 lis 2010, o 23:31

Pytanko do zorientowanych - zbieżnośc z opowiadaniem Marka Hłaski przypadkowa czy autor słuchowiska inspirował się powyższą prozą??
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
retro
Posty: 50
Rejestracja: 24 sie 2008, o 18:58

Re: (artykul) (16 XI 2010) - Słuchowisko K. Czeczota

Postautor: retro » 16 lis 2010, o 23:50

Stau pisze:Pytanko do zorientowanych - zbieżnośc z opowiadaniem Marka Hłaski przypadkowa czy autor słuchowiska inspirował się powyższą prozą??
Zbieżność raczej przypadkowa. Hłaskowa "Pętla" dotyka i dotyczy zupełnie innego problemu. Czeczotowa - najogólniej mówiąc - opowiada o zemście i o tym, jak złudne jest nasze poczucie, że panujemy nad sytuacją, nad życiem; jak z ofiary łatwo można stać się katem (i odwrotnie).
Trudno więc znaleźć analogię między tymi "Pętlami" ;-)
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: (artykul) (16 XI 2010) - Słuchowisko K. Czeczota

Postautor: Stau » 16 lis 2010, o 23:59

Teraz też już jestem mądrzejszy :). Słuchowisko hmmm - wysłuchałem :), choć przyznam, że aż tak bardzo nie byłem pod wrażeniem jak pozostali goście radiowi :).

Natomiast prozy Hłaski i wspomnianego opowiadania o alkoholizmie raczej nie trzeba reklamować, swoją drogą film też niczego sobie.

Pozdrawiam :).
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron