dragon113 zagadka - siekiera

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
dragon113
Posty: 131
Rejestracja: 8 lis 2004, o 12:01

Postautor: dragon113 » 26 paź 2005, o 08:48

Bachinstitut pisze: Ale jest problem. W całym Kasernenviertel podobnych miejsc w stylu architektury „Preußischer Bahnhof” jest bardzo dużo. Przy tym nie wszystkie budynki się zachowały.
Częściowo sie z tym zgadzam ale nie dokońca. Po pierwsze Kasernenviertel ocalało więcej niż 85%. Po drugie budynek na zdjęciu zrobiony jest z charakterystycznej cegły jakiej nie używano po roku 1914 i przed rokiem 1873. Przedstawione budynki musiały być zbudowane właśnie w tym okresie.
Poza tym pewną wskazówką mogą być mundury, pytanie czy należą one do grenadierów, artylerzystów, saperów czy do zwykłej piechoty? Przeszukuje właśnie wszelkie dostępne źródła w tej sprawie.
I jeszcze ten bruk...
dragon113
Posty: 131
Rejestracja: 8 lis 2004, o 12:01

Postautor: dragon113 » 26 paź 2005, o 08:58

Finki pisze:
dragon113 pisze:Nie twierdzę że nie, gdyż mam je tylko zeskanowane z niemieckiego portalu. Nie zmienia to faktu iż nie było opisane. I można ustalić miejsce jego wykonania. Zresztą mam kilka takich pozycji co do których postawiłbym skrzynke piwa aby się dowiedzieć czego są to np pozostałości. Pierwszy przykład z brzegu: czego pozostałością jest słup (a raczej jego resztki) na zapleczu SP 56? Do czego służyły słupki z barierkami na zapleczu trafo stacji vis a vis Hindenburgschule? Itp. Ale o tym w przyszłym miesiącu jak przyjade do Szczecina.
Skrzynkę piwa powiadasz... hmmm....
Obawiam się że to jest super siekiera, gdyż resztki słupa wystają ok. 10-15 cm nad poziom gruntu. Co do skrzynki to sie nie wycofuje. Ale jak bedę na świeta w domu to zapodam temat ze zdjeciami i ... skrzynką piwa.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 26 paź 2005, o 11:46

dragon113 pisze:budynek na zdjęciu zrobiony jest z charakterystycznej cegły jakiej nie używano po roku 1914 i przed rokiem 1873. Przedstawione budynki musiały być zbudowane właśnie w tym okresie.
No ale w tym sęk, bo z całego Kasernenviertel tylko Alte Artillerie-Kaserne, Elisabethstraße 35 / Friedrichstraße 19, zostały zbudowane w latach 1858-1860 (lub 1863), a po roku 1914 - to ja nie wiem co.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

cron