Bachinstitut - zagadka nr 1

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 29 paź 2004, o 08:03

Dobrze, chcieliście zagadek - ależ proszę bardzo. Macie siekierę. Nic specjalnie perfidnego, ale siekiera, nad którą ja sam siedziałem trochę. Ale za to wiem dokładnie, gdzie to jest. Jako odpowiedź przyjmuję dokładny adres, nie jakieś: około, obok, przy, może, prawdopodobnie, albo, chyba, lub coś w tym stylu. Nie przewiduję żadnych nagród. Satysfakcja musi starczyć.
Załączniki
Zagadka 1
Zagadka 1
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 29 paź 2004, o 08:23

Bachinstitut pisze:Jako odpowiedź przyjmuję dokładny adres, nie jakieś: około, obok, przy, może, prawdopodobnie, albo, chyba, lub coś w tym stylu.
ty jestes jednak wredota :lol:
walnales jakims straszliwym zdjeciem z chatkami wikingow i jeszcze pewnieoczekujesz, zeby podac numeracje wszystkich budynkow na zdjeciu, he ?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 29 paź 2004, o 08:31

keson pisze:ty jestes jednak wredota :lol:
Cii Keson bo się jeszcz BI zamknie w sobie i nie odpowie, a mnie to zdjęcie też męczy od dawna i chciałbym ponzać prawdę...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 29 paź 2004, o 09:41

Wcale się nie obraziłem, bo to akurat prawda - jestem wredotą, potworem i co tam jeszcze! Skora ja sam mogłem rozwalić to zdjęcie - to wy też. Chyba nigdzie nie było publikowane.
Ale szczególnie zdjęcie te Bachinstitut dedykuje Qubie z FDS. Któregoś razu Quba sam zapodał zagadki, ale jakoś dziwnym trafem Bachinstitut je odgadnął. Więc to jest rewanż. Na naszym terytorium. Quba - do tablicy! Wezwałeś Bachinstitut na pojedynek - oto więc Bachinstitut jest gotów. Teraz kilkanaście zdjęć - pocisków czeka w kolejce.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2004, o 19:36 przez Bachinstitut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 29 paź 2004, o 11:25

pierwszy strzał:
Wiszesława (Bollinkener Str.) na styku Zelechowej (Zullchow) i Golecina (Frauendorf).
zdjecie wykonane na wysokosci zajezdni tramwajowej (widac jak tory sie rozwidlaja)

?? :roll:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 29 paź 2004, o 13:11

1. Tak w ogóle, to prosiłem dokładny adres z numerami budynków. Ja zawsze podaję, kiedy proszą.
2. Poczekam sobie grzecznie do wieczora, albo i później, aż będzie więcej odpowiedzi. Może Sławek, lub Krasio będą chcieli sobie poidentyfikować. Teraz milczę jak grób.
3. Chciałem nadmienić, że administracyjna granica miedzy Züllchow i Bollinken (Frauendorf) przebiega np. w roku 1930 bezpośrednio na północ przy Stettiner Ölwerke, Chausseestraße (Adolf-Hiltlerstraße) 32-33.

Pazdrawljaju
frantic
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2004, o 12:40
Lokalizacja: Pommerensdorf
Kontakt:

oh i ah

Postautor: frantic » 29 paź 2004, o 17:49

Ale Ty Bachu jestes zarozumialy :) hehehe oczywiscie przesadzam :) tak pracuja profesjonalisci ! :) Amen tak trzymac :)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 29 paź 2004, o 18:21

BachI - zobacz jak opisał swoje miejsce pochodzenia ("skąd" pod avatarem i nickiem) kolega frantic. :-) Chyba sie podlizuje...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: oh i ah

Postautor: Bachinstitut » 29 paź 2004, o 18:52

frantic pisze:Ale Ty Bachu jestes zarozumialy :) hehehe oczywiscie przesadzam :) tak pracuja profesjonalisci ! :) Amen tak trzymac :)
Aaaaa, tylko „zarozumiały”, Frantic? To i tak lepiej, niż na przykład „snob”, czy „narcyz”. :wink: Profesjonalista? Hm, myślę, że prawdziwi profesjonaliści to autorowi kapitalnych książek o Szczecinie z pięknymi tłumaczeniami niemieckiej nomenklatury - panowie Białecki i Łopuch. Zaczytuję się tymi książkami pasjami. :wink:
Ale zagadki i tak nie rozszyfrowałeś.
No, kto następny?
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Postautor: Sławek » 29 paź 2004, o 21:19

Najbardziej przypomina mi to Łódź z "Ziemi obiecanej" :D
A na serio to poddaję się - nie wiem. Pachnie mi to jednak Golęcinem - tu zgadzam się z Kesonem.
Pozdawiam - Sławek :D
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 29 paź 2004, o 21:24

Ale to jest Hansestadt Stettin. Czekam wobec tego dalej.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 30 paź 2004, o 01:01

Pierwszy raz to widzę. Mi przychodzi na myśl Lubeckiego od strony Willowej. Ale chyba muszę się z tą zagadką przespać. Ale pierwsze wrażene - tak jak wyżej
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 30 paź 2004, o 09:40

Bachinstitut jest z natury instytucją cierpliwą i cierpliwie poczeka.
Mogę tylko powtórzyć, że zidentyfikowanie tego miejsca jest jak najbardziej realne za pomocą tych wszystkich źródeł, które są w Szczecinie dostępne.
Gorzej będzie, jeśli mnie teraz trafi szlaczek, jakaś cegła z dachu, czy atak serca - odpukać.
Albo jeśli nikt nie tego odgadnie... (Bachinstitut bywa czasami wyjątkowo perfidny...)

No, kto następny w kolejce (tonem przeokrutnej uciechy)?
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 30 paź 2004, o 21:50

hmmm.. zastanawialem sie nad pierwsza zagadka - nie mam niestety dobrej mapy - jak dotychczas znalazlem 3 miejsca w Szczecine, gdzie torowisko bylo pojedyncze :
1. petla na niebuszewie
2. plac wokol strazy pozarnej na Firlika (Giesereistr.) / Hutniczej(Oderwerkestr)
3. dzisiejsza ulica Lady (Wiekenberg) i Sławomira (Kochstr.)

zadne z nich jednak nie pasuje do obrazka - nie jestem pewien tez jednego - czy ulica na zdjeciu jest ze spadem czy to tylko perspektywa ...
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 30 paź 2004, o 21:58

Eeeeeeee, nie znalazłeś wszystkich miejsc.
Ale Kesio, tu chodzi o innego rodzaju problem z jednym torem. Historyczny - tak bym to ujął.
A perspektywę możesz faknąć. Tam akurat było płasko.
Szukaj dalej. Podoba mi się to.

Sławek - :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron