Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Stau » 5 cze 2013, o 02:11

PKa pisze:czy tematyczny teren to dawny Elmet w jego szerszym zakresie z PRLu lub dawna baza transportowa WPHW położona bliżej wjazdu na kolej i drogę na W.Pucką??
Zakłady znajdowały się vis-à-vis obecnego Basenu Wschodniego. Oceń sam czy idealnie - nakładając na mapę z 1907 roku obecne "zabudowania" i ulice. Mnie się wydaje, że fabryka zahacza trochę o zlot Trasy Zamkowej:
nakładka.jpg
http://gis.um.szczecin.pl/UMSzczecinGIS ... _85064.asp
Na temat Kanału Rybnego odpowiem jutro ;).
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: PKa » 6 cze 2013, o 17:02

[qu
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:39 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: PKa » 9 cze 2013, o 12:45

Zgłasza
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:39 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Bogus » 10 cze 2013, o 00:28

PKa pisze:Zgłaszam oficjalnie zaginięcie Stau !!
To chyba nie jest urlop ani urlopowanie ?! :wink:
A może byś tak zgłosił coś bardziej konstruktywnego?
PKa pisze: (...)Kanał Rybny stanowił pierwotnie system obronny a systemem przeciwpowodziowym w/g mnie stać się mógł później - przesyłam fragment umocnień z Vorfluth Kanal. (...)
Mnie interesuje komu przesłałeś ten fragment umocnień, bo jakoś go nie widać i nie ma jak się odnieść do postawionej tezy o pierwotnie obronnym charakterze Kanału Rybnego?
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: PKa » 10 cze 2013, o 12:46

innych.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:39 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Bogus » 10 cze 2013, o 23:04

Zastanawiam się, dlaczego nie interesują Cię wypowiedzi innych na ten temat. Szkoda, że w tak brutalny sposób dokonałeś jego aborcji.
Miałem nadzieję, że w wyniku wspólnej polemiki, dzięki Twoim wnioskom i wiedzy, popartej ciekawym jak sądzę planem umocnień, skorzystałbym również i ja, i pozostali użytkownicy Forum.
A tak w dalszym ciągu błądzę w domysłach, jaką rolę odgrywał Vorfluth Kanal i jakie było jego przeznaczenie przy powstawaniu Central Güter Bahnhof.

A tak uogólniając, dziwi i jest niezrozumiała dla mnie Twoja praktyka usuwaniu fragmentów swoich postów po zakończeniu dyskusji na dany temat. Dla osób przeglądających taki wątek po Twych cięciach cenzorskich, staje się on mało czytelny i miejscami niezrozumiały.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: PKa » 11 cze 2013, o 13:54

stauo?!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:39 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Busol » 11 cze 2013, o 15:40

PKa pisze:Usuwam fragmenty postów które dotyczą polemik nie doprowadzonych do końca
To proszę nie usuwać. W ten sposób wiele wątków rozwiązanych po długim czasie nigdy by nie zostało rozwiązanych.

FORUM samo w sobie jest obszernym i często zaskakującym źródłem informacji dla wielu osób, dlatego też usuwanie i wycinanie o którym pisze Bogus nie powinno mieć miejsca.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Bogus » 11 cze 2013, o 16:13

PKa pisze: Usuwam fragmenty postów które dotyczą polemik nie doprowadzonych do końca.
Czy temat butelki Pet.Klen też nie został doprowadzony do końca i dlatego wyciąłeś zdjęcie flaszki?
Wybacz, ale ja to odbieram inaczej. Jeśli argument:
Bogus pisze: Dla osób przeglądających taki wątek po Twych cięciach cenzorskich, staje się on mało czytelny i miejscami niezrozumiały.
nie przemawia do Ciebie, napiszę tak:
Pokazałeś zabawki, uzyskałeś co chciałeś (bądź też nie uzyskałeś) a potem podziękowałeś, zabrałeś je pod pachę i poszedłeś zadowolony (bądź też obrażony) do domu.
Ja do takich standardów na Forum nie przywykłem.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: PKa » 11 cze 2013, o 19:52

gadek!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:40 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Stau » 17 cze 2013, o 15:55

PKa pisze:Zgłaszam oficjalnie zaginięcie Stau !!
To chyba nie jest urlop ani urlopowanie ?! :wink:

P.S. Przy okazji, podziękowanie dla Bogusia za ciekawą zagadkę !
Rzeczywiście - nie było mnie parę dni. Kilka słów do dyskusji. Osobiście podzielam w 100% poglądy Bogusia. Forum to nie jest mój prywatny folwark czy jakiegokolwiek innego użytkownika, dlatego szanujmy całą społeczność. Poruszane tematy (sądząc nawet po samej ilości odsłon) są śledzone przez wiele osób, zatem zostawmy im tę wiedzę. Inna sprawa - wróciłem po tygodniu i już nie mam do czego się odnieść, bo wątek został "ocenzurowany". Bez sensu.

Ja nie prowadzę polemiki z jedną osobą, ale wszystkimi, którzy mają chęć coś napisać. Wręcz cieszę się, jeśli tych dyskutantów widzę więcej niż mniej. Tym bardziej, że na forum jest wiele osób (jak przykładowo Bogus czy Schulz), które mają dużo większą wiedzę ode mnie. Zatem wskazywanie palcem kto "może" coś komuś odpisać, a kto nie - jest (ponownie użyję tego samego zwrotu) bez sensu. Każdy użytkownik zawsze może wnieść dużo ciekawego i nowego do dyskusji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić kogoś w sposób neutralny o odniesienie się do tematu w stylu: "A Ty "X" czy "Y" co na ten temat myślisz", ale żeby akceptować odpowiedź tylko jednej osoby - dziwne.
Bogus pisze:nie przemawia do Ciebie, napiszę tak:
Pokazałeś zabawki, uzyskałeś co chciałeś (bądź też nie uzyskałeś) a potem podziękowałeś, zabrałeś je pod pachę i poszedłeś zadowolony (bądź też obrażony) do domu.
Ja do takich standardów na Forum nie przywykłem.

Dokładnie. Dla mnie takie zachowanie to też nowość i proszę - nie zmuszaj mnie PKa, abym musiał zmniejszyć Ci uprawnienia (brak możliwości edytowania postów) na forum.
Bogus pisze: Czy temat butelki Pet.Klen też nie został doprowadzony do końca i dlatego wyciąłeś zdjęcie flaszki?
Wybacz, ale ja to odbieram inaczej. Jeśli argument:
Bardzo proszę w związku z powyższym do ponownego wrzucenia fotki butelki na forum. Być może ktoś jeszcze będzie chciał w przyszłości dodać trzy grosze. Ten wątek nie jest zamknięty.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: PKa » 17 cze 2013, o 22:13

raz!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:40 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Stau » 17 cze 2013, o 22:34

OK - kończę ten temat, bo dyskusja do niczego nie prowadzi. Wszystko zostało czarno na białym napisane - każdy może wyciągnąć odpowiednie wnioski. Patrzmy w przód, a nie w tył i nie szukajmy zaczepki.

Bogus jest bardzo przyjazny, napisał ponad 1600 przyjaznych postów.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Bogus - zagadka nr 64 - z kobyłką u płota

Postautor: Busol » 17 cze 2013, o 23:19

Stau pisze:Bogus jest bardzo przyjazny, napisał ponad 1600 przyjaznych postów.
Lubię to!

:)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron