Bogus - Zagadka nr 61

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
st0pr0c3nt
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:55

Re: Bogus - Zagadka nr 61

Postautor: st0pr0c3nt » 12 lut 2013, o 20:06

offtopic, czekam na następną zagadkę:)
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bogus - Zagadka nr 61

Postautor: MariuszSamek » 12 lut 2013, o 20:27

Bogus pisze:Nie nadążam za tymi nowinkami (przynajmniej dla mnie) internetowymi. Następnym razem trzeba będzie jakoś zmodyfikować zdjęcia, żeby nie było tak łatwo.
czy ktoś próbował czy np. zwykły obrót obrazka o kilka stopni wywali cały algorytm wyszukiwania?
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bogus - Zagadka nr 61

Postautor: MariuszSamek » 12 lut 2013, o 20:35

MariuszSamek pisze: czy ktoś próbował czy np. zwykły obrót obrazka o kilka stopni wywali cały algorytm wyszukiwania?
Sam sprawdziłem 8)

1. Obrót o 2 stopnie - wyszukiwarka nie dała się oszukać. Znalazła odnośnik.
2. Obrót o 6 stopni - bingo! Wyszukiwarka zbaraniała.
3. Odbicie lustrzane (obrót poziomy) - podobnie, wyszukiwarka poległa. Z tym, że to w przypadku naszych zagadek nie jest dobrym rozwiązaniem.
st0pr0c3nt
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:55

Re: Bogus - Zagadka nr 61

Postautor: st0pr0c3nt » 12 lut 2013, o 20:38

Wystarczy format zmienic i już głupieje, można dodać czarne paski jak wide screen i też już głupieje

Myśle, że google przede wszystkim rozmiar bierze pod uwagę
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Bogus - Zagadka nr 61

Postautor: Bogus » 12 lut 2013, o 22:43

Iwonka pisze:Zgodnie z obietnicą wklejam plan z budynkiem olejarni przy Pommerensdorferstrasse 22.
Dzięki za planik.
Porównując go z moim planikiem i z czterema zdjęciami olejarni (domniemane miejsca, z których wykonano zdjęcia zaznaczyłem strzałkami) widzę dużą zbieżność, z wyjątkiem dwóch budynków usytuowanych na granicy parceli nr 22 i 21. Jeden z nich to właśnie ten z zagadki.
Pommerensdorfer Str. 21-24-2.JPG
Na Twojej mapce budynków tych nie ma. Ten brak dałoby się wytłumaczyć późniejszą datą wykonania zdjęć.
Lecz nie wiem jak wykonano zdjęcie naszego budynku, na którym widzimy jego wschodnią ścianę szczytową a z planu wynika, że musiała być ona zasłonięta zabudowaniami stojącymi w centralnej części placu (zabudowania te zresztą widać nie tylko na planie, lecz także na jednym ze zdjęć).
Wątpliwą pozycję wykonania zdjęcia zagadkowego budynku zaznaczyłem kolorem czarnym.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Bogus - Zagadka nr 61

Postautor: kgirl » 10 kwie 2013, o 00:31

Busol pisze:
kgirl pisze:
Bogus pisze:Nie nadążam za tymi nowinkami (przynajmniej dla mnie) internetowymi. Następnym razem trzeba będzie jakoś zmodyfikować zdjęcia, żeby nie było tak łatwo.
Zagadkom light możnaby urządzić oficjalny pogrzeb...
Admin widzi... :)
Bosko! A jak wygląda ban w Google Grafika?
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

cron