Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Odgadywanie miejsc, postaci i wydarzeń ze zdjęć, opisów, itp. Każdy użytkownik, który chce zadać zagadkę, zakłada osobny wątek i tytułuje go: nazwa użytkownika + numer zagadki.
gosia m
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2011, o 23:33

Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: gosia m » 5 sty 2011, o 23:52

Czy ktoś posiada informacje na temat Trójkąta Bermudzkiego w Szczecinie?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: Busol » 6 sty 2011, o 00:46

A konkretniej - o jaki trójkąt chodzi ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
gosia m
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2011, o 23:33

Re: Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: gosia m » 6 sty 2011, o 02:21

Z tego co mi wiadomo Trójkąt Bermudzki znajduje się koło Wałów Chrobrego na skrzyżowaniu Parku Żeromskiego, Domku Grabarza i Teatru Polskiego. Ponoć kiedyś były tam tajemnicze zaginięcia mieszkańców Szczecina - ale tego nie jestem pewna, piszę tylko to co usłyszałam. Nie mam też żadnych potwierdzonych informacji na ten temat - trudno jest coś znaleźć.
irs6
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2010, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin-Stargard Szcz.

Re: Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: irs6 » 6 sty 2011, o 02:41

takich miejsc w Szczecinie było więcej.Almanach kryminalny pełen.Ludzkie nie tylko znikali w tym rejonie ale np.na Niebuszewie/masarnia/ w innych miejscach zagineli bo im się tam podobało-przyczyna ich słaby charakter.I tak rosły mity o Trójkącie w centum miasta i jego ościennych dzielnicach.A w omawianym rejonie gineły osoby-czy faktycznie czy tylko dodawana była nasza fantazja.Domek grabarza do tego pasuje.Był człowiek i go nie ma ale domek pozostał i to cała tajemnica.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Re: Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: secessionlove » 10 sty 2011, o 16:34

A ja myślałem, że chodzi o tajne aresztowania za PRL, czy jeszcze wczesniej przez Gestapo. Był człowiek i niewiadomo kiedy zniknął. Bułhakow ciekawie to opisał w "Mistrzu i Małgorzacie". Tajemnicze zniknięcia będące sprawką diabelskich sił nadprzyrodzonych były satyrą na aresztowania, jakich się dopuszczano na obywatelach podejrzanych o szpiegostwo czy inne działania antyrządowe. Może i w omawianym trójkącie bermuckim było to samo. Po ciemku nikt nie zauważy, że ktoś zniknął.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: Bogus » 11 sty 2011, o 21:44

A ja słyszałem o innym Trójkącie Bermudzkim. Jego kolejne koordynaty to:
1. Balaton,
2. Zamkowa,
3. Kaskada.
Jak jakiś nieszczęśnik wpadł tam w godzinach popołudniowych, to przepadł jak kamień w wodę do ranka dnia następnego.
A potem nie pamiętał, co się z nim działo w tym czasie.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Re: Trójkąt Bermudzki w Szczecinie

Postautor: secessionlove » 13 sty 2011, o 16:02

Bogus pisze:A ja słyszałem o innym Trójkącie Bermudzkim. Jego kolejne koordynaty to:
1. Balaton,
2. Zamkowa,
3. Kaskada.
Jak jakiś nieszczęśnik wpadł tam w godzinach popołudniowych, to przepadł jak kamień w wodę do ranka dnia następnego.
A potem nie pamiętał, co się z nim działo w tym czasie.
Miejsca te mówią same za siebie :lol: Człowiek jako taki nie znikał. Znikała raczej jego świadomośc, a później pamięc.
Te polskie filmy są kiepskiej jakości, bo się tak rwą :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron