Leon Jessel

Forum angielskojęzyczne.
achaII
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2006, o 15:34

Leon Jessel

Postautor: achaII » 5 paź 2006, o 15:43

I want to find out something about operetta "Grosse Rosinen", can anyone help me? I know that it was made by Leon Jessel, Walter Kollo, Bogumil Zepler.It's not much. does anybody has the transcript of it? thanks for help
ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 5 paź 2006, o 21:30

As I know the composer of "Grose Rosinen" was Walter Kollo( born Neidenburg, East Prussia, 28 January 1878 - died Berlin, 30 September 1940). This title is mentioned in list of his operettas here:
http://www.answers.com/topic/walter-kollo . This is a good place to start your searching (I think). But Leon Jessel is associated with films or musicals rather than operettas.
have nice searching
ewa
achaII
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2006, o 15:34

Postautor: achaII » 6 paź 2006, o 16:03

hmm kwestia tego, że mam w domu "jakby" okładkę z zapisu nutowego (chyba). treść od góry:
GROSSE ROSINEN
Posse in funf bildern von
Rudolf Bernauer
Rudolf Schanzer
und
M.A. Weikone
musik von
Willi Bredschneider, Walter Kollo, Leon Jessel, Bogumil Zepler
Orchester - Ausgaben

Horch, Horch der Storch
Marchlied aus der Posse:
"Grosse Rosinen"
von Rudolf Bernauer und Rudolf Schanzer
Musik von Leon Jessel

Copyright 1912 by Drei Masken - Verlag, Munich.


nie znam niemieckiego, nie wiem co tu jest dokładnie napisane i czego kto jest autorem;( ale baardzo chcę się dowiedzieć. Leon Jessel w każdym razie musiał brać w tym jakiś udział. Pozdrawiam i nadal proszę o pomoc.
achaII
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2006, o 15:34

Postautor: achaII » 6 paź 2006, o 16:10

the thing is that I have something like a "cover" of the transcript. things are written there:
GROSSE ROSINEN
Posse in funf bildern von
Rudolf Bernauer
Rudolf Schanzer
und
M.A. Weikone
musik von
Willi Bredschneider, Walter Kollo, Leon Jessel, Bogumil Zepler
Orchester - Ausgaben

Horch, Horch der Storch
Marchlied aus der Posse:
"Grosse Rosinen"
von Rudolf Bernauer und Rudolf Schanzer
Musik von Leon Jessel

Copyright 1912 by Drei Masken - Verlag, Munich.

I don't speak German and I can't say what's exactly written here and who is the author of what:( but I really want to know. Leon Jessel had something to do with that without doubts. Still ask for help. Thank U.

nie znam niemieckiego, nie wiem co tu jest dokładnie napisane i czego kto jest autorem;( ale baardzo chcę się dowiedzieć. Leon Jessel w każdym razie musiał brać w tym jakiś udział. Pozdrawiam i nadal proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 6 paź 2006, o 16:26

achaII pisze:musik von
Willi Bredschneider, Walter Kollo, Leon Jessel, Bogumil Zepler
Wychodzi na to, że to typowy pastisz muzyczny. (Pastisz [Pasticcio] w muzyce ma inne znaczenie, niż w życiu, podobnie jak słowo „parodia”. Pastisz jest kompozycją poskładaną z kilku kompozycji, lub utworów różnych kompozytorów). W tym pastiszu maczało palce czterech kompozytorów.
Nic specjalnego w historii muzyki. Operę „Muzio Scevola” wystawioną w 1721 w King’s Theatre Am Haymarket w Londynie skomponowało trzech kompozytorów: Amadei, Bononcini i Händel.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron