Zajezdnia Niemierzyn

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Zajezdnia Niemierzyn

Postautor: Krasiu » 7 sty 2005, o 01:37

Zapraszam do mojej galerii na małą wystawę zdjęć, które wykonałem w Zajezdni Niemierzyn. Fotki powstały tuż po jej zamknięciu w październiku 2004 (oprócz jednej), kiedy w hali stała już tylko historyczna "enka", kilka wozów technicznych i zapomniania w warsztacie "stodwójka". Nastrój w zajezdni był niesamowity. Wyglądało to tak jakby wszyscy w popłochu z niej wybiegli rzucając wszystko gdzie popadnie (i zabierając tramwaje:) Poza tym okazało się, że przynajmniej od 20-30 lat nikt w zajezdni nie robił porządków. Wszystko działo się na zasadzie: "a może to się jeszcze przyda, postawcie to w kącie, za rogiem albo w piwnicy". Nikt też specjalnie nie przejmował się "okólnikami" z lat 80. wiszącycymi w jednej z gablot. Ale może tylko dlatego, że drzwi gabloty były zablokowane, pozalepiane kilkoma warstwami olejnej i ani drgnęły kiedy próbowałem je rozsunąć. W ten sposób ocalał do naszych czasów program szkolenia zmywacza pojazdów czy też wykaz prac wzbronionych kobietom.
Teraz pozostaje tylko kibicować by udało się utworzyć tu Muzuem Techniki. I czuwać by nie przerobili tego na dyskotekę
Krasiu
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 7 sty 2005, o 06:20

Też tam byłem i pod tramwaje właziłem;)
Pojechałem tam z kolegą jakiś czas po zamknięciu zajezdni. Rzeczywiście, wrażenie niesamowite - Wsiedli w tramwaje i gdzieś wyjechali;)
Jednak aby przeżyć katharsis trzeba tam się udać po zmroku. Niesamowity klimat na zawsze pozostaje w pamięci. Kilka fotek dorzucam wiec do galerii, tyle, że mojej:
http://sedina.pl/galeria/thumbnails.php?album=474

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 7 sty 2005, o 14:09

to trza poszperać po starych śmieciahc i dokumentach może jeszcze coś z lat 80 będzię albo i starsze! nie przyglądałem się zajedni od momentu zamknięcia, jak tam wejść??
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 7 sty 2005, o 14:34

Obiektem teraz administruje miasto, nie wiem, czy można tam wchodzić. Załatw sobie plakietkę opiekuna gazetki szkolnej, weź aparat, może Cię wpuszczą;)
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 7 sty 2005, o 14:37

http://www.infoludek.pl/stmkm/niemierzyn.html
Tu są ciekawe informacje o zajezdni i zdjęcia!
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 7 sty 2005, o 22:02

airkozak pisze:http://www.infoludek.pl/stmkm/niemierzyn.html
Tu są ciekawe informacje o zajezdni i zdjęcia!
A tu układ torów zajezdni dla Ciebie i Herr Szperacza.

Jeszcze nie tak dawno temu, w ostatnim pomieszczeniu zajezdni po lewej stronie było stanowisko grzania piachu. Co to była za radocha zakopać się po szyję w gorącym piasku... (doświadczyłem tego gdy jeszcze nikt nie myślał o plażach mórz południowych.
Załączniki
tory B Nemitz.JPG
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 7 sty 2005, o 22:15

o dzięki! moja mama tam pracowała ale jak teraz zamkneli zajezdnie to pracuje na pogodnie....
kurcze rozdzielczośc trochę mała......napisów niet widać
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 7 sty 2005, o 22:28

szperacz88 pisze:....rozdzielczośc trochę mała......napisów niet widać
OK. Puszczę do Busola duży plik, coby każdy na Galerii widział gdzie kanał jak bedzie zwiedzał nocą..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron