Model Sediny - pierwsze zdjęcia

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 sie 2008, o 09:37

Lazi pisze:Pani trochę wg mnie temat uprościła. Sedina z tego co wiem jest odbudowywana z pieniędzy w dużej mierze darowanych przez mieszkańców. Czyli to oni sami decydują o tym czy chcą "kiczowatego" pomnika czy nie. Natomiast o losie drugiego pomnika, który wg mnie też jest świadectwem historii i jest ważny, zadecydują pewnie (bez)radni.
Przede wszystkim z pieniedzy loklanych przedsiebiorców, którzy cała akcje wymyslili i prowadzą. Mieszkancy moga sie dołozyc, miasto wg mojej wiedzy w przypadku gdy projekt osiągnie stan prawdopodobnej realizacji ma sie wlaczyc niekoniecznie bezposrednio finansując ale poprzez np. przygotowanie placu ktory do miasta nalezy.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 sie 2008, o 11:23

Maila o takiej treści znalazłem w skrzynce:

Szanowni Państwo,
W ostatnim numerze Gazety Wyborczej, w dziale regionalnym pojawił sie artykul pani Marii Lopuch pt."Lepszy polski socrealizm, niż nimecki kicz?". Autorka stając wyraznie po stronie bylego dyrektora muzeum, prof Filipowiaka, ostentacyjnie torpeduje ideę odbudowy pomnika Sediny. Jestem oburzony torpedowaniem inicjatyw społecznych naszgo miasta. Uważam, że portal Sedina winien na łamach Gazety Wyborczej w ostry sposób napietnowac tego typu dzialania. Nazywanie kiczem pomnika Sediny, a uznawanie za dzielo sztuki pomnika Bogusława i Anny Jagiellonki przy zamku, zakrawa na jawna kpine. Mam nadzieje, że portal Sedina podejmie polemike z tą pania, jak tez prof. Filipowiakiem. Moim zdaniem cale zycie spedzone w komunizmie tych panstwa i podeszly wiek, niezle im w glowie namacilo.Przepraszam za takie stwierdzenie, ale jestem oburzony wypowiedziami tych ludzi, szczegolnie teraz w momencie realizacji odbudowy pomnika Sediny. Pozdrawiam - milosnik
starego Szczecina-
Gryfita


Osobiscie wydaje mi sie ze robimy dostatecznie duzo w temacie by wdawac sie w polemike i tłumaczyć ze lubimy sedine :) ale jak ktos ma ochotę (zresztą juz widzialem glosy) to moze wyrazic indywidualne stanowisko...

czasami milczenie jest duzo bardziej wymowne niz 10 postów czy pozwolenie na wciągniecie w dyskusję (na poziomie forum GW).
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 25 sie 2008, o 21:35

Busol pisze:na poziomie forum GW
Na forum GW trafiają się perełki:
jeśli czytam u tej Pani, ze "do dzieł wybitnych zaliczyć można Skrzydła Jakuba Lewińskiego i Ptaki Władysława Hasiora, kameralne figury Bogusława i Anny, autorstwa Leonii Chmielnik i Anny Paszkiewicz czy monumentalne Trzy orły Gustawa Zemły" to chylę czoła dla siły propagandy lat minionych.
:mrgreen:

Swoją drogą, ciekawe co na to przełożony pani Łopuch. Zachęcamy do wypowiedzi na forum.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Inez
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2009, o 20:40
Lokalizacja: Oczywiście Szczecin

Postautor: Inez » 11 cze 2009, o 20:40

Nie wiem co jest, ale jak oglądam ten pomnik ciarki przechodzą mi po plecach. Bardzo chciałabym, żeby Sedina znowu królowała w Szczecinie :D
Dąbek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 09:57

Re: Model Sediny - pierwsze zdjęcia

Postautor: Dąbek » 9 sty 2010, o 11:24

Czy ktoś z Was orientuje się czy zbiórka na odbudowę pomnika nadal jest prowadzona , ile udało sie zebrać, dlaczego strona stowarzyszenai odbudowywującego pomnik nie jest aktualizowana ?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Model Sediny - pierwsze zdjęcia

Postautor: Busol » 9 sty 2010, o 11:30

Dąbek pisze:Czy ktoś z Was orientuje się czy zbiórka na odbudowę pomnika nadal jest prowadzona , ile udało sie zebrać, dlaczego strona stowarzyszenai odbudowywującego pomnik nie jest aktualizowana ?
http://odbudowa.sediny.pl/
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Dąbek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 09:57

Re: Model Sediny - pierwsze zdjęcia

Postautor: Dąbek » 9 sty 2010, o 11:57

Znam adres tej strony... i wiem kto tą zbiórkę prowadzi. Niestety nikt nie podaje tam nawet swojego maila żeby wysłać ewentualne zapytania...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Model Sediny - pierwsze zdjęcia

Postautor: Busol » 9 sty 2010, o 12:16

Dąbek pisze:Znam adres tej strony... i wiem kto tą zbiórkę prowadzi. Niestety nikt nie podaje tam nawet swojego maila żeby wysłać ewentualne zapytania...
są podane dwie komórki
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron