Wirtualny Model Szczecina

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Wirtualny Model Szczecina

Postautor: Krasiu » 26 lut 2007, o 17:21

informacja z biura wojewody. Myślę, że ciekawa:

Wirtualny model Szczecina – nowatorska w skali kraju komputerowa symulacja projektowania zabudowy miasta – prezentowana będzie od 27 lutego do końca marca br. na wystawie w Galerii Wojewody.

Wirtualny model Szczecina jest spełnionym marzeniem każdego architekta i urbanisty. Na komputerowo wygenerowany model terenu nałożone są zdjęcia satelitarne miasta oraz trójwymiarowe modele budynków. Pozwala to na uzyskanie iluzji rzeczywistej przestrzeni oraz na oglądanie jej w sposób interaktywny i wieloplanowy. Projekt obejmuje kilkanaście tysięcy budynków dziesięciu dzielnic Szczecina. Każdy obiekt widoczny jest w trójwymiarze i kolorze. Budynki można obserwować z wielu stron i z różnych poziomów. - Program pozwala przewidzieć jakie skutki przestrzenne wywoła wzniesienie nowego obiektu w istniejącej zabudowie miejskie. Umożliwia m.in. analizę z dowolnego punktu miasta jak dany obiekt wkomponował się w strukturę Szczecina. Pozwala to zdefiniować błędy przy planowanych inwestycjach, zwłaszcza dla zabudowy wysokiej – opisuje możliwości symulacji komputerowej jej współtwórca prof. Waldemar Marzęcki, pełnomocnik wojewody ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Autorami projektu są: Dyrektor Instytutu Architektury i Planowania Przestrzennego Politechniki Szczecińskiej prof. PS dr hab. inż. arch. Waldemar Marzęcki oraz współpracujący z nim mgr inż. arch. Klara Czyńska i mgr inż. arch. Paweł Rubinowicz. Na wystawie prezentowanych będzie 14 plansz pokazujących autorskie propozycje zabudowy Szczecina.

Wirtualny model Szczecina został stworzony na zlecenia Urzędu Miasta - jest wykorzystywany przy projektowanej zabudowie.

Wernisaż otworzy Wojewoda Zachodniopomorski Robert Krupowicz 27 lutego br. o godzinie 15.00 Rozpocznie się on pokazem multimedialnym przygotowanym przez twórców wirtualnego modelu Szczecina w holu głównym Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Postautor: keson » 26 lut 2007, o 22:42

tez sie kiedys w cos podobnego bawilismy. :wink:
nakladanie zdjec na bryly 3d. szeroki temat i duuuzo pracy.

to moze byc bardzo ciekawy projekt, ale ...
1. zrobienie nawet przyblizonego modelu budynkow to praca na pare lat
2. na bryly modeli trzeba ponanosic zdjecia wykonane z kazdej strony (chyba ze projekt polega na pokazaniu czerwonych i niebieskich kwadracikow)

jezeli kogos temat interesuje, to istnieje sporo programow podobnych do opisanego, w tym w pelni profesjonalnych. z amatorskich mozna zerknac na przyklad na Canoma

z tego co pamietam, rowniez Google pracuje nad rozszerzeniem Google Maps, pozwalajacym na modelowanie 3D
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 26 lut 2007, o 22:59

Idę na ten pokaz więc będzie jakieś info jak to wygląda.
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 26 lut 2007, o 23:46

Bardzo chętnie zobaczymy. Słyszeliśmy o tym projekcie i pójdziemy zobaczyć efekt.
Jeden z kadentów robi architektoniczną wizualizację 3D fortyfikacji Szczecina. Jak będzie gotowa to się pochwalimy. Praca bardzo żmudna ale powolutku idzie do przodu...

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Postautor: Incognito » 27 lut 2007, o 11:07

Czy ktoś mógłby mi napisać w jakich godzinach jest otwarta ta galeria i ile kosztuje wstęp?
[url=http://browsehappy.pl/]Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera koniecznie kliknij ten link.[/url] Uczyń życie setek webdesignerów łatwiejszym.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 27 lut 2007, o 11:38

Otwarcie dziś o 15. Jest w informacji. A potem to już w godzinach urzędowania czyli od 8 (a może i 7.30) do 16. Nie ma biletów. Wchodzi się do holu i już.
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Postautor: Incognito » 28 lut 2007, o 12:07

Byłem dziś i się zawiodłem, ale to z własnej winy bo nie doczytałem, że tam będą jedynie plansze i spodziewałem się komputerów na których będzie można "polatać" w trójwymiarowej przestrzeni miasta :-) Plansze ładnie wykonane, ale dla mnie ta wizualizacja pozbawiona tekstur nie prezentuje się na tyle ciekawie by była interesująca.
Niemniej miałem okazję pozwiedzać Urząd Wojewódzki, w którym byłem tylko raz i to kilka lat temu, więc nie było tak źle ;-)
[url=http://browsehappy.pl/]Jeśli jesteś użytkownikiem Internet Explorera koniecznie kliknij ten link.[/url] Uczyń życie setek webdesignerów łatwiejszym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości