Rewitalizacja terenów poprzemysłowych czyli kultura w fabryc

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 8 lis 2006, o 22:47

Warsztaty policyjne są przed meblosprzętem, tam gdzie widać dystrybutory paliwa (jak się idzie z górki).
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 9 lis 2006, o 01:42

Ten niezbyt reprezentacyjny barakobudynek co się trochę załapał na foto stoi właśnie na "tarasie", gdyż jak widać teren opada w dół. Same warsztaty policji może nie aż tak szkoda jak tego budynku z "rotundą", całkiem ciekawy i można by go zaadaptować na jakąś działalność rozrywkową. Z tyłu znajdują się jakieś piętrowe budynki warsztatowe z czerwonej cegły z lekka zdelzelowane ale myślę że sasiedztwo policji na troche się przydalo gdyż gdzieniegdzie nawet szyby w oknach się ostały ;).Okolica raczej nie nadaje się na restaurację ale w końcu obok mamy duże osiedle akademickie. Przy Lubeckiego też dość ciekawe obiekty się znajdują chyba na wysokości z Rugiańską.
Dla orientacji wrzuce jeszcze foto co by można było zdać sobie sprawę jak wielki jest teren byłego Wiskordu. A teraz to wszystko stoi i niszczeje.
PS.Woti, ja chętnie zobacze foty.
Załączniki
wiskord.JPG
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 9 lis 2006, o 01:51

Aygon pisze: A teraz to wszystko stoi i niszczeje.
I świetnie nadaje się na scenografię do filmu typu amerykańskiego gdzie dobry szeryf w finale dogania złych ludzi w jakiejś starej fabryce, gdzie między metalowymi schodami, kadziami itp świszczą kule i gdzie najbardziej zły człowiek ginie w wymyślny sposób nadziewając się na coś.

Poza tym aktualnie koło tych terenów kręcą się różne firmy, ale to co tam powstanie z "żydowską fabryką fałszywego jedwabiu" czy też kasetami C-90 nie będzie miało wiele wspólnego. I tylko ciekaw jestem co stanie się z kominem.
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 9 lis 2006, o 05:51

Hmm, ja bym zeszla z dziedzinca zamkowego przy tych armatach po schodach i weszla pod wiaduktem z tymi uroczymi slupami pod Trasa Zamkowa.

Tam tylko murzyna brak z radiem na ramieniu i ognisk typu zomo.

Mialam tak, jak prowadzilam kogos by urok Zamku i Walow Chrobrego polaczyc. Obciach.
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

Rewitalizacja terenów...

Postautor: KlemensII » 9 lis 2006, o 09:29

Co do wykorzystania starych fabryk do potrzeb filmów to wcale nie taki głupi pomysł.Oczywiście nie chodzi tu o całkowite zniszczenie, ale o wykorzystanie wnętrza do omawianych filmów.Jeśli nie nasza ,to obca kinematografia ma duże pieniądze i można bybyło w ten sposób uratować nie jeden zabytkowy obiekt.Już kiedyś wspominałem ,że na filmie ŁAWECZKA zarobiła trochę Rada Osiedla Stare Miasto.Wyremontowali wtedy swoją nową siedzibę,oczywiście w starym budynku.
A co do przejścia pod estakadą Trasy Zamkowej, proponuję przejść koło kościoła Piotra i Pawła nie będzie tak raziło niektórych oczu.Jednak tym wszystkim" zmieniaczom" pod wpływem chwili proponuję testowanie swoich pomysłów na starych budynkach Gocławia, Skolwina i Stołczyna.Błedy nie będą się tak rzucać w oczy jak w centrum, a każda zmiana napewno polepszy życie zamieszkujących te dzielnice mieszkańców.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 9 lis 2006, o 11:35

endone pisze:sp72 wciąż istnieje [...]
a czy mógłbyś[woti] coś jeszcze z ciekawostek o osiedlu zachęta (świerczewskie) opowiedzieć tam jest dużo ciekawych obiektów szcególnie bloki na pięknej santockiej i karola miarki czy też stadion na tenisowej jego obecna forma widnieje na planach szczecina z lat niemieckich.....
z góry dziękuje za jakieś ciekawostki[/b]
Nie osiadam dużej wiedzy, gdyż mieszkałem tam krótko - lata 68-75. Bardziej interesowałem sie podwórkową piłką niż historią otoczenia. Tu zacząłem pisać - i chyba za dużo jak na forum. Poprawię się artykulikiem wspomnieniowym - jesteś temu winien :?
Awatar użytkownika
endone
Posty: 65
Rejestracja: 8 wrz 2005, o 00:49

Postautor: endone » 9 lis 2006, o 20:08

ja tam mieszkalem przez 22 lata w jednym z wieżowców przy ku słońcu i na maxa interesują mnie jakieś informacje o tym co było w ich miejscu zanim zostały zbudowane i inne ciekawe historie z tego osiedla mam nadzieję że w artykule wspomnieniowym coś znajdę.....
pozdrawiam
swoją drogą to może mijaliśmy sie kedyś w drodze do sklepu... :D hehe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron