Budynek byłego Cezasu,róg Wyzwolenia i Rajskiego,HELP!

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 25 paź 2006, o 20:48

Wieść gminna niesie, że na bank to przerobią 8)
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 25 paź 2006, o 21:02

Słoń_77 pisze:Wieść gminna niesie, że na bank to przerobią 8)
będzie tam też galeria banknotów i smażalnia monet
Awatar użytkownika
endone
Posty: 65
Rejestracja: 8 wrz 2005, o 00:49

Postautor: endone » 25 paź 2006, o 22:02

(ciach)

prawdziwa sztuka nie potrzebuje galeri.....
ona żyje wśród nas i można ją oglądać wszędzie niektórzy po prostu nie umieją patrzeć...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 paź 2006, o 22:27

Droga Anoia !

nawet nie wiesz jak sie ciesze ze nastapila interakcja i wyrwalas sie z tej grupy choc przyznam ze stylistyka nieco mi obca...

Nawet nie wiesz jakie to meczace kiedy co roku po dkoniec pazdziernika napada na portal chmara jednopostowców pisząc cos co w skrócie mozna strescic "napiszcie za mnie prace" z jednej strony

z drugiej kiedy prosisz czasmi takich jednopostowco o wlaczenie sie w portal i pomoc przy tworzeniu czegos co stoi otworem i za darmo i brak odpowiedzie

a juz przykrko jest po prostu ze komus sie nie chce nawet szukac...
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 25 paź 2006, o 22:41

Może zabrzmi to dziwnie, ale spotkałem się z opinią znanego architekta (młodego pokolenia), że naście lat temu Cezas został „oszpecony”. Chodziło o zlikwidowanie tunelu (na poziomie parteru) między dwoma częściami budynku. Powstał w nim jakiś zakład foto, teraz nie wiem co tam się mieści. Cezas miał utracić przez to swoją pewną lekkość czy coś w tym stylu. I w sumie trochę w tym racji, bo Cezas chociaż mało uroczy za sprawą tej małej przebudowy stał się jeszcze bardziej pokraczny.
Podobnie stało się zresztą z dwoma budynkami między Cezasem, a placem Rodła (vis a vis galaxy) Ich końce były „podcięte” i wsparte na kolumnach w kształcie litery V. W III RP zostało to wszystko zabudowane jakimiś sklepikami rozpełzającymi się poza obrys budynku. Wcale to uroku tym i tak już fatalnym obiektom nie dodało.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 25 paź 2006, o 23:59

Może czas by ta szpecąca kostropacizna zaczęła się piąć w górę, może choć trochę ożywi te zdrętwiałe klocki. Uf !!! :lol:
A pro po całego zamieszania, trochę adrenalinki nigdy nie zaszkodzi. "Ratujcie, pomocy" zawsze trochę porusza. Hę. :roll:
ewarudnicka
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2006, o 10:55

Postautor: ewarudnicka » 26 paź 2006, o 09:49

Pozdrowienia dla Anoi.

Twój pomysł z galerią jest już realizowany.

Miejmy nadzieję jednak, że tym razem zwycięży KULTURA a nie MAMONA i może będziemy się kiedyś spotykać w Cezasie przy okazji prezentacji zdjęć starego Szczecina, a groźni panowie z Sediny będą się wdzięcznie uśmiechać do Anoi.
http://www.galeriabezdomna.art.pl/pl/in ... tawy&nr=56
Anoia
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2006, o 17:45

Postautor: Anoia » 26 paź 2006, o 11:02

Do Pani Ewy Rudnickiej:
Pomysł Galerii Bezdomnej był tymczasowy, wiem, bo jestem w stowarzyszeniu Make It Funky, które niejako ten pomysł tworzyło i organizowało. Aktualnie w tym budynku na pietrze jest ciuchbuda.( Chyba, że na dole ma coś podobnego powstać, bo jest remont)

Od strony architektury nie mam zamiaru nic przerabiac, budynek jest calkiem udanym przykladem modernizmu, nalezy go tylko odnowic, ale Broń Boże nie dodawać jakichs elementów, ani "piąć go w górę". Za to w środku stworzyć dominantę. Polecam film " Sketches of Frank Gehry", genialny architekt , oto namiastka ( dominanty), gdzieś obok.
Załączniki
gehry34.jpg
ewarudnicka
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2006, o 10:55

Postautor: ewarudnicka » 26 paź 2006, o 12:36

Ale masz, pecha. Frank Gehry nie jest ulubieńcem Sediny ( nieźle mi się już od niej oberwało...) , chyba jest za mało " schinkelowski". Mimo to powodzenia na portalu.
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 26 paź 2006, o 12:49

ewarudnicka pisze:Ale masz, pecha. Frank Gehry nie jest ulubieńcem Sediny ( nieźle mi się już od niej oberwało...) , chyba jest za mało " schinkelowski". Mimo to powodzenia na portalu.
Nie tylko on.
H.B. Reichow też jest tępiony (a przynajmniej ma miano barbarzyńcy). Czy słusznie?
W świecie architektow i historyków architektury za swe wizje, plany i projekty jest poważany.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 26 paź 2006, o 22:59

Krasiu pisze:spotkałem się z opinią znanego architekta (młodego pokolenia), że naście lat temu Cezas został "oszpecony"
Oszpecona brzydota??? Śmiałe twierdzenie. Oj, bezkompromisowi ci młodzi...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości