Mostek przy Kolumba

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Mostek przy Kolumba

Postautor: Busol » 17 lip 2006, o 14:59

Plywajac wczoraj kajakiem po Odrze zauwazylem ze przy kolumba powstal nowy mostek prowadzacy na wyspe jaskółczą (chya nie pomieszalem).
Chodzi o tą gdzie wjezdza sie samochodem z kolumba po starym przerdzeewialym moscie (obok starej zajezdni).

otoz postawiono tam nowy most ktory z ul kolumbba (parkinu) wjezdza prosto na... budynek elektrowni na tej wysepce.

I teraz nie wiem czy mos zostanie przesuniety na miejsce starrego czy elektrownia zostanie zburzona.

ktos ma wiecej informacji ?
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 17 lip 2006, o 16:56

Ale ten mostek to nie bedzie aby tylko na te kable od trakcji?
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 17 lip 2006, o 21:29

On taki bardzo szeroki jak samochopd jest wiec moim zdaniem nie
Awatar użytkownika
Gonia
Expert
Posty: 623
Rejestracja: 17 sty 2006, o 14:13
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Gonia » 17 lip 2006, o 22:37

Ja niedawno byłam tam razem z mężem i czytaliśmy tablicę informacyjną. Dokładnie nie pamiętam słowo w słowo co pisało ,ale informacja była taka ,że most jest przeznaczony do położenia kabli.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 18 lip 2006, o 01:35

Wiem że kable muszą przełożyć bo po zawaleniu się starego mostku przełożyli jak wiadomo na ten gdzie odbywa się normalny ruch osobowy a to nie spełnia żadnej normy (kto był ten wie że niezbyt pewnie idzie się obok wiązki kabli o grubości ręki ze swiadomością że w razie jaiegoś przebicia wszyscy nadawać się będą tylko do kfc :wink: )
Dlaczego taki szeroki? Nie wiem, ale nic nie słyszałem o tym zeby stary mieli rozebrać.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 19 lip 2006, o 08:46

Google naszym przyjacielem jest:

wpisać:
most kablowy szczecin


i buszować do woli w opisach !
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 20 lip 2006, o 18:23

Piękny jest ;).
Załączniki
Fot. Piotr-Stettin, SSC
Fot. Piotr-Stettin, SSC
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 21 lip 2006, o 09:34

Mostek wznoszony jest juz od miesiaca chyba. Co kilka tygodni jestem tam i robie sobie zdjecia ze spaceru - widzialem jak przygotowywali sie do przerzucenia gotowej konstrukcji. To most tylko na przewody, samochod nie ma jak wjechac/zjechac, bo konstrukcja stoi na dosc wysokich blokach betonowych, kilkadziesiat cm roznicy poziomow miedzy mostem a gruntem.
Piekny to ten most moim zdaniem specjalnie nie jest, zagraca miejsce, ale pewnie z wymogow bezpieczenstwa wynika ze tu musi byc. Tylko sie zastanawiam, czemu nie przeniesiono tej trafostacji (tak sie chyba to nazywa), do ktorej te przewody biegna? Takie miejsce i taki budynek powinny byc inaczej wykorzystane. Jednak jak sie popatrzy na reszte budynkow "Szczecinskiej Wenecji", to co jeszcze mozna dodac?...
Załączniki
nowy mostek czeka na przerzucenie nad woda
nowy mostek czeka na przerzucenie nad woda
samochod raczej nie da rady wjechac
samochod raczej nie da rady wjechac
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 20 lut 2007, o 23:26

a ostatecznie tak wygląda...No i stary odciążony :lol: , a czy jest jakaś szansa na remoncik tegoż cudeńka?
Załączniki
P1050479.jpg
P1050480.jpg
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 20 lut 2007, o 23:35

Czerwony mosteczek ugina sie
Czerwony mosteczek ugina sie

Tyz pasuje.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Postautor: Krasiu » 20 lut 2007, o 23:51

Dobrze, że chociaż ten czerwony nawiązuje jakoś konstrukcją do swojego sąsiada. Rzecz godna uwagi, bo w Szczecinie od lat niestety nie buduje się mostów tylko deski do prasowania nad rzekami (Trasa Zamkowa, most Pionierów). Na Poznańskiej też nie będzie oryginalnie. A szkoda. Bo mosty to jednak jakaś wizytówka miasta.
antoni
Posty: 47
Rejestracja: 31 gru 2006, o 18:09
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: antoni » 21 lut 2007, o 18:30

Krasiu pisze:Dobrze, że chociaż ten czerwony nawiązuje jakoś konstrukcją do swojego sąsiada. Rzecz godna uwagi, bo w Szczecinie od lat niestety nie buduje się mostów tylko deski do prasowania nad rzekami (Trasa Zamkowa, most Pionierów). Na Poznańskiej też nie będzie oryginalnie. A szkoda. Bo mosty to jednak jakaś wizytówka miasta.
A mnie się wydaje że gdyby --tak jak inne miasta czynią -Wszystkie media lokalne "na władze wsiedli" to coś by z tego wyszło -pozytywnego :wink: :wink: Bo w końcu co jakiś czas jakieś "wybory" mamy!! :wink: :wink: :wink: ---Nie wycinajcie tego niech SE WŁADZA poczyta :wink: A czyta ,czyta.
kurzastopka
Posty: 515
Rejestracja: 5 gru 2004, o 18:36
Lokalizacja: kurlandia

Postautor: kurzastopka » 21 lut 2007, o 21:00

wrzucam fotkę do kolekcji - tym razem autor starał się uchwycić Ducha Miejsca (tzw. Gienia Loci). Foto z 1998.
Załączniki
insel14.jpg
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: MariuszSamek » 21 lut 2007, o 21:07

Krasiu pisze:... bo w Szczecinie od lat niestety nie buduje się mostów tylko deski do prasowania nad rzekami (Trasa Zamkowa, most Pionierów). Na Poznańskiej też nie będzie oryginalnie. A szkoda. Bo mosty to jednak jakaś wizytówka miasta.
Tu raczej wchodzi w grę standardowy aspekt: mamona, której jest pewnie mało.
Podobnie jest nawet z wiaduktami autostradowymi.
Np. na A2 większość wygląda jak odlane z jednej formy, ale już na A4 dali się wyżyć architektom i można spotkać naprawdę interesujące rozwiązania.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 21 lut 2007, o 22:04

antoni pisze:A mnie się wydaje że gdyby --tak jak inne miasta czynią -Wszystkie media lokalne "na władze wsiedli" to coś by z tego wyszło -pozytywnego :wink: :wink: Bo w końcu co jakiś czas jakieś "wybory" mamy!! :wink: :wink: :wink: ---Nie wycinajcie tego niech SE WŁADZA poczyta :wink: A czyta ,czyta.
Drogi antonii - wnie wycinam abys wiedzial bo pytales na priv dlaczego Twoje posty znikają.
TAK takie wlasnie posty beda znikaly, nie interesują mnie wybory i czy wladza czyta. To jest portal milosnikow DAWNEGO Szczecina.

Zapraszam jeszcze raz do regulaminu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron