Grzybek

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 24 maja 2006, o 15:50

Hehe - takich przykładów jest więcej, np. ciekawy, tejemniczy szkieletor rodem z lat 80. w Krakowie (chyba miał w nim powstać NOT, potem hotel). Też go pilnują, ale studenci traktują wspinaczkę na niego jako sport.
Co do naszej inwestycji, bądźmy dobrej nadziei. Myślę, że na pewno skończą i będzie pewnie dużo ciekawiej niż z grzybkiem. Choć naprawdę żal tych gołębi...
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 24 maja 2006, o 19:02

gozal pisze:Hehe - takich przykładów jest więcej, np. ciekawy, tejemniczy szkieletor rodem z lat 80. w Krakowie (chyba miał w nim powstać NOT, potem hotel). Też go pilnują, ale studenci traktują wspinaczkę na niego jako sport.
Co do naszej inwestycji, bądźmy dobrej nadziei. Myślę, że na pewno skończą i będzie pewnie dużo ciekawiej niż z grzybkiem. Choć naprawdę żal tych gołębi...
A w mieście Montevideo (pływałem kiedyś w Gryfie), na najbardziej reprezentacyjnym placu, straszyło coś zaczęte, a nie ukończone. Do tego na parterze zabytkowe (kolumnada). Tak było w latach 1979- 1990. Ciekawa, jak teraz ? Moze ktoś wie :?:
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 24 maja 2006, o 23:00

Przynajmiej z tego będziemy sławni, że na jednego mieszkańca przypada pięciu sprzedawców z cetrum handlowego :lol:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 5 paź 2006, o 18:57

Koniec grzybka, początek nowej galerii w Szczecinie.

Już pod koniec października ruszą prace przy budowie nowego obiektu. Realizowany będzie projekt szczecińskiego Biura Projektowego AB.

O tej inwestycji mówiło się od dawna. W słynnym grzybku nie ma już kas biletowych i kiosku. Lada dzień zniknie z horyzontu budowla rozpoznawalna nie tylko przez szczecinian.

Więcej.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 5 paź 2006, o 19:06

Może to będzie bardziej "tętnić życiem", niż kamienica przy pl. Grunwaldzkim - tam jednak odmalowali elewację w historycznym kolorze i tylko mi dachu żal -spłonąl pod koniec lat `60- teraz to tylko prostacka podróba :cry:
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

GRZYBEK

Postautor: KlemensII » 5 paź 2006, o 21:08

Fajnie, powstanie dużo nowych wystaw do pooglądania.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: GRZYBEK

Postautor: Bachinstitut » 5 paź 2006, o 21:35

KlemensII pisze:Fajnie, powstanie dużo nowych wystaw do pooglądania.
Ja też byłbym za tym, żeby grzyba otoczyć ochroną konserwatorską.
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Re: GRZYBEK

Postautor: skorpion » 6 paź 2006, o 09:03

Odwlekali już wiele miesięcy to "ścięcie" grzyba ale w końcu jesień to sezon grzybobrań i pewnie dlatego teraz to się stanie. Polecam wszystkim zrobienie pamiątkowej fotki pod grzybkiem :lol:
Ostatnio zmieniony 6 paź 2006, o 09:47 przez skorpion, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Re: GRZYBEK

Postautor: skorpion » 6 paź 2006, o 09:05

Bachinstitut pisze:Ja też byłbym za tym, żeby grzyba otoczyć ochroną konserwatorską.
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
Otoczyć ochroną konserwatorską i zamiast burzyć obiekt, przenieść Grzybek w inne miejsce :!: Przecież jeśli zniknie ten przy Bramie Portowej, pozostanie tylko grzybek Baltony na ul. Gdańskiej.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: GRZYBEK

Postautor: Bachinstitut » 6 paź 2006, o 09:09

skorpion pisze:Otoczyć ochroną konserwatorską i zamiast burzyć obiekt, przenieść Grzybek w inne miejsce :!: .
Pierwszorzędny pomysł. Grzybek przenieść na dziedziniec zamku.
Tam mu nic nie będzie grozić.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 6 paź 2006, o 11:32

Ja bym go wrzucił zamiast iglicy na katedrę.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 6 paź 2006, o 12:06

Po odinstalowaniu, można go zakonserwować, marynując w occie. :wink:
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 6 paź 2006, o 15:37

skorpion napisał(a):
Otoczyć ochroną konserwatorską i zamiast burzyć obiekt, przenieść Grzybek w inne miejsce .

Pierwszorzędny pomysł. Grzybek przenieść na dziedziniec zamku.
Tam mu nic nie będzie grozić.

Zgadzam sie z ironią Bacha. Wszystko co niemieckie jest piekne i godne wspomnien...szacunku. Inne lepiej wyburzyć - za mało "germańskie".

Fakt: Grzyb był,jest i będzie. Wiele razy slyszałem (przesadnie) ze to drugi punkt orientacyjny po Radissonie.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 6 paź 2006, o 15:50

Bundyman pisze:
Bachinstitut pisze:
skorpion pisze:Otoczyć ochroną konserwatorską i zamiast burzyć obiekt, przenieść Grzybek w inne miejsce :!: .
Pierwszorzędny pomysł. Grzybek przenieść na dziedziniec zamku.
Tam mu nic nie będzie grozić.
Zgadzam sie z ironią Bacha. Wszystko co niemieckie jest piekne i godne wspomnien...szacunku. Inne lepiej wyburzyć - za mało "germańskie".
Fakt: Grzyb był,jest i będzie. Wiele razy slyszałem (przesadnie) ze to drugi punkt orientacyjny po Radissonie.
No właśnie, Bundy drogi, bo germańskie, bo za mało piękne, bo godne wspomnień innego szacunku.
Należy wzmóc! Grzyb był, jest i będzie. Alleluja. Grzyb naszym wieszczem jest. Niech żyje Grzyb. Niech żyją wszystkie Grzyby na świecie. Bo tylko dzięki przewiercającym na wskroś Grzybom rośnie nam intelekt, drogi Bundy.

PS. "i" mi się coś zagrzybiło.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 7 paź 2006, o 08:53

RychO pisze:Po odinstalowaniu, można go zakonserwować, marynując w occie. :wink:
Wiem, ze dla co poniektorych ladna bylaby zakaska ... bez zmruzonego oczka tym razem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron