Sedina - pomnik czy coś innego?

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 22 paź 2005, o 23:38

a ten statek to już <chyba> gdzieś widziałem :wink:
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 22 paź 2005, o 23:46

Tak, no przecież pokazywałem w swojej galerii. Więc Szczecin Ma swój statek!
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 22 paź 2005, o 23:51

Słoń_77 pisze:Tak, no przecież pokazywałem w swojej galerii. Więc Szczecin Ma swój statek!
To też. Ale ja stettińskiego lodołamacza widziałem z bliska (miałem również okazję pospacerować po pokładzie). Kilka lat temu.

Zaopatrzyłem się również w kartoniaka tegoż lodołamacza, niestety z powodu chronicznego braku wolnego czasu ów kartoniak spoczywa na dnie szuflady i czeka na lepsze czasy. Jak znam życie jak dojdzie do tego, że będę miał chwilkę to stwierdzę, że oczy już nie te....

Oprócz stateczku mamy również szczeciński domeczek w Tyrolu.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 23 paź 2005, o 00:02

I dopiero się tym chwalisz. :!:
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 23 paź 2005, o 00:03

Słoń_77 pisze:I dopiero się tym chwalisz. :!:
Czym? Modelem? Tyrolem? Widzeniem Stettina? :)
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 23 paź 2005, o 00:16

No, jakimś dreszczem emocji lub okrzykiem "chłopaki byłem na lodomałaczu Stettin!!!!", albo coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 23 paź 2005, o 00:19

Słoń_77 pisze:No, jakimś dreszczem emocji lub okrzykiem "chłopaki byłem na lodomałaczu Stettin!!!!", albo coś w tym stylu?
Bo ja jestem szalenie skromy a w dodatku (w pakiecie gratis) nieśmiały...
Mam gdzieś zdjęcia, jak znajdę to gdzieś zapodam.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 23 paź 2005, o 00:22

No to fajnie!
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 23 paź 2005, o 01:12

Jezu pisze: Ja stawiam wniosek żeby postawić Busolowi ten no... pomnik. Niektórzy sugerują żeby z marmuru (podobno wystarczy Kolegę tylko przewieźć i przykręcić do cokołu). Ostatnie doświadczenia wydają się jednak obalać powyższe pogłoski gdyż surowiec ulega dziwnej metamorfozie (reakcja jądrowa?). To niestety pociąga za sobą zwiększenie kosztów wynikających z konieczności wykonania duplikatu. Kto jest za i w jaki sposób?
Cenna inicjatywa. Pachnie z lekka dywersją - by wystawić GO w charakterze pomnika. Oczywiście mamy wtedy jeden wakat w ilości adminów. Zatem rozumie się, że Ty, Dżizus, będziesz od tego momentu Oberdżizusführer?
Jeśli problem jąder, od których powstaje ta metamorfoza, będzie nabrzmiewał i kwestia duplikatu pozostanie aktualna, wtedy są już dwa wakaty. Na drugie miejsce proponuję Finkiego.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 23 paź 2005, o 01:44

Cenna inicjatywa. Pachnie z lekka dywersją - by wystawić GO w charakterze pomnika. Oczywiście mamy wtedy jeden wakat w ilości adminów. Zatem rozumie się, że Ty, Dżizus, będziesz od tego momentu Oberdżizusführer?
Jeśli problem jąder, od których powstaje ta metamorfoza, będzie nabrzmiewał i kwestia duplikatu pozostanie aktualna, wtedy są już dwa wakaty. Na drugie miejsce proponuję Finkiego
Mnie, mnie wybierz mnie. :)
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 19 gru 2005, o 11:33

kiepciu pisze:Czy odbudowa sediny w 2007 jest nadal realna?

Zbliża się koniec 2005 roku. Do finału Tall Ships (4-7.08.2007 r.) coraz mniej czasu. Marzenia o odtworzeniu pomnika Sediny symbolu Szczecina przed finałem tych wielkich regat stają się coraz mniej realne. Czy Sedina kiedykolwiek wróci na swoje miejsce? Walczmy o to nawet jeśli miałoby to trwać jeszcze wiele lat :!:
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

zapodziane info

Postautor: marpa » 19 wrz 2006, o 17:06

skorpion pisze:Marzenia o odtworzeniu pomnika Sediny symbolu Szczecina przed finałem tych wielkich regat stają się coraz mniej realne. Czy Sedina kiedykolwiek wróci na swoje miejsce?
Niestety póki co, wygląda to tak:

Sedina za droga

2006-08-25 , Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin

Trzech rzeźbiarzy zgłosiło chęć wykonania modelu pomnika Sediny, który przed wojną stał na dzisiejszym Placu Tobruckim w Szczecinie. Koszt modelu jest jednak bardzo wysoki - to ok. 120 tysięcy złotych. Komitet, który próbuje odbudować pominik, planuje więc ogłoszenie kolejnego konkursu. Sedinę chcieli odbudować m.in. dyrektor Muzeum Narodowego Lech Karwowski, prezes Węglobudu Genowefa Piwońska, a także niektórzy politycy. Odbudowany pomnik miał stanąć na cokole jeszcze przed przyszłorocznymi regatami The Tall Ships' Races.
Raine
Posty: 17
Rejestracja: 7 maja 2005, o 09:38

Postautor: Raine » 20 wrz 2006, o 13:33

Wiadomość połowicznie zła. Z jednej strony brak pieniędzy (ale nie jest to suma na tyle duża by mieszkańcy jej nie uzbierali) z drugiej i co mnie cieszy o Sedinie nie zapomniano. Są ludzie którzy chcą by wróciła.
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Re: zapodziane info

Postautor: skorpion » 20 wrz 2006, o 13:46

marpa pisze: Niestety póki co, wygląda to tak:

Sedina za droga

2006-08-25 , Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin

Trzech rzeźbiarzy zgłosiło chęć wykonania modelu pomnika Sediny, który przed wojną stał na dzisiejszym Placu Tobruckim w Szczecinie. Koszt modelu jest jednak bardzo wysoki - to ok. 120 tysięcy złotych. Komitet, który próbuje odbudować pominik, planuje więc ogłoszenie kolejnego konkursu. Sedinę chcieli odbudować m.in. dyrektor Muzeum Narodowego Lech Karwowski, prezes Węglobudu Genowefa Piwońska, a także niektórzy politycy. Odbudowany pomnik miał stanąć na cokole jeszcze przed przyszłorocznymi regatami The Tall Ships' Races.
Chcieli i mam nadzieję, że chcą dalej.
Niestety obietnice politykierów to bajki, a Węglobud prawdopodobie lada dzień upadnie.
Pozostaje więc nadzieja w Muzeum Narodowym i oczywiście nas wszystkich :!:
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Postautor: Incognito » 20 wrz 2006, o 14:11

Ile już uzbierał portal sedina.pl, jeśli to nie tajemnica?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości