Wieża Bismarcka

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 5 kwie 2008, o 21:43

Ralf747 pisze:Ja bym powiedział, że raczej to też zależy od pani antykonserwator zabytków, która nic nie robi aby ta wieża wyglądała tak jak dawniej. Właścicielem wieży jest firma KPW Bismarck, która kupiła ją za 350 tys. PLN wraz z terenem przyległym do wieży - przez pewien czas trwał o to spór z miastem ponieważ miasto chciało sprzedać samą wieże bez terenu podczas gdy obecny właściciel mówił, że bez tego terenu wieży nie kupi.
Zgodnie z umową miał w wieży urządzić lokal gastronomiczny albo wieże przeznaczyć na cele rekreacyjno-turystyczne - jak jest każdy widzi.
Przypadkiem widziałem tą umowę: od wymienionej sumy odejmij 90% -wy rabat, który otrzymał właściciel od miasta. W umowie UM nie zawarł żadnych sankcji czy uwarunkowań, nie ma tam żadnych sformułowań: w rodzaju: w ciągu np. 10 lat użytkownik ma obowiązek zbudować, lokal, itd. w przeciwnym razie... Ktoś ewidentnie dał ciała :( Po prostu oddali piękny i znany zabytek na 100 lat ludziom, którzy nie mają żadnej koncepcji. Smutne

A konserwator nie może sama nic zrobić dopóki nie będzie wniosku od dzierżawcy/właściciela wg przepisów, chyba że zabytek będzie się walił, wg przepisów... Więc te pretensje są trochę niezasadne
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 6 kwie 2008, o 12:29

DJ pisze: Przypadkiem widziałem tą umowę: od wymienionej sumy odejmij 90% -wy rabat, który otrzymał właściciel od miasta. W umowie UM nie zawarł żadnych sankcji czy uwarunkowań, nie ma tam żadnych sformułowań: w rodzaju: w ciągu np. 10 lat użytkownik ma obowiązek zbudować, lokal, itd. w przeciwnym razie... Ktoś ewidentnie dał ciała :( Po prostu oddali piękny i znany zabytek na 100 lat ludziom, którzy nie mają żadnej koncepcji. Smutne

A konserwator nie może sama nic zrobić dopóki nie będzie wniosku od dzierżawcy/właściciela wg przepisów, chyba że zabytek będzie się walił, wg przepisów... Więc te pretensje są trochę niezasadne
To mnie załamałeś tym 90 % rabatem jak również tym, że w umowie nie ma żadnych uwarunkowań co do tego w jakim czasie i co ma tam powstać. Zapewne obyło się tylko na deklaracjach słownych i niestety tak to się później kończy, a wieża niszczeje w przerażającym tempie, kilka lat temu tą niezbyt może miłą sentencje dało się odczytać teraz już tylko pojedyńcze litery.

ALe "ponękać pismami" chyba może właściciela ? Wiem też, że w 2006 roku miasto wezwało inwestora do żłożenia wyjaśnien na co odpisał on, że zbiera niezbędną dokumentacje do prac konserwatorskich oraz zabezpieczył wieże przed erozją i od tamtej pory cisza, spokój choć widać, że ktoś jednak czuwa nad wieżą ponieważ gdy ostatnio ktoś przebił się przez żelazną brame dziura została dość szybko zaspawana tylko ostatnie barierki znikają...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości