pl.Orła Białego

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 19 lut 2006, o 00:52

Fakt, MDM to to nie jest :oops:. To radosny "klocek" PRL, co nie zmienia faktu że pasuje jak pięść do nosa.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 19 lut 2006, o 01:02

Yossarian pisze:Fakt, MDM to to nie jest :oops:. To radosny "klocek" PRL, co nie zmienia faktu że pasuje jak pięść do nosa.
Polmozbyt polski? Nigdzy w życiu. To dawny Eisenwarenhandlung Trompeter & Geck. Zmasakrowany po 1945...
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Incognito
Posty: 62
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 17:59

Postautor: Incognito » 11 kwie 2006, o 17:03

Wstyd się przyznać, ale o renowacji fontanny na placu Orła Białego dowiedziałem się dopiero wraz z informacją o jej uruchomieniu. Odnowiona fontanna bardzo mi się podoba, uważam że wycięcie wierzb było dobrym posunięciem, dzięki temu piękno fontanny jest lepiej wyeksponowane. Z żeliwnego płotku jestem bardzo zadowolony, w ogóle podobają mi się kompozycje kamienia i ciemnego metalu, także moim zdaniem dodaje on fontannie uroku a przy okazji stanowi barierę przed niepożądanymi osobami. Pewnie, że jeśli ktoś będzie chciał zdewastować to płotek przeskoczy bez trudu, jednak wywołuje on pewien efekt psychologiczny, który przed wieloma naruszeniami może uchronić. To jak z trawnikami - chyba każdy zauważył, że na tych, które ogrodzone są choćby małymi płotkami, o wiele rzadziej widać wydeptane ścieżki "na skróty". Poza tym zawsze płotek ten daje pewną argumentację do zwracania uwagi nadgorliwym dzieciom i młodzieży, bo "ten płotek jest po to żeby nie wchodzić" :) Gdyby go nie było każdy mógłby przy fontannie siąść jak chce, a biorąc pod stopnie znajdujące się u jej podnóża, byłaby ona zapewne oblepiona oblepiona młodzieżą jak pomnik Mickiewicza na krakowskim rynku. Dzięki płotkowi każdy może się cieszyć jej widokiem i zrobić zdjęcie w odpowiednim ujęciu. Byćmoże to sprawa wietrznego dnia, ale odniosłem wrażenie, że szmer wody jest troszkę za cichy jak na mój gust - jednak to odczucie zweryfikuję gdy zjawię się tam innym razem :) Podsumowując uważam że renowacja fontanny się udała i jestem bardzo zadowolony z jej rezultatów.
Co do projektu architektonicznego placu - ten daszek wygląda jak z dworca dla pksów, szkaradny do bólu. Kraczki i stoliki ściśnięte przy budynkach też nie robią dobrego wrażenia. Pomysł utworzenia tam rynku uważam za dobry, jednak nie w takiej postaci, jaka jest obecnie proponowana.
wojack28
Posty: 19
Rejestracja: 19 lut 2006, o 21:21
Lokalizacja: Stetin

Postautor: wojack28 » 11 kwie 2006, o 19:36

tak gwoli ścisłości tematu wstawiam zdjęcie tej fontanny w przeddzień zakończenia prac remontowych...
Załączniki
orzeł.JPG
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Postautor: gozal » 12 kwie 2006, o 01:21

Bardzo ciekawe ujęcie.
Raine
Posty: 17
Rejestracja: 7 maja 2005, o 09:38

Postautor: Raine » 12 kwie 2006, o 18:54

ewaewa
Posty: 457
Rejestracja: 6 gru 2004, o 20:40
Lokalizacja: Stettin - a dziś :-( ...Mazowsze

Postautor: ewaewa » 12 kwie 2006, o 20:01

Bardzo ładna fotograficzna relacja :)
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 12 kwie 2006, o 23:21

Podobno mieszka u nas 420 tyś ludzi. Strasza ich licza przyszła na tą imprezę (dowód - foto). :?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 12 kwie 2006, o 23:27

Raini stał z przodu, za Nim były tysiące uradowanych mieszkańców.
Erich-Falkenwaldergesellschaft

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości