Remont Dworca PKP

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
skorpion
Posty: 256
Rejestracja: 11 sty 2005, o 09:54
Lokalizacja: 5. Lipca/Grunstrasse

Postautor: skorpion » 3 lut 2006, o 08:39

kiepciu pisze:Czas ochłonąć - senatorowie już zabrali kasę :x !
Niestety zabrali kasę na remont dworca PKP. Przezanczyli ją za to na przyszłoroczne regaty „The Tall Ships` Races 2007”:

Senat RP przyjął poprawkę do tegorocznego budżetu państwa. Jeśli nie zostanie zmieniona przez Sejm, to na przygotowanie zlotu żaglowców w roku 2007 miasto otrzyma 10 mln zł

Poprawkę zgłosił senator Jacek Sauk. Poparło ją 63 senatorów. O tym, czy organizacja „The Tall Ships` Races 2007” rzeczywiście zostanie dofinansowana z budżetu państwa ostatecznie zdecyduje Sejm, do którego trafi projekt budżetu z senackimi poprawkami. Poprawkę przygotowali Zbigniew Zalewski, Zastępca Prezydenta Miasta wraz z Wojewodą Zachodniopomorskim.

Organizatorzy regat kilkukrotnie zabiegali o dofinansowanie z budżetu centralnego. Występowali w tej sprawie m. in. do kolejnych Ministrów Finansów. Zwracali uwagę na to, że jest to impreza o światowym zasięgu, która przyczyni się nie tylko do rozwoju promocji miasta i regionu, lecz także całego kraju. Przypominali też, że inwestycje infrastrukturalne niezbędne do organizacji finału regat w 2007 r. będą miały charakter trwały i będą służyły przez wiele kolejnych lat. Wstępny koszt najważniejszych przedsięwzięć organizatorzy regat oszacowali na ok. 13 mln zł. Wśród nich wymienili:

- modernizację Wałów Chrobrego (m.in. remont ciągów spacerowych,
wymiana oświetlenia, oświetlenie zabytkowych obiektów, budowa małej
architektury i sieci uzbrojenia technicznego) ,
- poprawę funkcjonowania Łasztowni poprzez budowę węzła
komunikacyjnego w rejonie Trasy Zamkowej i ul. Energetyków ,
- poprawę jakości infrastruktury na Łasztowni – pogłębienie podejść do
nabrzeży, uzbrojenie nabrzeży w urządzenia cumownicze, odbojowe i
ratunkowe.
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 4 lut 2006, o 15:48

To chyba będzie najszybsza szczecińska inwestycja, pewnie zaczną od naboru Magików od rozciągania Czasu. :D
Raine
Posty: 17
Rejestracja: 7 maja 2005, o 09:38

Postautor: Raine » 4 lut 2006, o 19:38

Awatar użytkownika
BartekS
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2005, o 14:35

Postautor: BartekS » 4 lut 2006, o 22:08

Raine pisze:ja tam jestem dobrej myśli...

http://img150.imageshack.us/img150/7563/img35611hc.jpg
Jeżeli dworzec ma wyglądać tak jak proponuje "Akcent" to ja zaczynam już prostestować, nic tylko klocek za klockiem, najpierw Galaxy, zaraz grzybek i dworzec nam zklockują, a ja zawsze myślałem że stolicą klocków jest Dania, a przeciesz czy niemożna by było starą cząść doprowadzić do ładu czyli stanu sprzed wojny, a w miejscu pierwszego dworca wybudować coś nowego i stylowego
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Słoń_77 » 4 lut 2006, o 22:11

Raine pisze:ja tam jestem dobrej myśli...

http://img150.imageshack.us/img150/7563/img35611hc.jpg
Wiecie czym różni się optymista od pesymisty?: pesymista mówi "Jest źle"
a optymista "Będzie gorzej". :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron