Co powinno się odbudować/odnowić

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 paź 2004, o 16:28

Anonymous pisze:szperacz88: wystarczy jakby otworzyli podziemia i wybili wszystkie zamurowane ściany............................nic więcej :!: :idea: :arrow: :wink: :roll: :evil: :twisted: :?: :P :oops: :cry: :x :shock: :? 8) :lol: :o :( :) :D 8)
A ten znowu o jednym....
Szperaczu - zamiast kwasić zacznij coś robić. Zbieraj podpisy pod petycją do Prezydenta Szczecina z prośbą o otwarcie podziemi, Pisz do Gazet radia i telewizji, udaj się do Twojego posła/radnego, lub posła/radnego którego wybrali twoi rodzice.

Gadać i kwasić to Panie każdy potrafi...
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 13 paź 2004, o 18:14

Odbudowywać - tyż mozna, tylko za co? Oczywiście, zawsze można i warto marzyć, ale ja proponuje, jak nie ma w naszym sejmie: proponujesz, to podaj źródła pieniążków... Kiedy nasi przodkowie fundowali kościoły, przytułki i szkoły, to od razu ustanawiali fundacje i inne legacje na nie.
A propos przybytków kultury - o ile mi wiadomo, jeszce w latach 70 i chyba 80 tych Filharmonia grała dwa koncerty tygodniowo, teraz jeden... Przegrzewa się? A może by tak zamiast nowej, rozważyć sposób na jej NAWIETRZENIE?!
Humbug z POGONIĄ to zupełnie inny pasztet - osobiście zawsze zastanawiam się, ile boisk i drużyn młodzieżowych można by wystawić za pieniądze wydawane na pensje i transfery tych naszych amatorów (jak grać) a zawodowców (jak im płacić)?
Aby wrócic do "danego szczecina" - A CO W SPRAWIE POMNIKA SEDINY?! (mam na mysli, co my, forumowicze, możemy "dla niej" zaproponować).
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 13 paź 2004, o 18:44

Ależ to, że Filharmonia gra tylko jeden koncert w tygodniu, nie jest akurat gorsze od tego, niż by miała grać dwa? Nie dość że sala paskudna (Eh, ten dawny Konzerthaus...), to grają nierówno, nieczysto, ale za to brzydkim dźwiękiem. Prawdopodobnie też bym tak grał, gdyby mi tyle płacono.
Co do wieży Quistorpa, o której się tu ostatnio wspominało, to niech Ci z LO VI zrobią najpierw zapowiadaną makietkę (niczym makietkę więzienia na Sikawie z filmu Vabank II), a potem się zobaczy czy to w ogóle ładne było, czy też znowu jakieś takie świństwo w stylu Wałów Chrobrego.
Nb, Amin, dlaczego nie ma w narzędziach wężyka do podkreślania?
Gość

Postautor: Gość » 13 paź 2004, o 19:19

Za to budujemy piêkne hipermarkety w stylu jakby to Stuhr powiedzial wczesnym rokokoko. Rozumiem, ¿e panowie z magistratu nie maj± pomys³u na nic, no kompletnie. Za wyskokie progi na te nogi. Ale czy naprawdê pod¶wietlenie w nocy naszych zabytków jest a¿ tak drogie??? Serce pêka jak jad±c np. Tras± Zamkow± wieczorem Wa³y Chrobrego maluj± siê jako czarna bry³a (urz±d wojewódzki!). Naprawdê na to te¿ nie ma??? Mo¿e mniej wypadów "promocyjnych" notabli za granicê i co¶ by ruszy³o choæ w najprostrzej formie
Alek
Posty: 8
Rejestracja: 11 lip 2004, o 19:12

Co powinno się zbudować/odnowić

Postautor: Alek » 13 paź 2004, o 21:00

Od kiedy trasa zamkowa wjechała w środek miasta i od kiedy zbudowano Galaxy na placu ,który był zarezerwowany pod city - wizytówkę miasta - o czym tu gadać, widać zasłużyliśmy na ten luksus z którym się będziemy mordować kupę lat.
1. Odnowa elewacji zacznie się po przeniesieniu się drugiego delikwenta / bo po pierwszym powiedzą, że to nieszczęśliwy traf/ na tamten świat w wyniku pocałunku cegłówki z gzymsu w łysinę. Będzie ciekawie. bo większość lokatorów nie ma pieniędzy na takie roboty. Ponadto ciekawe, czy robiona jest chociaż dokumentacja-inwentaryzacja istniejących elewacji z których niedługo zlecą ostatnie sztukaterie.
2. Trzeba zrobić w pierwszej kolejności to co nam napędzi turystów i pieniędzy. Ciekaw jest wypowiedzi przewodników turystycznych. Czas chyba przed zlotem żaglowców i spędem piwożłopów zbudować stały szalet na Wałach Chrobrego.
3. Jestem entuzjastą ruszenia z przebudową i rozbudową Łasztowni. To mogło by dać nam kopa do przodu. Tylko mam nadzieję ,że nie byłoby tp Podzamcze-bis. Trzeba się wzorować na Gdańsku.
Jak myślicie, czy dałoby się kupić i zamieszkać na barce.
4. Myślę, że odbudowywać można coś co chociaż w małym stopniu się zachowało. Inaczej tak jak z Podzamczem to jest impresja na zadany temat.
Chociaż jestem stary wapniak to mówię nie oglądać się zbytnio tylko walić do przodu, bo życie idzie do przodu.
Pozdrawiam wszystkich mieszczan.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 13 paź 2004, o 22:08

Alek napisał:
3. Jestem entuzjastą ruszenia z przebudową i rozbudową Łasztowni. To mogło by dać nam kopa do przodu. Tylko mam nadzieję ,że nie byłoby tp Podzamcze-bis.
Od wczoraj działa strona http://www.nowyszczecin.pl/ na której Konsorcjum na rzecz Śródodrza prezentuje wizję zabudowy Łasztowni. Jest chyba szansa, że jeśli znajdą sie chętni a władze miasta nie będą przeszkadzały (bo o pomocy nie ma co mówić) to te wizje mogą się spełnić.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 paź 2004, o 22:43

Piotrek pisze:Od wczoraj działa strona http://www.nowyszczecin.pl/ na której Konsorcjum na rzecz Śródodrza prezentuje wizję zabudowy Łasztowni. Jest chyba szansa, że jeśli znajdą sie chętni a władze miasta nie będą przeszkadzały (bo o pomocy nie ma co mówić) to te wizje mogą się spełnić.
Przypominam że odsyłacze (linki można dodawać/proponować samodzielnie - a tego linku nikt jeszcze nie dodał.
kto będzie pierwszy ?
radoslawh

budowy i odbudowy w tera¼niejszym szczecinie

Postautor: radoslawh » 13 paź 2004, o 23:54

8) A co sie dzieje z inicjatyw± architektów szczeciñskich, jedyne takie porozumienie na skalê ca³ego kraju, a nasi notable co, najpierw ok. a z czaswm wycofuja sie rakiem. Obdudowywaæ z g³ow± jak najbardziej, renowacje kwarta³ów turzyñskich ¶wietnie ale inicjatywy budowy takie jak chocia¿by dwóch masztów na bramie portowej to jest to, Sydney ma swoj± filharmonie, my mieliby¶my swoje maszty. Budowaæ ¶mia³o z wizj± i pomys³em, idee±.Genialne pomys³y nie podobaj± sie s³abej w³adzy, która o niczym nie my¶li tylko o tym co by tu zrobiæ aby nic nie robiæ. 8)
kmhszczecin

brama portowa

Postautor: kmhszczecin » 22 gru 2004, o 22:39

propozycje zabudowy placów przy bramie portowej-my¶lê o 2 wiezach,s± imponuj±ce i osobi¶cie bardzo mi siê podobaj±.projekt wed³ug mnie nie tylko nie os³abi³by pozycji bramy ale naprawdê nale¿ycie by j± wyeksponowa³.bior±c jednak pod uwagê przebojowo¶æ w³odarzy miasta i ich niebywa³y gust(niebywa³y a w dodatku dla mnie niepojêty)nie liczê na realizacjê ani tego projektu ani ¿adnego innego.ci ludzie do niczego siê nie nadaj±.ale nie o tym chcia³em pisaæ.je¶li nie ma szans na realizacjê du¿ych projektów to mo¿e postaraæ siê o drobne,nie wymagaj±ce wielkich pieniêdzy zmiany poprawiajace wizerunek miasta,np.o¶wietlenie ekspozycyjne bramy portowej.o¶wietlenie takie posiada brama ho³du pruskiego i wygl±da to naprawdê nie¼le.nie jest to chyba przedsiêwziêcie bardzo kosztowne,tym bardziej ¿e do realizacji i finansowania mo¿na namówiæ w³a¶cicieli hoteli znajduj±cych siê w pobli¿u-novotel, ibis, campanile, rycerski i inne.hotele bynajmniej teoretycznie powinny byæ zainteresowane w poprawie wizerunku miasta.mo¿e to drobna rzecz ale zacznijmy od tego je¶li chcemy my¶leæ o czym¶ powa¿niejszym. pozdrawiam.
Gość

Postautor: Gość » 26 gru 2004, o 19:44

Wiecie , ¿e Kraków ma oceanarium ?
Proponujê w odwecie w Szczecinie usypaæ kopiec / no w³a¶nie czyjego imienia ?/.
Powa¿nie mówi±c powinno siê dostarcz±æ turystom atrakcji ,aby przyje¿d¿ali do nas i zostawiali nam kochane euro. I nie my¶lê o atrakcjach typu skradziony samochód i odwiedziny supernowoczesnego komisariatu.
W Szczecinie NIE MAMY : / proszê dopisywaæ /
1/ oceanarium
2/mariny ¿eglarskiej
3/ miejsc na zaparkowanie autokarów turystycznych
4/ hali kocertowej i sportowej
5/ przyjaznych dworców autobusowych i kolejowego
6/ bezpiecznego miasta dla turystów
7/ kabaretów jak np. w Zielonej Górze
8/ Nikifora
9/ tras turystycznych po podziemiach i w Policach / fabryka benzyny/
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 26 gru 2004, o 21:11

Anonymous pisze:Wiecie , że Kraków ma oceanarium ?
W Szczecinie NIE MAMY : / proszę dopisywać /
1/ oceanarium
3/ miejsc na zaparkowanie autokarów turystycznych
Ad 1 nie mamy ale będziemy za to mieli basenik :?: (wizja Pana M. :( - patrz już dzisiaj internetowa GW z poniedziałku), zawsze też pozostaje Gryfino lub najnowsza atrakcja w promieniu 150 km patrz: http://www.thetropical-islands.com/

Ad 2 parking jest pod trasą zamkową, niestety do nas nikt nie chce przyjeżdzać i dlatego stoi pusty. Zmieńmy to :!: , Niech Sedina stanie się wizytówką miasta, miasta które będzie żyło tak jak na najnowszym filmie (patrz Galeria) wykopanym z archiwum.
Awatar użytkownika
einer
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2004, o 04:57
Kontakt:

Postautor: einer » 29 gru 2004, o 18:56

Faktycznie miasto wymaga kilku wyburzen, kilku nowych obiektow oraz odbudowy starych.
Co do wiezy Quistorpa to ostatnio otworzona restauracja obok arkonki pokazuje, ze na interesie w lesie mozna calkiem niezle wyjsc. Ludzie lubia jednak przebywac na tych terenach. Co prawda wieza stala za swoich czasow w nizszym lesie i teraz mozliwe, ze musialaby byc wyzsza. Park kasprowicza takze powinien zostac wzbogacony o pawilony i pominiki wzorujac sie na dawnych obiektach, ich umiejscowieniu, roli i wygladzie.
Wazna przebudowa powinien byc dworzec. Zrujnowane dachy nad peronami juz raczej piekne nie beda, tym bardziej, ze poza powstrzymywaniem deszczu innej roli nie maja. Takze z dworcem powiazany powinna byc zmiana ruchu nad odra.
Lasztownia: wazne miejsce, duzy potencjal, na szczescie znajduja sie tam jeszcze stare budynki. Dlatego tez ewentualna zabudowa powinna laczyc to co dawne z tym co nowoczesne, ale nie wymieszane.
Pomysl z wyburzeniem trasy zamkowej faktycznie wydaje sie niezbyt realny, zreszta po co? trasa jest potrzebna i spelnia swoja role. Gdyby faktycznie w otoczeniu trasy powstala zabudowa w ktorej mieszkaliby ludzie trasa moglaby zostac przykryta np. szklana kopula powstrzymujaca halas.
No i ogolnie, zburzyc klocki na starowce, zabudowac te tereny.
Zas do restauracji przydalyby sie pozostajace jeszcze budynki przy swietego ducha (transformatorownia, drukarnia).
Podobaja mi sie stare budowle, jednak trzeba tez pchac troche nowoczesnosci oraz myslec pod wzgledem tego co tam mialoby byc a nie tylko jak mialoby wygladac (zaznaczam ORAZ, bo wyglad wazny jest oczywiscie).

takie tam moje drobne poglady. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości

cron