Szczecińskie Pompy

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
marplus
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2006, o 16:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: marplus » 13 kwie 2006, o 10:24

Pilne.Podaj mi lokalizacja szczecińskie pomp wodnych ze wskazaniem materiału z jakiego są wykonane.Napisz mi email marplus2@poczta.onet.pl Dziekuje
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 13 kwie 2006, o 11:51

marplus pisze:Pilne.Podaj mi lokalizacja szczecińskie pomp wodnych ze wskazaniem materiału z jakiego są wykonane.Napisz mi email marplus2@poczta.onet.pl Dziekuje
:shock:

aleosso... ? zlomiarz siakis ?

proponuje przejsc w faze konstruktywnego dzialania...
Przez FKD rozumiem stworzenie listy pomp...
Choc z drugiej strony juz sie boje ze znikna bardzo szybko...
Waldi
Posty: 34
Rejestracja: 26 cze 2004, o 00:50
Lokalizacja: Neu-Westend
Kontakt:

Pompy na Pogodnie

Postautor: Waldi » 13 kwie 2006, o 17:28

Ja ze swojej strony wymienię te pompy, które znajdują się na Pogodnie (z tego co wyczytałem, to o dwóch z nich już tutaj napisano). Nie jestem pewien, czy wszystkie z nich są zabytkowe, ale patrząc na nie wydaje mi się, że tak.
1. Pompa w Parku im. Romana Łyczywka
2. Pompa na skwerze na ul. Ostrawickiej (blisko skrzyżowania z Szenwalda)
3. Pompa na ul. Świętego Stanisława Kostki (w pobliżu skrzyżowania z Wieniawskiego)
4. Pompa na ul. Cieszkowskiego (w pobliżu skrzyżowania z Jakuba Bojki) - wg. mnie zdecydowanie najładniejsza
5. Pompa na placu Cypriana Kamila Norwida.
Wszystkie te pompy można zobaczyć u mnie na stronce (w kilku ujęciach) :) - w razie czego nie ma problemu, abym udostepnił fotki.

Pozdrawiam
WALDI

Zdjęcia dzielnicy Pogodno
www.pogodno.szczecin.pl
Ostatnio zmieniony 7 lip 2007, o 15:20 przez Waldi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ewelina
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2006, o 13:31
Kontakt:

Gdzie jest pompa?

Postautor: Ewelina » 19 kwie 2006, o 13:33

Wróciłam po trzech dniach zwolnienia i świętach do pracy. Patrzę za okno, a tu wcięło pompę na placu Żołnierza od strony "Klubu 13 Muz". Czy ktoś może wie co się z nią stało? Trafiła do remontu czy co? Paskudna już była rzeczywiście i brudna od błota po zimie, ale zastanawia mnie bardzo co się z nia stało?
Awatar użytkownika
Ewelina
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2006, o 13:31
Kontakt:

Gdzie jest pompa?

Postautor: Ewelina » 19 kwie 2006, o 14:33

No fajnie! Dzięki! Poczytałam sobie 48 postów na temat szczecińskich pomp - gdzie jeszcze jedna stoi na ul. 5-go Lipca przy parku, ale NADAL NIE WIEM gdzie się podziała pompa z placu Żołnierza. Została tylko podstawa.

Pozdrawiam
Ewelina
Awatar użytkownika
Ewelina
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2006, o 13:31
Kontakt:

Postautor: Ewelina » 19 kwie 2006, o 15:31

Oooo, dokładnie o tę pompę mi chodzi: (za pozwoleniem) http://www.marplus2.republika.pl/plzoln ... skiego.htm

Gdzie ona się podziała?!?!? i kiedy wróci bo łyso mi bez niej :(
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 kwie 2006, o 15:34

Ewelina pisze:Gdzie ona się podziała?!?!? i kiedy wróci bo łyso mi bez niej :(
Przepraszam. Nie rozumiem czemu nas o to pytasz ?
jesli chcesz sie dowiedziec, to najpierw ustal do kogo nalezy a nastepnie tam zadaj pytanie.
jak ustalisz daj znac bo sam jestem ciekawy
Awatar użytkownika
Ewelina
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2006, o 13:31
Kontakt:

Postautor: Ewelina » 19 kwie 2006, o 15:48

Was o to pytam, bo wiem, że macie szeroką wiedzę na temat zabytkowych elementów naszego miasta oraz wiele informacji o tym co z zabytkami się dzieje. Skoro chce się ludziom jeździć po mieście i robić zdjęcia starym pompom, to sądziłam, że jest również ktoś, kto wie co mogło się z taką pompą stać (jeśli oczywiście została zabrana przez odpowiednich ludzi do renowacji a nie przez złomairzy na złom). Ale skoro masz do mnie pretensje o zadawanie pytań, to przepraszam - więcej nie będę. Pytałam tylko dlatego, że łatwiej zadać jedno pytanie na forum gdzie przeczyta je od razu kilkanascie czy kilkadziesiąt osób niż obdzwaniać wszelkie potencjalne firmy. Ale trudno - przepraszam jeszcze raz - więcej nie będę!!!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 1702
Rejestracja: 11 lip 2004, o 16:28
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Piotrek » 19 kwie 2006, o 16:15

Wydaje mi się że wystarczyłby jeden telefon do Zakładu Wodociagów i Kanalizacji bo to oni zajmuja sie pompami. Możliwe, że została zabrana przez ZWiK do konserwacji i naprawy.
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 19 kwie 2006, o 17:27

Piotrek pisze:Wydaje mi się że wystarczyłby jeden telefon do Zakładu Wodociagów i Kanalizacji bo to oni zajmuja sie pompami. Możliwe, że została zabrana przez ZWiK do konserwacji i naprawy.
Albo wzięli ją pod opieke miłośnicy tanich trunków z piłka do metalu w ręce...
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 19 kwie 2006, o 17:43

Ewelina pisze:Skoro chce się ludziom jeździć po mieście i robić zdjęcia starym pompom, to sądziłam, że jest również ktoś, kto wie co mogło się z taką pompą stać
To moze skoro oni jezdza to pomozesz i zorientujesz sie co sie dzieje - Ci co jezdza po to aby inni mogli ogladac beda zobowiazani a czasmi wiem ze moga fizycznie nie miec czasu.
Sedina.pl zyje dzieki ludzią ktorzy robią a nie pytają :-)
Ewelina pisze:że łatwiej zadać jedno pytanie na forum
Jedno !
Gdybys zapytala raz w zyciu bym nie zwrocil uwagi...

Ale nie przejmuj sie z nami nie jest latwo na poczatku - zachecam do (wspol)pracy
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 21 kwie 2006, o 11:18

Za Wyborczą:
Z pl. Żołnierza znikła przed świętami. - Pompę zniszczyli i przestawili jacyś wandale. Gdy trafiła do naszego warsztatu, wyglądała jakby wjechał w nią samochód - mówi Andrzej Dziarnowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Pompa jest już odnowiona i czeka na montaż. Jak zapewnia Dziarnowski, najpóźniej w następnym tygodniu wróci na swoje miejsce.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Pompa

Postautor: wraga » 17 sie 2006, o 21:44

Coś się dzieje przy pompie obok "Dany" (róg Wyzwolenia i Odzieżowej). Może pójdzie do renowacji (:D ) bo z bliska wygląda nieszczególnie.

Dzięki za właściwe umieszczenie tego tematu :D
Załączniki
pompa.jpg
Ostatnio zmieniony 18 sie 2006, o 22:02 przez wraga, łącznie zmieniany 1 raz.
Bundyman
Posty: 174
Rejestracja: 8 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Wychowanek Zabelsdorf

Postautor: Bundyman » 18 sie 2006, o 11:11

Zostanie owinięta płachtą i wkońcu jakaś uboga rodzina indiańska będzie miała gdzie kimać :lol:
Awatar użytkownika
elaf
Posty: 450
Rejestracja: 31 mar 2006, o 23:19
Lokalizacja: Hohenzollernstrasse

Postautor: elaf » 18 sie 2006, o 12:30

...czyli hotel dla ubogich ale z pelna pompa :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron