Sedina High Tech

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Fredrikson
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2005, o 15:46

Sedina High Tech

Postautor: Fredrikson » 1 mar 2005, o 10:47

Mam taki pomysł.
W muzeum przy Staromłyńskiej (http://www.muzeum.szczecin.pl) jest minatura Sediny. Można by jej zrobić pare zdjęć i przetworzyć model 3D, potem to już blisko do odlewu. Tworzeniem modeli 3D ze zdjęć (głównie lotniczych) zajmuje się szczecińska firma Fotokart (http://www.fotokart.com.pl). Mógłbym się postarać zaiteresować ową firmę projektem tylko że nie ma żadnych praw do reprezentowania Sediny.
Technicznie możliwe by było również zapewne zeskanowanie 3D frezarką w firmie Adamus (http://www.adamus.com.pl) (btw kiedyś zrobili matrycę do telefonu komórkowego Erikson). Tu niestety to nawet nie znam osobiście szefa. A w Adamusie to pewnie i miniaturki Sediny można by było wykonać.
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 1 mar 2005, o 11:10

Jak znam życie, to pomysł zaciekawi naszego Admina jednak zbyt mało informacji, byś mógł otrzymać konkretną odpowiedź. Znam to z autopsji oczywiscie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Proponuję zebrać ciut wiecej szczegółów ... no i chyba zacząć od tego, czy statuła Sedina zostanie nam "wypożyczona". Swoja drogą w muzeum byłem kolejny raz w miniony wekhend ... oczywiście pod katem Vulcana, no i oczywiście co nie co znalazłem ... polecam wszystkim, którzy jeszcze nie odwiedzili naszych muzeów.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArkadiuszSz
Posty: 404
Rejestracja: 9 paź 2004, o 14:34
Lokalizacja: Szczecin-Altdamm

Postautor: ArkadiuszSz » 1 mar 2005, o 11:35

To może jeszcze pomysłodawca zorientuje się co do kosztów ?
Trzeba się pewnie będzie przygotować na jakąś "zrzutkę".

pozdrawiam
Arek
Ars Longa! Vita brevis.
========
GG 1893442
Skype: izy_dorek
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 mar 2005, o 12:03

Konkretyzuję.
W muzeum będę osobiście u dyr. Karwowskiego w najbliższym czasie wiec kwestie wypożyczenia figurki itp pozostawcie mi. Tym bardziej ze p. Karwowski jest przewodniczacym komitetu odbudowy Sediny, wiec temat moze go tylko zaciekawci...

Natomiast rzeczywiście fajnie byłoby gdybym mógł podać konkrety i powiedzieć:
"Panie dyrektorze możemy wykonac skan 3D figurki w firmie takiej i takiej, potrzeba na to tyle i tyle czasu oraz musimy zebrac tylke kasy".

Oczyiwście mecenat takich firm bardzo wskazany

Zorietnuj sie w tych szczegółach i jak bedziesz miał jakies pytania daj znac mailem: admin@sedina.pl
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 1 mar 2005, o 14:09

Bardzo ciekawa inicjatywa - tym bardziej ze po nocy oskarowej nasunal mi sie pomysl ze raz do roku moznaby bylo wreczac takie firgurki osobom ktore wniosly wklad w podtrzymanie pamieci lub jakies znaczace inicjatywy dla Szczecina (nie mysle tutaj o budowie centrow handlowych a zyciu kulturalnym naszego miasta). I to w sumie nie byloby tez takie malo znaczaca nagroda bo cos by wtedy na pewno Krasiu lub Kinga Konieczny wspomnieli na lamach prasy - pozostaje tylko kwestia sponsoringu...
Fredrikson
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2005, o 15:46

Postautor: Fredrikson » 1 mar 2005, o 14:30

Frezarka łyka obiekty o maksymalnych wymiarach w milimetrach 900x1200, h~450. Może koś zmierzyć Sedinę w muzeum?
MABULLA
Posty: 9
Rejestracja: 30 gru 2004, o 17:26

Postautor: MABULLA » 1 mar 2005, o 14:40

Dokladna kopia i wymiary sa w Haus Stettin w Lubece.
Pozdrowienia
MABULLA
Posty: 9
Rejestracja: 30 gru 2004, o 17:26

Postautor: MABULLA » 1 mar 2005, o 14:47

Sorry, to nie jest kopia lecz 1:33, ale wymiary sa w archiwum.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 mar 2005, o 15:20

Yomi pisze:Bardzo ciekawa inicjatywa - tym bardziej ze po nocy oskarowej nasunal mi sie pomysl ze raz do roku moznaby bylo wreczac takie firgurki osobom ktore wniosly wklad w podtrzymanie pamieci lub jakies znaczace inicjatywy dla Szczecina (nie mysle tutaj o budowie centrow handlowych a zyciu kulturalnym naszego miasta). I to w sumie nie byloby tez takie malo znaczaca nagroda bo cos by wtedy na pewno Krasiu lub Kinga Konieczny wspomnieli na lamach prasy - pozostaje tylko kwestia sponsoringu...

Csiiiiiii ! Yomi - ty musisz sie z wszystkim od razu wygadac...
:-)
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 1 mar 2005, o 16:11

Busol pisze:Csiiiiiii ! Yomi - ty musisz sie z wszystkim od razu wygadac...
:-)
Busie kochany, jezeli wybieglem przed orkiestre to serdecznie przepraszam, ale z drugiej strony to chyba nie wolno wszystkiego ukrywac przed reszta portalowiczow - malo masz pracy do tej pory ? Caly czas jestes gdzies rozchwytywany w zwiazku z Sedina, a co z zyciem prywatnym ? Niech inni tez wiedza (ale zeby to nie wyszlo poza nasz portal) - wtedy zrobi sie "burza mozgow" - na wierzch wyplyna propozycje kto co wie, kto co moze w czyn wprowadzic - wieksza szansa urealnienia calego pomyslu...
Dobrze gadam ? 8)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 mar 2005, o 18:41

Yomi pisze:Dobrze gadam ? 8)
Niedobrze :-)

Reszta na priv... :wink:
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 21 mar 2005, o 12:31

Coś o tym było gdzie indziej ale wrzuce w High Tech. Ciekawa stronka o modelowaniu terenu, dopiero ją załapałem więc jeszcze nie rozgryzłem, moiże keson przejrzy okiem "technika". A swoją drogą widziałem tam przykłady modelowania terenu i obiektów przez archeologów, ciekawie to wyglądało.

http://www.vterrain.org/
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 21 mar 2005, o 22:08

heh
byłem w Lubece w grudniu i gdybym wiedzial pewnie bym sie z wujasem udał w celu zdobcia informacji :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron