św. Józefa 2, dawna Martin Lutherstrasse

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
kachna_pd
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2012, o 17:31

św. Józefa 2, dawna Martin Lutherstrasse

Postautor: kachna_pd » 12 mar 2012, o 18:13

P3070712.jpg
Poszukuję zdjęć lub innych dokumentów z rysunkami elewacji frontowej dotyczących kamienicy przy ul. Św. Józefa 2. Budynek prawdopodobnie zostanie docieplony i jeżeli byłoby to możliwe chciałabym aby przywrócić mu dawny (przedwojenny) wygląd, jednak bez żadnych archiwalnych dokumentacji jest to niemożliwe :( W Archiwum Państwom niestety nic nie ma odnośnie tego budynku, na forum i w galerii Sediny nic nie znalazłam :( Budynek obecnie jest w fatalnym stanie, jedynie na parterze zachowało się prawdopodobnie oryginalne boniowanie z niemieckimi napisami, powyżej pozostały resztki tynku wtórnego wykonanego po wojnie i pozostałości gzymsów.
Proszę o każdą możliwą informację aby przywrócić dawny blask zapomnianym budynkom....
Załączniki
P3070704.jpg
Ostatnio zmieniony 13 mar 2012, o 00:16 przez kachna_pd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: św. Józefa 2, dawna Martin Lutherstrasse

Postautor: Busol » 12 mar 2012, o 21:30

Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: św. Józefa 2, dawna Martin Lutherstrasse

Postautor: Lazi » 13 mar 2012, o 14:46

Spróbuj skontaktować się z użytkowniczką portalu o nicku Gonia. Co prawda dawno jej tu nie widziałem, ale na priv może da Ci jakieś wskazówki. Ma potężną wiedzę nt elewacji szczecińskich kamienic.
kachna_pd
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2012, o 17:31

Re: św. Józefa 2, dawna Martin Lutherstrasse

Postautor: kachna_pd » 14 mar 2012, o 21:18

dziękuję za podpowiedzi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości