'SZCZECIN HILLS' - inicjatywa własna

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Piotrowski
Posty: 3
Rejestracja: 2 cze 2011, o 18:31

'SZCZECIN HILLS' - inicjatywa własna

Postautor: Piotrowski » 2 cze 2011, o 18:53

Czesc!
Juz od pewnego czasu chodzil mi po glowie pewien pomysl- atrakcji turystycznej, ale przede wszystkim niewielkiej zmiany, ktora moglaby duzo polepszyc, niewielkim kosztem.
A wiec zacznijmy od poczatku- tak wiem, ze wielu moze to uznac za 'nie na miejscu', szukac trudnosci w papierkowych sprawach odnosnie zaaranzowania gruntu, okreslic jako marzycielstwo etc, natomiast ja staram sie skupic na pozytywach i osiagnac (lub przynajmniej sprobowac:)) wyznaczony cel.
Przechodzac w konkrety- czy zauwazyliscie kiedys podobienstwo Szczecina do Los Angeles? A dokladniej chodzi mi o nasze wzgorza na ktorych miesci sie jez. Szmaragdowe, panorama itd. Jest tam taki punkt widokowy (bodajze Oko na Szczecin?) na ktorym jest jedynie taras (z widokiem na miasto i rozlewiska) i drewniany plotek. Jadac wielokrotnie z Gumiencow w tamta strone brakowalo mi czegos na owym wzgorzu. I nagle wpadl mi pewien pomysl, ktory- nie ukrywam- cholernie mi sie podoba: napis, analogiczny do tego na wzgorzach Hollywood w LA, tyle ze z nazwa naszego kochanego miasta! Wspaniale biale litery ukazujace nasza prawdziwa nazwe (strasznie nie lubie jak ktos mowi 'Stettin' :)) byly by chyba jak narazie jedyna taka atrakcja turystyczna w Polsce i mysle ze duzo osob podobnie jak i ja czuloby sie dumnymi ze ich miasto ma tak wspaniala wizytowke i nie wstydzi sie swojej nazwy (takie jakby nadanie tozsamosci miastu). Kwestie finansowe i techniczne- wg mnie do przejscia- nie bylaby to kosztowna inwestycja, za to cholernie widowiskowa i patriotyczna, natomiast jesli idzie o grunt- napis zajmowal by niewiele miejsca i bylby tak polozony aby nie zaslaniac krajobrazu z tarasu widokowego. Mysle ze Napis na stale wpisal by sie w kanon miejsce wartych do odwiedzenia w Szczecinie, zwlaszcza jakby udostepnic jego okolice do romantycznych spacerow noca ;) Czekam na Wasze opinie, sugestie, ew pomoc:) Pozdrawiam, milosnik Szczecina Piotr Szostak
ps. jak zly dzial, to prosze o przeniesienie!

Aha i jeszcze oryginal: http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pictu ... lywood.jpg
use Your imagination ;)
kaber
Posty: 15
Rejestracja: 21 lis 2009, o 21:38
Lokalizacja: Schivelbein - Greifenhagen - Stettin

Re: 'SZCZECIN HILLS' - inicjatywa własna

Postautor: kaber » 4 cze 2011, o 08:41

Powiem tak... jedno z miast, całkiem niedaleko, pozazdrościło innemu miastu wielkiego pomnika. I co? I jest Świebodzineiro :P Jak dla mnie pomysł nie do przyjęcia. I na pewno nie w tym miejscu. Proszę zostawić ten piękny zakątek przyrody w spokoju :-)
Piotrowski
Posty: 3
Rejestracja: 2 cze 2011, o 18:31

Re: 'SZCZECIN HILLS' - inicjatywa własna

Postautor: Piotrowski » 4 cze 2011, o 11:43

hehe no z jednej strony racja, ale z drugiej- az tak Cie interesuje co mysla o tym inni ;)? Gdyby nie wspomniany wyzej pomnik, nawet bys pewnie nie wiedzial ze istnieje takie miasteczko jak Swiebodzin:) No i tam troche nietrafili z ulokowaniem tego posagu (powinien byc na jakiejs gorze)- natomiast u nas jest swietna lokacja:) Piekny zakatek? Tyle co by 'zaslanial' ten napis to jakies buszowate krzaczory ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości