Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Busol » 26 sty 2011, o 11:39

Sława !

Witam(y) po przerwie to chyba już 3 lata minęły :) ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: secessionlove » 26 sty 2011, o 15:23

Siristru pisze:Pamiętam też słowa z forum Gazeta.pl gdzie ktoś powiedział, że ten pomnik podobny jest do rzeźb socrealistycznych. Cóż, w historii Niemiec miał miejsce dość specyficzny rodzaj socrealizmu. :wink:
A ja pamiętam ze starego podręcznika do historii autorstwa pani Zabłockiej, że już w starożytnej III Dynastii z Ur był socjalizm :lol:
Ten, kto takie bzdury na forum Gazety Wyborowej wypisywał zapewne nie wie co to jest socrealizm, bo zapewne urodził się już w III RP.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Stau » 26 sty 2011, o 15:38

secessionlove pisze:Ten, kto takie bzdury na forum Gazety Wyborowej wypisywał zapewne nie wie co to jest socrealizm, bo zapewne urodził się już w III RP.
Nie trzeba się urodzić przed 1989 rokiem, aby wiedzieć coś na ten temat.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 26 sty 2011, o 15:54

Sława Busol :) Przerwa w pisaniu ale nie w wizytach na forum. Ja też lubię historię Szczecina, nawet gdy mam na nią inne zapatrywania czy też ulubiony okres ;) W rozmowie na wysoko anonimowych forach typu gazeta.pl zawsze znajdzie się mnóstwo głupot. Ale też spadają maski. czasami można znaleźć doprawdy piękne kwiatki.

W rozmowie sprzed kilku lat nie potrzebnie towarzyszyły emocje. Temat jest wciąż aktualny. Chociaż teraz pewnie zrobi się głośniej...
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: kgirl » 26 sty 2011, o 22:13

Siristru pisze: wpływy sztuki francuskiej, ale też przejawia się prawdziwy duch {...}, np. w postaciach silnych, bohaterskich mężczyzn, oraz kobiet reprezentujących ideał kobiety {...}, tj. wdzięk i siłę”. Rzeczywiście, jak dobrze wiemy choćby z rzeźby {...}, w „pannach {...}” jest dużo siły i wdzięku.

Pamiętam też słowa z forum Gazeta.pl gdzie ktoś powiedział, że ten pomnik podobny jest do rzeźb socrealistycznych.
To o syrence?
Sława!
Obrazek
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 27 sty 2011, o 08:11

Kgirl rozumiem, że wiesz co oznacza sformułowanie "wyjęte z kontekstu". W ten sposób możemy bawić się w wycinankę i dopasowywać kolejne pomniki. Te słowa zostały powiedziane i wycinanki nie zmienią ich znaczenia... zwłaszcza tego, który wydaje się być oczywisty po wojnie. Zresztą to słowa współczesnych Sediny.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: kgirl » 27 sty 2011, o 09:43

Siristru pisze:Kgirl rozumiem, że wiesz co oznacza sformułowanie "wyjęte z kontekstu".
Musiałam sprawdzić w słowniku.
Siristru pisze:W ten sposób możemy bawić się w wycinankę i dopasowywać kolejne pomniki. Te słowa zostały powiedziane i wycinanki nie zmienią ich znaczenia... zwłaszcza tego, który wydaje się być oczywisty po wojnie.
Nie rozumiem Twojego oburzenia. Co jest złego w ewidentnym skojarzeniu? Sam wspominasz, że pomników w podobnej stylistyce jest więcej.
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 27 sty 2011, o 11:47

kgirl pisze: Nie rozumiem Twojego oburzenia. Co jest złego w ewidentnym skojarzeniu? Sam wspominasz, że pomników w podobnej stylistyce jest więcej.
Po pierwsze nigdzie w moich wypowiedziach w tym temacie nie wspominam "że pomników w podobnej stylistyce jest więcej".

Po drugie nie mówię o skojarzeniach ale o znaczeniu cytowanych przeze mnie słów w kontekście wydarzeń lat 1923-1945 lub i wcześniejszych czyli lat budowania narodu niemieckiego, od 1871 roku.

Po trzecie nie oburzam się :) W moim wieku wzruszenia serca mogą być niezdrowe :mrgreen:

Po czwarte a może ja nie zrozumiałem i owo "ewidentne skojarzenie" dotyczy Twojego skojarzenia (po usunięciu pewnych fragmentów tekstu) z różnymi pomnikami. Może tak być. Tylko mnie interesuje rozmowa związana z tematem a nie skojarzenia po wycinankach :)
irs6
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2010, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin-Stargard Szcz.

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: irs6 » 27 sty 2011, o 12:33

Dyskusja :

Zaczynam ją odbierać jak nasze zmysły.
1. Smak - jest już trochę ostrawa
2. Słuch - oj poleci daleko
3.Wzrok - to tylko jest pozytywne
4.Dotyk - czy to ważne co dotykamy ale dotykamy
5.Węch - co tam jeszcze w trawie piszczy
A ten 6-ty zmysł równowagi ?.I to co w głowie winno być gdzieś uleciało
Koniec dyskusji.
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 27 sty 2011, o 17:36

Dołączyłeś do forum w 2010 roku to i nie widziałeś dyskusji z 2008. Teraz resztki możesz zobaczyć w tym samym dziele. To było ostre. Teraz rozmawiamy sobie na luziku :)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Busol » 27 sty 2011, o 17:40

Siristru pisze:Dołączyłeś do forum w 2010 roku to i nie widziałeś dyskusji z 2008. Teraz resztki możesz zobaczyć w tym samym dziele. To było ostre. Teraz rozmawiamy sobie na luziku :)
Sława dyskutującym w 2008 :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: kgirl » 27 sty 2011, o 23:17

Siristru pisze:Dołączyłeś do forum w 2010 roku to i nie widziałeś dyskusji z 2008. Teraz resztki możesz zobaczyć w tym samym dziele. To było ostre. Teraz rozmawiamy sobie na luziku :)
Z tym akurat nie mogę się nie zgodzić ! :lol:
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
irs6
Posty: 98
Rejestracja: 19 mar 2010, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin-Stargard Szcz.

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: irs6 » 27 sty 2011, o 23:37

Nic bardziej mylącego.Z portalem jestem zapoznany już od 2004 na forum od 2010 ale to nie znaczy ,że nie przyglądałem się toczaącej dyskusji.Zdania nie zmieniam.Koniec tej jałowej dyskusji.Nie przystoi portalowcom a i ujma dla portalu
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Stau » 28 sty 2011, o 02:28

Dla mnie "wątek francuski" jest nowy i interesujący, co by o nim nie mówić ;). Nie widzę powodu, dla którego nie można by było o tym rozmawiać. W sekrecie powiem, że i ujmy mi to nie przynosi. Myślę, iż jeśli ktoś stwierdzi inaczej to po prostu ominie posty i tyle - bez względu na to czy trwał na portalu od zamierzchłych czasów, czy od wczoraj.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Siristru » 28 sty 2011, o 10:06

Busol pisze: Sława dyskutującym w 2008 :)
No tylko tym co się emocjami nie unieśli :) A właśnie, sądziłem, że temat przyciągnie Torneya...

@irs6: nie napisałem nic o portalu tylko o forum. Pod twoim nikiem jest data przyłączenia. Zdania nie zmieniaj :) Dyskusja jeszcze się nie zaczęła więc jak może być jałowa? Chyba nie jesteś adminem, że chcesz kończyć dyskusję? :mrgreen: Nie wiem dlaczego kulturalna rozmowa ma nie przystoić lub przynosić ujmę...

@Stau: racja, racja. Dla mnie wątek też był nowy. A jako, że zająłem (już lata temu) stanowisko w sprawie, zinterpretowałem go na swoją korzyść.

Ja i tak myślę, że dyskusja się wkrótce ożywi :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron