Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Aygon » 23 lut 2011, o 15:13

Ten żart akurat to nie jest coś wymierzonego w RW, tak po prostu szybkie skojarzenie a że wcześniej było o RW to tak wypadło, jak byście chcieli gdzieś sobie trygława postawić to takie ulotki mogli by wypuścić np. wojujący seminarzyści ;). Mi bardziej chodzi o to że oczywiście może ktoś nie chcieć pomnika bo mu się nie podoba po prostu, ale u nas zawsze miesza się do tego ideologie, martyrologie, 3 powstania wstecz itp. Jak by od tego Szczecin miał się od polski odłączyć co najmniej :D. A do tego nie daj popsuje młodzieży wizje niedobrego Niemca co ja "powinniśmy" przez następne 1000 lat kultywować. Mieszkamy na tych ziemiach i też powinniśmy czerpać z tej historii i tradycji, a nie próbować na siłę zza Buga w tobołku to wszystko przemycić. Trzeba to wszystko oswoić i wtedy będzie już to nasze, a nie obce, bo ludzie najbardziej boją się tego co nie znają.

Więc, czekam, przyjmę do dyskusji każdy rzeczowy argument przeciwko, byle to nie było marudzenie w stylu "to nie nasze było".
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: Aygon » 24 lut 2011, o 19:57

Dziś w Kurierze jest ciekawy artykuł na ten temat i porównanie Szczecina do Gorzowa gdzie pomniki jakoś odbudowują i nikomu to nie przeszkadza a wręcz są z tego dumni.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
babajack
Posty: 309
Rejestracja: 6 lip 2005, o 12:52

Re: Problem czy symbol (24.kurier.pl)

Postautor: babajack » 25 lut 2011, o 20:52

Aygon przywołał artykuł Bogdana TWARDOCHLEBA , a w dzisiejszym Kurierze jest rekontra Artura D . Liskowackiego, może jakieś linki do tych artykułów . PS. Jestem za Sediną

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron