Likwidacja parkingu na Podzamczu

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Likwidacja parkingu na Podzamczu

Postautor: Leks » 22 lip 2009, o 00:17

Moim zdaniem to sprawa oczywista, że powinien ten parking zniknąć, jest to miejsce ładne, przynajmniej Rynek Sienny. Potencjalny turysta nie ma nawet jak zrobić zdjęcia, bo rozjedzie go zaraz samochód. Co to za Rynek Staromiejski, który jest parkingiem - to jest jakaś kpina. A ruch aut na sąsiednich uliczkach wąskich wręcz zagraża bezpieczeństwu pieszych. Tam powinna stać fontanna/ pomnik a nie samochody. Również ulica Panieńska - Mściwoja powinna się zamienić w deptak. Może wzorem zachodnich miast powinno się postawić słupki na podczerwień i umożliwić wjazd tylko mieszkańcom i dostawcom.

Jeśli popieracie to co napisałem głosujcie pod inicjatywą na stetinum.pl ( niestety trzeba założyć konto ) a być może będzie jakiś artykuł w tej sprawie, który coś w tej kwestii zmieni. http://www.naszadzielnica.stetinum.pl/p ... 8ba7ebb6fa

Mam nadzieje, że nie dostanę po łapach za ten wątek, ale chyba sprawa słuszna.

Pozdrawiam wszystkich :).
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 22 lip 2009, o 15:42

Sprawa trochę daje do zastanowienia. Z jednej strony masz rację. Rynek staromiejski powinien byc rynkiem staromiejskim, a nie parkingiem. Natomiast gdzie podziejesz te samochody które tam parkują? Ci ludzie zapewne pracują, bądź mieszkają na Podamczu i powinni miec jakieś miejsce, by swoje 4 kółka zostawic. Co do ulicy Mściwoja - Panieńskiej się nie zgodze, gdyż jest to główny trakt komunikacyjny w tym rejonie miasta i nikt się nie zgodzi na przerobienie go na deptak. Co innego z takimi uliczkami jak Osiek czy Sienna.
Awatar użytkownika
MONTER61
Posty: 380
Rejestracja: 3 sty 2006, o 11:32
Lokalizacja: Turzyn

Postautor: MONTER61 » 22 lip 2009, o 16:27

secessionlove pisze:Sprawa trochę daje do zastanowienia. Z jednej strony masz rację. Rynek staromiejski powinien byc rynkiem staromiejskim, a nie parkingiem. Natomiast gdzie podziejesz te samochody które tam parkują? Ci ludzie zapewne pracują, bądź mieszkają na Podamczu i powinni miec jakieś miejsce, by swoje 4 kółka zostawic. Co do ulicy Mściwoja - Panieńskiej się nie zgodze, gdyż jest to główny trakt komunikacyjny w tym rejonie miasta i nikt się nie zgodzi na przerobienie go na deptak. Co innego z takimi uliczkami jak Osiek czy Sienna.
zawsze możesz zmienić 4 kółka na 2 :)
temat ten przerabiali przed laty
mieszkańcy Berlina,Kopenhagi,Amsterdamu...
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 22 lip 2009, o 16:32

Nie jestem zmotoryzowany.
Oczywiście jestem za ograniczaniem ruchu w ścisłych centrach miast, ale zawse musi byc coś za coś. Gdzieś i tak te auta muszą się podziac. Myślę, że parking pod Trasą Zamkwą będzie dla nich idealny.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 22 lip 2009, o 17:06

Parking pod Trasą Zamkową, parking za Urzędem ( za mostem Długim ) gdzie za komuny wybudowano jakieś nie wiadomo co. A przy parkingu powinien stać profesjonalny parking rowerowy i jak ktoś nie może na piechotę to powinien sobie umożliwić dojazd rowerem. No sorry, albo stoisz w korku, albo jedziesz. Albo nie masz problemu z zaparkowaniem ( nie masz samochodu ) albo ciągle szukasz miejsca no i dostosowujesz się do miejskich przepisów - bo dana ulica nie musi być dla ruchu samochodowego na wieczność. Owszem Panieńska - Mściwoja wymaga trochę większego zaangażowania, ale nasza władza nie ma w sobie jakiejkolwiek odwagi i pomysłu na pewnie miejsca. Tam są dojazdy do parkingów na podwórkach więc może póki co się zgodzę, natomiast nie wiem o jakim głównym trakcie komunikacyjnym mówisz - chyba pieszym i rowerowym. Za granicą ( na zachodzie ) to co... oni mają więcej miejsca na samochody? Mają jeszcze więcej aut i podobnej wielkości miasta, a mimo wszystko imponujące strefy piesze. Tylko, że u nas zawsze się nie da...
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 22 lip 2009, o 17:52

Napewno u nas też się da. Jak najbardziej. Na Panieńskiej (ten "główny ciąg komunikacyjny" mam na mysli, dla samego Podzamcza oczywiście, nie inaczej) może i bym ograsniczył ruch tylko dla mieszkańców i pracowników tudzież interesantów, na pozostałych uliczkach może wprowadziłbym ruch jednokierunkoy tudzież zakaz ruchu poza powiedzmy rowerami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron