MV Bembridge

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 8 lut 2009, o 12:40

Zahuś pisze:A czy my mamy jakiś emblemat czy flagę Sedina.pl? Mamy coś takiego - będzie dużo dziennikarzy - co myślicie?
Mamy logo, z którego można zrobić banderę ;). Jeśli zdążysz się tym zająć, to mogę podesłać plik w profesjonalnej jakości.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 8 lut 2009, o 13:12

Rafał - zbiera Ci się na Szczupaka ;). Najpierw kamery, a teraz statek :). Ciekawe czym jeszcze nas zaskoczysz? :), a może połączyć siły Zahusa i Sediny? :D Wtedy wyjdzie mega Szczupak :D rekin tak właściwie ;).
Adawo
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2006, o 15:21

Postautor: Adawo » 8 lut 2009, o 16:55

Gratuluję pomysłu i jego realizacji. A ja już, po złomowaniu DP-12 i Mamuta, zaczynałem wątpić, że w Szczecinie uda się kiedykolwiek otrzymać jakąkolwiek zabytkową jednostkę na wodzie. Trochę szkoda, że to statek "nie nasz", ale nie ma co marudzić.

Kilo stopy pod wodą w czasie holowania i mam nadzieję, że da się ładnie obfotografować w czasie przejścia przez Świnoujście.


I tak jeszcze dla ścisłości - Fairplay to firma niemiecka, która jest właścicielem dwóch firm holowniczych w Polsce: szczecińskiej Project - Żegluga i świnoujskiego Port - Holu i to ten ostatni jest właścicielem Argusa.
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 8 lut 2009, o 21:34

Witam, ale się gwarno zrobiło, zacznę odpowiadać na posty od końca:

Adawo - dzięki za miłe słowa - MV Bembridge jest już nasza szczecińska bo Magemar Polska to firma zarejestrowana w Szczecinie - Błyskawica czy Dar Pomorza stoją w Gdańsku i są nasze choć nie były budowane w Polsce. Tak więc spoko - tam będzie i herb Szczecina i Szczecińska Flaga. Tak wiem z Fireplay'em i z Port Holem. Co do zdjęć to postaramy się by MV Bembridge była holowana ze Świnoujścia do Szczecina dziobem do przodu. Ja będę na niej :-)

Piotr-Stettin - spokojnie - czuję się tak jak Wy wszyscy członkiem portalu Sedina.pl - stąd na naszej stronie i Polskiej i Angielskiej jest logo portalu + aktywny link. Ale czy nam są potrzebne jakieś nagrody i wyróżnienia? Ja liczyłem że Szczupak powędruje do Sedina.pl ale nie ma złudzeń - zawsze trafi sie jakiś sportowiec czy polityk co to zgarnie - to nie są nagrody dla normalnych ludzi. Piotr dużo większym wysiłkiem dla mnie są nie kamery a archiwum miesięcznika Morze i inne archiwalia morskie. To zajmuje najwięcej czasu i wyrzeczeń. Kamery to czysta przyjemność. Ale może są to jakieś fajne rzeczy to też są wmontowane w Sedina.pl. Każdy z nas coś wnosi do portalu i jak by się dobrze przyjrzeć to spectrum ludzi i ich wkład w to coś co firmuje portal Sedina.pl jest ogromny. Przyznanie Szczupaka Sedina.pl odczytałbym również jako własny sukces, ale i Twój Piotrze. O Twoich obiektach 3D, Twoich zdjęciach, iglicy katedry i wielu innych działaniach na wielu portalach promujących to miasto też nikt nie może zapominać. Tacy ludzie jak ci co działają na portalu Sedina.pl budują to miasto - to całkiem realny rozwój miasta - 1000 kroć bardziej rzeczywisty niż wirtualny Floating Garden 2050 - którego ani twórcy ani Zahuś nie dożyją. Tak więc można śmiało rozwijać ogromne i wspaniałe wizje - spoko nie będzie kogo rozliczać.

Torney - dawaj ale szybciutko na rafal.zahorski@magemar.com.pl - jutro zamówię wspólne dwa banery z Sedina.pl i magemar.com.pl - będą wisieć przy wszelkich świętach na relingu dziobowym.

Szwed dzięki za miłe słowa. Damy radę

Dla tych co kumają angielski podaję linka gdzie prowadzę szerokie poszukiwania w całej Wielkiej Brytanii

http://www.shipsnostalgia.com/showthread.php?t=24193

Jak widzicie już namierzyłam pilota co na niej pływał w latach 50-tych - teraz go ciągnę za język.

Będę was informował na bieżąco. Jak nie będę miał dostępu do netu to zadzwonię do kogoś ode mnie i on coś napisze Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Baner Sedina.pl na THPV Bembridge

Postautor: Zahuś » 10 lut 2009, o 14:06

No to jak powiedziałem - tak zrobiłem. Ten długi baner będzie wisiał na górnych relingach przy górnym pokładzie za nadbudówką - oczywiście na obu burtach. Będą trzy bannery Szczecina - jeden na relingu rugowym - zaraz pod Polską Banderą + po jednym na dziobowym relingu. Co do banneru Sedina.pl to tu sprawa jest jasna i nie ma co się rozpisywać ale co do baneru miasta to warto. Otóż wystąpiłem do Miasta Szczecina kanałami żeglarsko-morskimi o przekazanie nam flagi miasta Szczecina na czas holowania statku co by było z daleka widać że to statek Szczeciński. Wszystkie szlaki doprowadziły ludzi z miasta chcących mi naprawdę pomóc w promocji miasta do odpowiedzialnej Pani Dyrektor .... (nazwisko znane Redakcji) Wydziału Obsługi Urzędu Miasta Szczecina. Pomyślicie od ręki Pani dała flagę? Nie. Pani Dyrektor nakazała napisanie podania i po zaakceptowaniu pomysłu (pewno ma w tym względzie zastosowanie KPA i 30 dni na odpowiedz) miałem dostać ich ewentualną zgodę po czym miałem podpisać umowę z Miastem Szczecin na użyczenie flagi miasta. A zresztą i tak fag nie ma. Powiecie pewno Zahuś robi sobie jaja - przecież to darmowa promocja dla Miasta. Otóż nie - Pani Dyrektor mentalnie jest w latach 50-tych ubiegłego stulecia i Pani nie rozumie kompletnie że to nie Miasto robi mi łaskę i że to nie ja jestem dla tej Pani a ta Pani jest dla Miasta i dla nas wszystkich. Oczywiście dałem sobie spokój i zafundowaliśmy sami banery. Ludzie z miasta jak np, Pan Tomasz Banach sami chcieli kupić flagę dla nas ale po prostu nigdzie nowej flagi nie można było kupić. Ja też szukałem - bez skutku. Ja absolutnie na nikogo się nie gniewam ale Panią Dyrektor na miejscu Prezydenta Szczecina zwolnił bym w ciągu jednej minuty. Nie mam racji?

Koniec narzekania. Banery odbieram dzisiaj o 15:00. Oto one. Naprawdę robię wszystko na wariata. Pozdrowienia Zahuś
Załączniki
Baner MG + Sedina.pl
Baner MG + Sedina.pl
Herb naszego Szczecina
Herb naszego Szczecina
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zapomniałem

Postautor: Zahuś » 10 lut 2009, o 14:07

Wymiar baneru z herbem miasta to 1x1 m, a MG z Sedina.pl 1x4,5 m

Będzie widać z brzegu. Wracam do pracy.

Pozdrowienia Zahuś
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 10 lut 2009, o 15:20

To Rafał gratuluje :) Tylko uważaj potem żeby przez ten baner po pewnym czasie na stronie UM nie znalazła się informacja, że miasto pomogło Tobie ściągnąć ten statek do Szczecina. A co do Pani to trzeba by było wg. piosenki wymienić na nowszy model ;)
szwed
Posty: 21
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 10:26

Postautor: szwed » 10 lut 2009, o 20:29

rafał ,ci ludzie w ciąż żyją w innych czasach .niech sama napisze podanie o własne zwolnienie .a zobaczysz jak się będą kleić jak stateczek będzie atrakcją .
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 10 lut 2009, o 21:41

Daleki jestem od usprawiedliwiania, ale biurokracja prawie 50 lat pozbawiła decyzyjności różne służby, zarówno publiczne jak i własną inicjatywę. Wczujcie sie w rolę takiej osoby. Pojawia się baner miasta w jakimś publicznym miejscu i padają pytania od decydentów: kto dał pozwolenie, gdzie była zgoda, przekroczenie kompetencji itp. Podam przykład z mojego podwórka: pracuje w handlu, przychodzi klient z zakupionym (przysłowiową) minutę temu sprzętem, który okazuje się że jest niesprawny i podbitą kartą gwarancyjną. Rozsądek nakazuje mi wymienić od razu wadliwą rzecz-ale nie mogę karta gwarancyjna podbita. Sprzęt musi iść na naprawę gwarancyjną bo inaczej producent nie przyjmie mi wadliwego sprzętu - już nie mam karty gwarancyjnej, drugiej nie tak łatwo dostać. Można niezgodność z umową, rękojmię (w przypadku firm), ale i tak sprzęt idzie do ekspertyzy. Klient zostaje bez tego co zakupił. Kupując swego czasu towar za granicą (dość drogi skaner do negatywów), po przyjeździe do domu okazuje się że coś nie chodzi, zgrzyta i nie skanuje. Pakuje towar i następnego dnia jadę do sklepu (na szczęście blisko). Sprzedawca od reki wymienił mi na inny egzemplarz i sam wadliwy odsyła do producenta, mimo podbitej gwarancji. Byłem zaskoczony brakiem jakichkolwiek problemów, formalności. To taki mały offtop.
To nie jest zła wola, ale lata braku dania osobom decyzyjnym odpowiednich kompetencji i odpowiedzialności za swoje postępowanie. Wiele rzeczy można, ale nie ma komu podjąć decyzji.
Dlatego cudnie jest że są takie osoby - Zahuś, firmy - Magemar, co potrafią wziąść sprawę w swoje ręce i wykazać taką inicjatywę.
Ja czekam na zdjęcia i relację na bieząco z rejsu.
P.S.
Swoją drogą na miejscu tej Pani Dyrektor, widząc entuzjazm petenta starałbym się taką sprawę załatwić od ręki. Rozumiem że wizerunek miasta-herb należy chronić, ale w pewnych przypadkach można skrócić procedury i załatwić sprawy bez zbędnej zwłoki i formalności.
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 11 lut 2009, o 22:03

Erich-Falkenwaldergesellschaft
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 11 lut 2009, o 22:17

Ładna reklama :lol: brawo Zahuś i Krasiu :D.
Dąbek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 09:57

Postautor: Dąbek » 12 lut 2009, o 11:32

Gratuluję pasji, i umiejętności skutecznego działania. Twój entuzjazm jest jak zaraza:). Zahus na prezydenta.
Bono
Posty: 23
Rejestracja: 5 sty 2005, o 11:06

Postautor: Bono » 12 lut 2009, o 15:30

czołem Zahuś, jak będziesz potrzebował dobrego agenta na in i reprezentacyjnej kei, to wiesz do kogo sie zwrócić :wink:
Awatar użytkownika
Zahuś
MV Bembridge
Posty: 342
Rejestracja: 10 kwie 2005, o 23:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Zahuś » 13 lut 2009, o 02:15

Witam Was, dzięki za miłe wpisy i komentarze. Właśnie wróciliśmy do hotelu. Statek jest już przeholowany i stoimy niedaleko słynnego mosty Elżbiety II. Holowanie zaczęto się w środę o 13:00 i zakończyło się po 22:00. Miało niby trwać 2,5 godziny ale w sumie trwało 9 godzin. czyli 9 godzin w temp. 0 stopni, bez prądu, bez żarcia i picia - oczywiście płynęliśmy na bembridge zamiast na holowniku. Założyłem wszystko co miałem i tak było cholernie zimno. Co ciekawe stoimy zaraz koło kadłuba starego dźwigu z lat 20-tych ubiegłego stulecia. Podnosił on już wtedy 120 ton a teraz służy jako śmietnisko stali. Piękny szeroki kadłub o grubości 25 mm. Ale piękne poszycie. MT Argus ma być przy Bembridge około południa w Sobotę. Kilka godzin zajmie holowanie. Dobra lecę spać - jutro puszczę dalsze newsy. Pozdrowienia Zahuś
Załączniki
THPV Bembridge od rufy
THPV Bembridge od rufy
THMP Bembridge i kadłub starego dzwigu z lat 20-tych.
THMP Bembridge i kadłub starego dzwigu z lat 20-tych.
Widok od rufy - szpetnie wygląda bez komina? Za 4 miesiące będzie komin. Spoko
Widok od rufy - szpetnie wygląda bez komina? Za 4 miesiące będzie komin. Spoko
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 13 lut 2009, o 02:43

My tu już będziemy tupać za Ciebie i wysyłać gorącą energie :-)
Zaczyna mnie to wciągać coraz bardziej mimo, że bronię się rękami i nogami....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości