Przeciw Sedinie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 26 sty 2009, o 19:34

szczecinpl pisze:Odnoszę wrażenie Siristru że kilku ludzi z tego forum ogląda ten niemiecki "hit TV" i śmieje się razem z nimi.Panuje tu klimat uwielbienia dla wszystkiego co Niemieckie.
Eigentlich das stimt genau, leider aber:

"Das gibt's nur einmal.
Das kommt nicht wieder,
Das ist zu schön um wahr zu sein.
So wie ein Wunder fällt auf uns nieder
Vom Paradies ein gold'ner Schein.
Das gibt's nur einmal,
Das kommt nicht wieder,
Das ist vielleicht nur Träumerei.
Das kann das Leben nur einmal geben,
Vielleicht ist's morgen schon vorbei.
Das kann das Leben nur einmal geben,
Denn jeder Frühling hat nur einen Mai..."
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Siristru » 26 sty 2009, o 19:51

Pięknie hehenio - a tak samo pięknie znasz może słowa "Das Lied der Deutschen"?
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 26 sty 2009, o 20:00

hehenio pisze:
szczecinpl pisze:Odnoszę wrażenie Siristru że kilku ludzi z tego forum ogląda ten niemiecki "hit TV" i śmieje się razem z nimi.Panuje tu klimat uwielbienia dla wszystkiego co Niemieckie.
Eigentlich das stimt genau, leider aber:

"Das gibt's nur einmal.
Das kommt nicht wieder,
Das ist zu schön um wahr zu sein.
So wie ein Wunder fällt auf uns nieder
Vom Paradies ein gold'ner Schein.
Das gibt's nur einmal,
Das kommt nicht wieder,
Das ist vielleicht nur Träumerei.
Das kann das Leben nur einmal geben,
Vielleicht ist's morgen schon vorbei.
Das kann das Leben nur einmal geben,
Denn jeder Frühling hat nur einen Mai..."
Ponieważ nie władam wrażą mową, wrzuciłem do "tłumacza google" (w budowie) i wyszło tak:


Faktycznie, NP stimt dokładnie, ale niestety:

"Jest tylko jeden raz.
To nie gry,
To jest zbyt dobra, aby być prawdziwe.
Podobnie jak cud spada na nas
Od Raj gold'ner jeden pozornej.
To tylko raz,
To nie gry,
To może tylko marzyć.
Że życie może dać tylko raz,
Perhaps it's gone jutro.
Że życie może dać tylko raz,
Ponieważ każda z nich ma tylko jeden wiosną maj ... "
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 26 sty 2009, o 20:11

Siristru pisze:Pięknie hehenio - a tak samo pięknie znasz może słowa "Das Lied der Deutschen"?
Owszem, ale tę melodię Niemcy ukradli Austriakom i wolę ją ze słowami "Boże wspieraj, Boże ochroń".
A te googlowe tłumaczonko to o kant wypiętej sedinowej rusałki...
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 26 sty 2009, o 20:19

Gość "siristsu" tak bredzi o tym że w opisach "nicków" mamy niemieckie nazwy miejsc w których mieszkamy a co widnieje przy Jego "nicku" ???? CHORĄGIEW KAZIMIERZA KSIĘCIA SZCZECIŃSKIEGO !!! ze znakiem gryfa w polu białym
który także osobiście z ludem swoim posiłkował mistrza i Krzyżaków.


http://akromer.republika.pl/flagi_dlugosz2.html

tak dla sprawdzenia... i co powiesz Herr Siristru ?????
skończ Waść wstydu oszczędż !!!!!!!!
Awatar użytkownika
MONTER61
Posty: 380
Rejestracja: 3 sty 2006, o 11:32
Lokalizacja: Turzyn

Postautor: MONTER61 » 26 sty 2009, o 20:21

A te googlowe tłumaczonko to o kant wypiętej sedinowej rusałki...[/i][/quote]
Hehenio OSTROŻNIE!!!
Załączniki
DSCI0938.JPG
Ostatnio zmieniony 26 sty 2009, o 20:24 przez MONTER61, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 26 sty 2009, o 20:23

hehenio pisze:
Siristru pisze:Pięknie hehenio - a tak samo pięknie znasz może słowa "Das Lied der Deutschen"?

A te googlowe tłumaczonko to o kant wypiętej sedinowej rusałki...
Fakt. Ja bym to przełożył (być może dowolnie) na starosłowiańskie - Upływa życie szybko...
Dąbek
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 09:57

Postautor: Dąbek » 26 sty 2009, o 20:26

Zupełnie nie rozumiem tego oporu przeciwko Sedinie. Jak ktos chce i lubi to sie dokłada jak ktoś nie chce to tego nie robi; Tylko po co przeszkadzać? Zorganizujcie jakąś ciekawą inicjatywę, niech to będzie posąg Trzygława,Peruna, Mieszka z Dobrawą, Zeusa, renowacja kamienicy, wielu z nas z pewnością się dołoży do takiej akcji, jeśli będzie to miało ręce i nogi. Gadać potrafi każdy robić niewielu...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 26 sty 2009, o 20:28

"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 26 sty 2009, o 20:33

Ja znam. Hoffman von Fallersleben miał na myśli że KOCHA Niemcy ponad wszystko. O Południowego Tyrolu po Bełty i od Mozy po Kłajpedę, bo tam wszędzie w XIX Niemcy mieszkali.

Tak się zastanawiam, nie znudziło wam się jeszcze?
Zbawić nas chcecie może? A pogadacie tam sobie.
:lol: :lol: :lol:
I tak ten, kto chce będzie używał nazw niemieckich, czuł, tak jak chce.
Ja wcale nie zamierzam nic niczego zmieniać, bo to jest prywatna sprawa, kim jestem, co czuję i nic wam do tego. A mogę sobie być i gęś i niepoważny folksdojcz i co tam jeszcze sobie naględzicie. Grzeje mnie to równiótko.
Czyli tak, jest w kabarecie: „możesz mnie pan skoczyć tam, gdzie pan możesz pana majstra w d**ę pocałować”.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Siristru » 26 sty 2009, o 20:39

owca pisze:Gość "siristsu" tak bredzi o tym że w opisach "nicków" mamy niemieckie nazwy miejsc w których mieszkamy a co widnieje przy Jego "nicku" ???? CHORĄGIEW KAZIMIERZA KSIĘCIA SZCZECIŃSKIEGO !!! ze znakiem gryfa w polu białym
który także osobiście z ludem swoim posiłkował mistrza i Krzyżaków.


http://akromer.republika.pl/flagi_dlugosz2.html

tak dla sprawdzenia... i co powiesz Herr Siristru ?????
skończ Waść wstydu oszczędż !!!!!!!!
Aleś mnie rozbawił, chłopcze. W awatarze mam chorągiew województwa zachodniopomorskiego :)

Zobacz tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zachodniopomorskie

i tu:

http://www.pl.all-biz.info/regions/inde ... 16&sc_id=1

Zobacz jaka chorągiew wisi pod wieżą dzwonniczą Zamku Książąt Pomorskich :)

Jam się nie zawstydził aleś sobie waść sromoty narobił waść Owca :twisted:

I nazywam się Siristru a nie "siristsu".

@Dabek: a jeśli jakaś akcja odbędzie się w Szczecinie godząca w Twoje przekonania i uczucia np. "homoseksualiści na latarnie" albo "bij rudego" albo "katole do piachu" to nie sprzeciwisz się?

Ja się nie tylko do Sediny nie dołożę ale będę upubliczniał mój sprzeciw, forsował moje racje - podobnie jak i Wy.
Awatar użytkownika
hehenio
Posty: 1472
Rejestracja: 21 maja 2005, o 23:23
Lokalizacja: Bartnicza

Postautor: hehenio » 26 sty 2009, o 20:43

Jak sie w Berlinie wchodzi do byłego Reichstagu, to po obu stronach wyrzeźbione są rozmaite herby i alegorie. Miedzy innymi dwóch rzek obejmujacych Rzeszę: Renu i Wisły.
Ren jest starym, brodatym dziaduchem.
A Wisła - jak na obrazku niżej.
Załączniki
Wisła.jpg
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 26 sty 2009, o 20:55

Sedina to właściwie taka nasza "syrenka". Marynarza już mamy przy fontannach tyle że jakoś zainteresowaia on nie wzbudza, a jedyne czego jeszcze brkuje to właśnie gryfa bo to symbol całego pomorza ale jak dla mnie "obok" ale nie zamiast.
Co do cmentarza w Glinnej to nie wiem o jakiej czci jest tu mowa, jest to obiekt bardzo skromny, tak że przeciętny przechodzień nie ma zbytnio czemu się przyglądać, a i takowy się nie zdarzy raczej bo obiekt jest mocno na uboczu.
Co do Niemców i cmentarzy to są na południu Polski cmentarze pierwszowojenne gdzie pochowani są żołnierze wszystkich stron, postawiony obeisk z tablicą a wszystko to niemcy postawili jeszcze przed końcem wojny. W Dąbiu też był cmentarz jeniecki jeszcze z pierwszej wojny i niesety to my postawiliśmy tam Agryf. Więc generlizować nie można. Choć w czasie II wojny to już tak dobrze nie wyglądało a właściwie całkiem źle.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2009, o 21:02 przez Aygon, łącznie zmieniany 1 raz.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Siristru
Posty: 42
Rejestracja: 22 sie 2005, o 20:31
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Siristru » 26 sty 2009, o 20:56

Nie dziwię się - wszak słowiańskie dziewoje :) Każdy wie!

@Gambit: dzięki. Nie lubię rapu po niemiecku ale przekaz mi się podoba. Jest po niemiecku bo to dla Niemców. Niech wiedzą, że my jesteśmy dumni z tego kim jesteśmy. Nawet na emigracji kocha się ojczyznę - wiem bo sam byłem.

@Bachinstitut: szanuję Cię za wiedzę i chęć odkrywanie - dałeś wyraz obu cechom na portalu sedina.pl. Jednak każda fascynacja może stać się niezdrowa. I masz rację - możemy sobie mówić, wy możecie sobie mówić a najwyraźniej każdy zostanie przy swoim. Ta konfrontacja ma na celu m.in. pokazać, że są też przeciwnicy tego projektu. Bez urazy - ucieszymy się z waszej w tym porażki. I czynimy to zgodnie z naszym sumieniem.

Kulturalnie staram się mówić co myślę a jak Cię spotkam na ulicy powiem "dzień dobry" a nie przyłożę kułakiem. Tak też - chcesz rozmawiać - rozmawiaj, nie chcesz - nie rozmawiaj.
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Postautor: bronx » 26 sty 2009, o 21:07

Siristru pisze: możemy sobie mówić, wy możecie sobie mówić a najwyraźniej każdy zostanie przy swoim.
Też tak mi się wydaje, że na forum to ślepa uliczka raczej, myśle że jak tej dyskusji nie oprze się o gąsiorek półtoraka to nic się wiecej z niej nie wyciśnie :D to jak, kiedy biesiada przy wspólnym pomorskim stole?
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości

cron