Przeciw Sedinie

Odbudowa Sediny, renowacje budynków, itp.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 27 sty 2009, o 22:20

W związku z tym, że coraz więcej stanowisk i coraz mniej tematu pozwolę sobie wprowadzić coś konstruktywnego.

W imieniu swoim i Agaty Rokickiej chciałbym zaprosić Państwa - przeciwników odbudowy i zwolenników słowiańskości - do naszej audycji radiowej "Szczecin we wtorek" współtworzonej od blisko 3 lat w Radiu Szczecin i porozmawiać o tej dawnej historii naszego miasta i okolic oraz o obawach związanych z odbudową pomnika.

Dla porządku proszę aby pani Marta [marta26] z która już korespondowałem i mam pewność ze jest osobą za którą się podaje przesłała na moj email informacje z kim mogę omówić termin i szczegóły techniczne.

Arkadiusz Bis
admin(at)sedina.pl
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 27 sty 2009, o 22:30

sedina pisze: Dzięki, kochaniutki jesteś.
Rozczuliło mnie to, kiedy mi tak żona powie :D
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]
Awatar użytkownika
spimac
Posty: 808
Rejestracja: 12 cze 2004, o 21:50
Lokalizacja: Szczecin/Birmingham UK

Postautor: spimac » 27 sty 2009, o 22:36

babajack pisze:w piątek idę pożegnać mojego serdecznego przyjaciela, mój rocznik, też szczeciniak ze śląska, tu urodzony Piotrek Chodecki ........... też był za odbudową Sediny , architekt zresztą po PS ....
Ten z Poniatowskiego?? A co sie stalo??

Panowie, proszę przejść na prywatne wiadomości.
_________________
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 27 sty 2009, o 23:01

Busol pisze:W związku z tym, że coraz więcej stanowisk i coraz mniej tematu pozwolę sobie wprowadzić coś konstruktywnego.

W imieniu swoim i Agaty Rokickiej chciałbym zaprosić Państwa - przeciwników odbudowy i zwolenników słowiańskości - do naszej audycji radiowej "Szczecin we wtorek" współtworzonej od blisko 3 lat w Radiu Szczecin i porozmawiać o tej dawnej historii naszego miasta i okolic oraz o obawach związanych z odbudową pomnika.

Dla porządku proszę aby pani Marta [marta26] z która już korespondowałem i mam pewność ze jest osobą za którą się podaje przesłała na moj email informacje z kim mogę omówić termin i szczegóły techniczne.

Arkadiusz Bis
admin(at)sedina.pl
No tak, sądząc po ilości zaangażowanych w dyskusję uczestników (ba, samej sediny nawet!) temat niewątpliwie medialny :wink:.
mirekjot
Posty: 1039
Rejestracja: 17 gru 2004, o 12:32

Postautor: mirekjot » 27 sty 2009, o 23:11

Piorun pisze:P.S. Też mi się podoba dupcia tej nimfy, jednak to za mało abym zaakceptował stawianie tego pomnika.
Piorun, weż ty się wyładuj w innym miejscu. Bo póki co, silnie dymisz beziskrowo. Zbierz się w sobie, zaakceptuj jaki piorunochron i po prostu przywal. Pożytek będzie większy, niż z elektryzującej dyskusji, którą sprowadzasz do poziomu uziemienia.
Piotr-Stettin
Posty: 466
Rejestracja: 3 sie 2006, o 20:03

Postautor: Piotr-Stettin » 27 sty 2009, o 23:48

Takie tu teksty lecą, że spadam z krzesła.

A co alternatywnym wodotryskiem? Będzie jakaś inicjatywa? Na otwarcie może zagrać Żywiołak - w zeszłym roku dawali czadu na Zamku.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 28 sty 2009, o 01:19

Igor (na FRW) pisze:Szanowny Panie Arku! Pańska buta zaczyna być męcząca. Dlaczegóż to tym razem stawia się Pan na stanowisku zgoła prorockim i jako "jedyny" proponuje coś ponoć konstruktywnego. Trochę pokory, chciało by się rzec....

Co do zaproszenia, to dziękujemy i bardzo chętnie, ale raczej na innym gruncie. Porozmawiam tu i tam i poszukamy czegoś lepszego, bowiem..... neutralnego. Nie mówię oczywiście o braku neutralności PR tylko audycji, którą - jak Pan pisze współtworzy. Dość często również zdaża mi się występować tu czy tam przy tematach historycznych i z chęcią przedstawię - jako jeden z kilku - nasze racje, ale nie w audycji o - jak mniemam - ustalonej publiczności. Wie Pan, ta propozycja, równała by się takiej, gdyby zaprosił Pana na spotkanie RW? Po co? Przekonanych się nie przekona i jeśli zajmuje się Pan publiczym przedstawianiem swoich fascynacji, to zdaje sobie Pan z tego sprawę, a jeśli tak, to propozycja baaaaardzo nie fair. Poszukamy innego miejsca, bowiem również myśleliśmy o publicznej konfrontacji naszych poglądów.
Dziękuję za odpowiedź. Widzę jednak, że się nie zrozumieliśmy. Od początku dyskusji słyszę o ogromnej potrzebie pokazania, że są w Szczecinie osoby myślące inaczej niż szeroko rozumiani zwolennicy odbudowy pomnika, nieswiadomi konsekwencji jakie ta odbudowa za sobą niesie.

Wspomniana przeze mnie audycja jest wlaśnie takim miejscem gdzie staramy się rozmawiać o szeroko rozumianej historii Szczecina w którą właśnie takie opinie się wpisują. I aby była pełna jasność nie jest to miejsce konfrontacji ale prezentacji tematu/opinii/wiedzy naszych gości. A rola prowadzących sprowadza się raczej do słuchania niż przekonywania kogokolwiek. Właśnie takie miejsce o którym mogę zapewnić, że ma słuchaczy wydawało mi się najlepszym do takiego uświadomienia...

Innymi słowy - słuchacze (czyli mieszkańcy interesujący się historią miasta i regionu) dowiedzą się tyle ile usłyszą od gości którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą i opinią. Bo jak inaczej mogłoby się to odbyć....
Jeśli goście (czyli potencjalnie Państwo) tego nie powiedzą to nikt (czytaj: słuchacze) się tego nie dowiedzą. To chyba jasne i logiczne...

Przypominam, bo mam wrażenie że to umknęło, że nie jest to moja autorska audycja ale jak wspomniałem wcześniej miejsce gdzie obok dziennikarza Radia Szczecin pełnię rolę współprowadzącego a nie gościa...

W samej audycji gościlismy zarówno wielokrotnie przywoływanego w konteście dyskusji prof. Białeckiego, jak i Pana Łopucha czy wiele osób które na pewno do zwolenników odbudowy siebie nie zaliczają....

Kończąc - w związku z tym, że obserwuje nieustanne zmiany motywacji u piszących na forum (od chęci uświadomienia po uświadomienie sobie ze nie ma to sensu) pozwalam sobie podtrzymać propozycję. Proszę wtedy o kontakt mailowy...

z poważaniem
Arkadiusz Bis
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Kropka
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kropka » 28 sty 2009, o 07:25

Z odpowiedzi pana Igora zrozumiałam, że lepiej przekonywać do swoich poglądów ludzi którze reprezentują te same poglądy :D . Całkiem słuszne. I chyba w jakimś radiu jest to już realizowane :wink: .
owca
Posty: 133
Rejestracja: 7 paź 2005, o 00:44
Lokalizacja: stettin-boelckestr.

Postautor: owca » 28 sty 2009, o 10:15

Siristru pisze:Aleś mnie rozbawił, chłopcze. W awatarze mam chorągiew województwa zachodniopomorskiego
taaaak... jak najbardziej Zachodniopomorskie - teraz. A wcześniej ??? No myśle że skądś pomysł na taką "chorągiew" dla naszego województwa musiał zostać zaczerpnięty. No chyba że gryf był słowiański a "Kazik" przywłaszczył go sobie bezczelnie...

i nie pisz w moją strone "chłopcze" Panie Siristru bo sobie tego zwyczajnie nie życze
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 28 sty 2009, o 11:30

Siristru pisze:Ci ludzie zarejestrowali się tutaj by powiedzieć swoje zdanie w ważnej sprawie. Tu spotykają się sympatycy pomysłu odbudowy Sediny. Gdzie indziej mogliby zabrać głos? na forum "kochajmy kanarki"??
Igor (na FRW) pisze:Dość często również zdaża mi się występować tu czy tam przy tematach historycznych i z chęcią przedstawię - jako jeden z kilku - nasze racje, ale nie w audycji o - jak mniemam - ustalonej publiczności. Wie Pan, ta propozycja, równała by się takiej, gdyby zaprosił Pana na spotkanie RW? Po co? Przekonanych się nie przekona i jeśli zajmuje się Pan publiczym przedstawianiem swoich fascynacji, to zdaje sobie Pan z tego sprawę, a jeśli tak, to propozycja baaaaardzo nie fair.
Rozumiem, że państwu z RW tak właśnie podpowiada to ich żelazna logika ( © Torney ):
- tu można pisać, bo tu spotykają się sympatycy odbudowy Sediny,
- w radiu nie można rozmawiać, bo tam się spotykają sympatycy odbudowy Sediny.
Ale co ja gadam. Ja żem stare wapno i fołksdojsz, i gęś na dodatek, to nie mogę im podpowiadać.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Kevin
Posty: 430
Rejestracja: 26 sty 2005, o 09:40
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kevin » 28 sty 2009, o 11:36

Będąc współpracownikiem grupy redakcyjnej Forum Sedina.pl zwracam się z prośbą do Kolegów Administratorów o definitywne zamknięcie tego wątku i zaprzestanie jakiejkolwiek dyskusji z grupą osób związanych z FRW i wspomnianym wcześniej blogiem. Jak się wszyscy przekonali dyskusja, która dawno przekroczyła ramy merytoryczne prowadzi już tylko do nikąd i stała się „internetowym karmieniem trolla”. Portal Sedina.pl nie jest organizatorem, ani stroną prawną w odbudowie pomnika, swoją rolę wypełniliśmy przedstawiając obszernie jego historię i prezentując w Galerii bogatą ikonografię. Wikłanie się w dyskusję i wojenki z ludźmi samozwańczo przypisującymi sobie prawo do bycia Prawdziwymi Polskimi Patriotami, których poglądy – przynajmniej mi – są kompletnie obce, a jak pokazuje cytat z „pana Igora” po prostu obraźliwe, wykracza poza ramy regulaminowej działalności Portalu.
Dyskusja o celowości odbudowy pomnika, na pewno będzie jeszcze trwała długo i nasz Portal ma swoją rolę w niej do odegrania.
Arku reprezentuj nas jak najlepiej tak jak to czyniłeś dotychczas, ale nie daj się wciągnąć w politykę!
_____________________
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 28 sty 2009, o 12:42

Kevin pisze:Będąc współpracownikiem grupy redakcyjnej Forum Sedina.pl zwracam się z prośbą do Kolegów Administratorów o definitywne zamknięcie tego wątku i zaprzestanie jakiejkolwiek dyskusji z grupą osób związanych z FRW i wspomnianym wcześniej blogiem. Jak się wszyscy przekonali dyskusja, która dawno przekroczyła ramy merytoryczne prowadzi już tylko do nikąd i stała się „internetowym karmieniem trolla”. Portal Sedina.pl nie jest organizatorem, ani stroną prawną w odbudowie pomnika, swoją rolę wypełniliśmy przedstawiając obszernie jego historię i prezentując w Galerii bogatą ikonografię. Wikłanie się w dyskusję i wojenki z ludźmi samozwańczo przypisującymi sobie prawo do bycia Prawdziwymi Polskimi Patriotami, których poglądy – przynajmniej mi – są kompletnie obce, a jak pokazuje cytat z „pana Igora” po prostu obraźliwe, wykracza poza ramy regulaminowej działalności Portalu.
Dyskusja o celowości odbudowy pomnika, na pewno będzie jeszcze trwała długo i nasz Portal ma swoją rolę w niej do odegrania.
Arku reprezentuj nas jak najlepiej tak jak to czyniłeś dotychczas, ale nie daj się wciągnąć w politykę!

Podpisuję się pod tym wszystkimi swoimi kończynami !!!
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Przemo21
Posty: 513
Rejestracja: 4 sty 2005, o 20:33
Lokalizacja: Lortzingstr.

Postautor: Przemo21 » 28 sty 2009, o 12:46

Iwonka pisze:
Kevin pisze:Będąc współpracownikiem grupy redakcyjnej Forum Sedina.pl zwracam się z prośbą do Kolegów Administratorów o definitywne zamknięcie tego wątku i zaprzestanie jakiejkolwiek dyskusji z grupą osób związanych z FRW i wspomnianym wcześniej blogiem. Jak się wszyscy przekonali dyskusja, która dawno przekroczyła ramy merytoryczne prowadzi już tylko do nikąd i stała się „internetowym karmieniem trolla”. Portal Sedina.pl nie jest organizatorem, ani stroną prawną w odbudowie pomnika, swoją rolę wypełniliśmy przedstawiając obszernie jego historię i prezentując w Galerii bogatą ikonografię. Wikłanie się w dyskusję i wojenki z ludźmi samozwańczo przypisującymi sobie prawo do bycia Prawdziwymi Polskimi Patriotami, których poglądy – przynajmniej mi – są kompletnie obce, a jak pokazuje cytat z „pana Igora” po prostu obraźliwe, wykracza poza ramy regulaminowej działalności Portalu.
Dyskusja o celowości odbudowy pomnika, na pewno będzie jeszcze trwała długo i nasz Portal ma swoją rolę w niej do odegrania.
Arku reprezentuj nas jak najlepiej tak jak to czyniłeś dotychczas, ale nie daj się wciągnąć w politykę!

Podpisuję się pod tym wszystkimi swoimi kończynami !!!
Ja rowniez sie pod tym podpisuje :!:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 28 sty 2009, o 13:01

Nie podpiszę się.
Za Chiny słowiańskie.
Mądrość na nas spłynęła i spływa, drogie Sedinery!
Mądrość i objawienie.


[Dawno się tak nie ubawiłem z tymi piorunochronami.]
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Yossarian
Posty: 880
Rejestracja: 26 cze 2004, o 21:36
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Yossarian » 28 sty 2009, o 13:47

Jak mawia moja mama: "Dawać i prosić to za dużo".
[url=http://picasaweb.google.com/yossarian67]Szczecinianin z urodzenia i przekonania[/url]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości