Wzgórza Warszewskie

Dla tych, co patrzą w dół.
Zloo
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2007, o 00:39

Wzgórza Warszewskie

Postautor: Zloo » 19 lip 2007, o 00:57

Interesuje mnie wejście do schornu? Skrzyżowanie ulic Duńskiej i Wapiennej jest ono położone na skarpie. Ktoś posiada wiecej informacji na jego temat, foto.

Jestem tu nowy, wiec wybaczcie jak zrobiłem coś nie taktownego.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Re: Wzgórza Warszewskie

Postautor: DJ » 19 lip 2007, o 08:55

Zloo pisze:Interesuje mnie wejście do schornu? Skrzyżowanie ulic Duńskiej i Wapiennej jest ono położone na skarpie. Ktoś posiada wiecej informacji na jego temat, foto.

Jestem tu nowy, wiec wybaczcie jak zrobiłem coś nie taktownego.

Pozdrawiam.
Czy możesz przysłać jakieś foto tego wejścia, oraz takie na którym będzie widać jego lokalizację?
Ale jeżeli pytasz się o wejście przy cmentarzu, niedaleko przystanku autobusowego to jest to dawny szyb kopalni.
Zloo
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2007, o 00:39

Postautor: Zloo » 19 lip 2007, o 13:36

To chodzi mi o ten szyb kopalniany raczej, da sie go jakos spenetrować, pytam z czystej ciekaowści ;)
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 20 lip 2007, o 12:49

Zloo pisze:To chodzi mi o ten szyb kopalniany raczej, da sie go jakos spenetrować, pytam z czystej ciekaowści ;)
Jak masz możliwość i chęci to działaj. Ale ten szyb był tak często odwiedzany przez okolicznych mieszkańców, że powstaje pytanie, czy ma to jakiś głębszy sens :) Powodzenia!
J-23kriskros
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2006, o 22:36
Lokalizacja: Szczecin / Stettin

Postautor: J-23kriskros » 20 lip 2007, o 22:11

Jeśli można to co tam wydobywano ???
Lepik'o
Posty: 2
Rejestracja: 5 cze 2007, o 00:26

Postautor: Lepik'o » 20 lip 2007, o 22:19

Jeżeli to o czym piszecie to jest to o czym myśle to jesteście wszyscy w błędzie to jest pozostałość po kapliczce cmentarnej a wydobywano z niej ciała zmarłych dokładniej z pomieszczenia pod kapliczką gdzie najprawdopodobniej były one przechowywane a z daleka wejście wygladac moze jak do kopalni, o ile mi wiadomo to na Warszewie wydobywano gline na cegłe i ewentualnie miejscami torf i nic więcej
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 23 lip 2007, o 09:10

Lepik'o pisze:Jeżeli to o czym piszecie to jest to o czym myśle to jesteście wszyscy w błędzie to jest pozostałość po kapliczce cmentarnej a wydobywano z niej ciała zmarłych dokładniej z pomieszczenia pod kapliczką gdzie najprawdopodobniej były one przechowywane a z daleka wejście wygladac moze jak do kopalni, o ile mi wiadomo to na Warszewie wydobywano gline na cegłe i ewentualnie miejscami torf i nic więcej
Myślę, że kolega pisał o szybie koło przystanku a nie o fundamencie kaplicy w środkowej części cmentarza... Jej lokalizacja i przeznaczenie jest raczej oczywiste :)
Co do kopalni do powstała pod koniec XIX wieku i była to kopalnia kredy
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 23 lip 2007, o 10:21

DJ pisze: Co do kopalni do powstała pod koniec XIX wieku i była to kopalnia kredy


A mógłbyś podać jej położenie? I czy coś jeszcze z niej zostało...chociażby dziura w ziemi.
Awatar użytkownika
DJ
Posty: 299
Rejestracja: 18 paź 2004, o 00:05

Postautor: DJ » 23 lip 2007, o 19:57

Darkman1948 pisze:
DJ pisze: Co do kopalni do powstała pod koniec XIX wieku i była to kopalnia kredy


A mógłbyś podać jej położenie? I czy coś jeszcze z niej zostało...chociażby dziura w ziemi.
Znajdowała się na południowo-zachodnim krańcu cmentarza, naprzeciwko szkoły przy ul. Duńskiej. Jest tam niewielkie zagłębienie w ziemi i jakiś czas temu był tam widocznym szyb, podobny do tego na zboczu Wzgórza Akademickiego w Podjuchach. Obecnie specjalnie go nie szukałem, ale jak będę tam przejazdem to mogę zerknąć.

Kopalnia zaznaczona jest na planie W-wa z 1888 roku, który jak mam nadzieję uda mi się załączyć :)
Załączniki
Fragment Mapy Warszewa z 1888 roku
Fragment Mapy Warszewa z 1888 roku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron