Schron w podziemiach Zamku

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 17 wrz 2005, o 17:47

Busol pisze:Ja bede wreczal w ostatecznosci MINUCHY :-)
Nie prowokuj :wink:.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 18 wrz 2005, o 17:51

Parę lat temu rozmawiałem z p. Ewą Kuleszą - Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Stwierdziła Ona, że jedno (conajmniej )wejście do schronu jest dostępne i znajduje się na terenie Zamku Książąt Pomorskich. Jeśli ktoś ma "mocne dojścia" do tej instytucji tj. zamku to można spróbować...
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 18 wrz 2005, o 19:22

Jeśli sam zamek stał po wojnie (pomińmy w jakim stanie) to to co pod nim też musiało się zachować i wątpie iż po wojnie ktoś zasypał ten schrom racze by został wykorzystany na piwnice lub po prostu zamknięty.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 18 wrz 2005, o 19:36

Ale trzeba pomyśleć, że to dość osobliwe miejsce...
quistorp
Posty: 423
Rejestracja: 10 cze 2004, o 22:09

Schron w podziemiach zamku.

Postautor: quistorp » 19 wrz 2005, o 08:00

Do Bachinstytut'a
Łoooo ! ! !. Ty sie dziwisz z tym podaniem, życiorysem, świadectwem moralnosci itp, itd, żeby udostępnić materiały historyczne dla studenta, czy wpuścić żądnych sensacji amatorów odkrywców do obiektu historycznego. Może w Niemczech takich problemów nie robią. Ala ja sam pamiętam jak polscy studenci politechniki szczecińskiej notorycznie niszczyli książki zdawałobysię tylko merytorycznie opracowane. Aleeee?
W latach bierutowsko, gomułkowskich każdy podręcznik, czy praca naukowa z dziedziny np. odlewnictwa była poprzedzona wstepniakiem czołobitnym o wyższości nauk Stalina i Lenina w planowym rozwoju ku świetlanej przyszłości. Taki wstępniak musiał podpisać autor książki jeśli chciał by wydano jego dzieło, albo robili to wydawcy za jego plecami. Te perełki jeszcze w latech 70-tych można było znależć w oddziałowych bibliotekach, różnych wydziałów. Ale panie bibliotekarki naprawde łamały sobie głowę jak sobie poradzić z kradzieżami tych książek i wyrywaniem tych "wstępniaczków". Odruch Pawłowa. Nie tłumaczę żadnej ze stron.
Tak było. A ostatnie kradzieże starodruków na jagielonce . Biedny student pochodzenia bułgarskiego dorabiał sobie do stypendium. Też człowiek. Quistorp.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Re: Schron w podziemiach zamku.

Postautor: Bachinstitut » 19 wrz 2005, o 14:42

quistorp pisze:Do Bachinstytut'a
Łoooo ! ! !. Ty sie dziwisz z tym podaniem, życiorysem, świadectwem moralnosci itp, itd, żeby udostępnić materiały historyczne dla studenta, czy wpuścić żądnych sensacji amatorów odkrywców do obiektu historycznego. Może w Niemczech takich problemów nie robią.
Tak, dziwię się. Bo wielokrotnie korzystałem w Staatsbibliothek zu Berlin z oryginalnych manuskryptów J. S. Bacha i nikt nie robił problemów. Żadnych. Żadnych podań, świadectw, tylko poprosili o paszport. Nikt nade mną nie stał. Prosili, by nie korzystać z długopisu.
Natomiast żeby pokorzystać z materiałów Preußische Staatsbibliothek w krakufku musiałem dokonać szwindle i pooszukiwać, bo inaczej się nie dało.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 22 wrz 2005, o 20:08

:lol: fajnie by było mieć coś takiego ...
Załączniki
_schutzraum_stahllamellen4.jpg
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 22 wrz 2005, o 20:19

Penetrator pisze::lol: fajnie by było mieć coś takiego ...
Mów gdzie -wchodzimy!
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 22 wrz 2005, o 20:23

:( Rzesza , ale może kiedyś...
Obiekt Honekera jest dostępny, więc może kiedyś i to...
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 23 paź 2005, o 12:19

Ktory? Ten tu blisko nas ? ;) Ale teraz to lipa, slyszalem, ze tam trase turystyczna robia...
.:konger:.

One life. Live it.
KlemensII
Posty: 290
Rejestracja: 6 mar 2005, o 08:17

schron...

Postautor: KlemensII » 23 paź 2005, o 12:41

Schronu nie widziałem ,ale po podziemnych korytarzach zamku biegałem. Wejście do jednego z nich znajdowało się w połowie schodów prowadzących z podzamcza na zamek. Gdzieś tak pod armatkami.
Awatar użytkownika
konger
Posty: 464
Rejestracja: 6 maja 2004, o 12:49
Lokalizacja: Szczecin koło Polic
Kontakt:

Postautor: konger » 23 paź 2005, o 12:50

A jesli mowa o bliskiej okolicy.

Od mojej kolezanki slyszalem kiedys, ze jej byly chlopak, bedac w wojsku, siedzial gdzies w podziemiach pod Muzeum Narodowym na sluzbie. Szkoda, ze nie mam z nim teraz kontkatu, choc go znalem.


Co do zamku, tez kiedys slyszalem teorie o podziemiach. Inna byla, ze z podworka KWP i ABW przy Malopolskiej byl wjazd (?) do podziemi. Niestety, nie ma jak sprawdzic.
.:konger:.

One life. Live it.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

cron