Zbierzmy się, nie dajmy by bunkry niszczyły się. Róbmy coś.

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zbierzmy się, nie dajmy by bunkry niszczyły się. Róbmy coś.

Postautor: MiWolo » 14 wrz 2004, o 18:48

Wy wiecie wszystko o bunkrach. Wiecie w jakim są stanie. Jeżeli nic nie bedziemy z nimi robić pozawalają się ! Te bunkry to historia. Niemcy by dali wiele kasy by muc się przejść się takim bunkrem, a co gdyby wszystkie bunkry przystosować do zwiedzania. Wpisujcie tu co o tym myślicie. Jeżeli miasto tego by nie zrobiło to my możemy to zrobić, zebrać sponsorów i przystąpić do dzieła. Wpisujcie swoje pomysły.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2005, o 20:27 przez MiWolo, łącznie zmieniany 2 razy.
J-23

Postautor: J-23 » 14 wrz 2004, o 19:35

w ¦winouj¶ciu w jedenym z du¿ych schronów (przy LO) urz±dzono muzeum historii miasta. mo¿e nasze muzeum wykorzysta który¶ z licznych schronów na potrzeby wystawowe ?
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: MiWolo » 14 wrz 2004, o 19:40

Nie wiem obojetnie co, aby coś robić. Wykorzystajmy to co dała nam historia!
Gość

Postautor: Gość » 14 wrz 2004, o 20:18

Mój kumpel muwi, ¿eby skrzynki meilowe urzendników zalewaæ pro¶bami o odrestaurowanie bunkrów. Co o tym s±dzicie?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Zbieszmy się, nie dajmy by bunkry niszczały. Róbmy coś.

Postautor: Busol » 14 wrz 2004, o 22:13

Zbysiu pisze:Jeżeli miasto tego by nie zrobiło to my możemy to zrobić, zebrać sponsorów i git. Wpisujcie swoje pomysły.
Jak bywalcy FORUM już wiedzą bardzo chętnie wspieramy takie inicjatywy naszymi znajomościami i możliwościami w pracie, jednak aby nie "bić piany" proponuje Zbysiu więcej konkretów. jakie firmy masz na myśli, bo ja i owszem znałbym kilka któe może byłyby zainteresowane, ale do nich nie można iśc mówiąc "wzięliśmy się i robimy coś" Do nich trzeba iść mówiąc. mamy na oku bunkier przy ul. iksińskiego. SPrawdziliśmy - miasto chce go nam wynająć za 200 zł miesięcznie, policzyliśy że doporwadzenie do stanu używalności będzie kosztowało 1000 zł ale po zrobieniu reklamy planujemym,że odwiedzi je 100 osób miesięcznie (szkoły wycieczki) za wejście będziemy pobierać 2 zł więc się zwróci... "

To oczywiście przykład tylko ale prosze mi wierzyć z doświadczenia wiem, że większość akcji tego typ upada dlatego, że brakuje kogoś kto zrobiłby coś konkretnego. Sprawdził w mieście, najpierw dowiedział sie w jakim wydziale, potem zapytał za ile a dopiero potem z konkretami, a często zdarza sie tak, że jest grupa entuzjastów która stoi w kółeczku i powtarza weźmy sie, zróbmy itp, ale żaden nic nie próbuje. (Oczywiścei nie bierz tego do siebie). Dlatego sedina.pl bardzo chętnie wspiera (konkretnymi działąniami) ale też potrzebujemy konkretów, bo uwierz pomysłów to mamy naprawdę dużo, tylko z braku czasu i rąk do pracy (tak tak... wielu chciało sie wziąć i zrobić, ale zostało niewielu ale za to jakich :-)) robimy powolutku swoje.
Czekając na dalszy rozwój wątku pozdrawiam..
Gość

Postautor: Gość » 15 wrz 2004, o 09:07

Je¿eli takie co¶ mu¿na by zrobiæ to ja bym siê tym zaj±³ ale jestem jeszcze niepe³noletni. Wiem, ¿e tak jest jak muwisz, ale miasto nie powinno braæ pieniêdzy za wynajem,a jak trzeba co¶ zabezpieczyæ lub odnowiæ to nie ma kogo.
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: MiWolo » 15 wrz 2004, o 09:16

Czy ktoś wie ile może być osób zinteresowanych bunkrami? Od groma, w samym internecie jest ich dużo, a ile osób nie ma internetu. Nie które z nich mogły by nam pomuc tylko jak do nich dotrzeć.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 wrz 2004, o 09:17

Anonymous pisze:Jeżeli takie coś mużna by zrobić to ja bym się tym zajął ale jestem jeszcze niepełnoletni. Wiem, że tak jest jak muwisz, ale miasto nie powinno brać pieniędzy za wynajem,a jak trzeba coś zabezpieczyć lub odnowić to nie ma kogo.
Ale to już się liczy i często tacy "niepełnoletni" są bardzo cenni bo ktoś widzi, że młodzież działa. Ale masz kolegów z ZGRu chyba. Bardzo dużo się nasłuchałem ile możnaby zrobić i naprawdę podobają mi się te pomysły z jakimś jednym bunkrem dla zwiedzających i kukłą SSmana w środku :-) naprawdę mogę taką sprawę nagłośnic a byłaby to atrakcja turystyczna i szkolna nawwet tym bardziej że zbliża się 60 rocznica polskiego Szczecina i myslę, że szkoły chętnie by się wybrały na zwiedzanie nawet kilkudziesieciu metrów takiego bunkra /schronu zamiast muzeum. A może pogadać z muzeum czy by tego nie włączyć w ich struktury... widzisz możliwości wiele tylko KTOŚ musi zacząc pierwszy...
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: MiWolo » 15 wrz 2004, o 18:53

A od czego tu zacząć. Sam nie zrobiłbym dużo, ale w klasie jest jeszcze kilka osub o tych zainteresowaniach. Powiedzmy, że się zebraliśmy i chcemy zaopiekować się jakimś bunkrem. Do kogo tu iść. Nie muwie o prowadzeniu działalności gospodarczej tylko po prostu zajęcie się jakimś bunkrem. Jakaś klasa zajeła się wierzą Qistorpa, sprzątają porzadkują. I tak samu można by zrobić z jakimś bunkrem. To wszystko było by na początek. Jak by to się udało to można by zaczać oprowadzać, ale to już byłby potrzebny wiekszy remont i kupa roboty papierkowej.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 15 wrz 2004, o 23:43

Zbysiu pisze:A od czego tu zacząć. Sam nie zrobiłbym dużo, ale w klasie jest jeszcze kilka osub o tych zainteresowaniach. Powiedzmy, że się zebraliśmy i chcemy zaopiekować się jakimś bunkrem. Do kogo tu iść. Nie muwie o prowadzeniu działalności gospodarczej tylko po prostu zajęcie się jakimś bunkrem. Jakaś klasa zajeła się wierzą Qistorpa, sprzątają porzadkują. I tak samu można by zrobić z jakimś bunkrem. To wszystko było by na początek. Jak by to się udało to można by zaczać oprowadzać, ale to już byłby potrzebny wiekszy remont i kupa roboty papierkowej.
tutaj sprawa jest ciut inna niz w przypadku wieży quistorpa, są to podziemia i trzeba je odpowiednio zaadaptować aby niegroziły zdrowiu i życiu oósb które miały by tam zajmować się porządkami

kolejna sprawa to zgoida odpowiednich władz
jesli pojdziecie sami to Was nawet niewysluchasja tylko odesla do domu, zbiercie sie w grupe porozmawiajcie z jakims kompetentnym nauczycielem zainteresowanym takimi działaniami ( najlepiej chyba do ludzi od PO lub historii ) nastepnie obgadac temat, pozniej porozmawiac z dyrektorem szkoly o stosowne zajecie sie sprawa

niech zaproponuje miastu ze Wy ale jako szkola zajmiecie sie porzadowaniem jakiegos obiektu po uprzednim zabezpieczeniu przez specjalne słuzby

jednak mysle ze bedzie to trudne ze wzgledu na to iz to bedzie kosztowalo miasto troche pieniedzy i wysilku a to juz bariera bardzo trudna do obejscia

w przypadku wiezy quistorpa miasto nieponosilo zadnych wydatkow finansowych

reasumujac
dla Was jako szkoly moze to byc nieosiagalny cel
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 wrz 2004, o 09:41

Bartez pisze:dla Was jako szkoly moze to byc nieosiagalny cel
Ech Bartez... nie odbieraj chłopakom nadziei.
Moim zdaniem o tym czy leży to poza zasięgiem szkoły można dopiero powiedzieć jak padną jakieś kwoty. A kto wie, może jest jakiś bezpieczny schron który wymaga tylko posprzątania...

Moim zdaniem w mieście mogą docenić to że komuś się chce... Tymbardziej że (się powtarzam) zbliża się rocznica 60 lecia polskiego szczecina i takie tematy są promowane
Awatar użytkownika
MiWolo
Posty: 466
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: MiWolo » 16 wrz 2004, o 14:31

Poprubuje coś porobić, a może coś wyjdzie, dla mnie to by była by podwujna korzyść bo bym coś zrobił dla historii i miałbym wzorowe zachowanie w szkole. Nie mówie, że jutro ide do konserwatora zabytków. Najpierw pogadam z klijentką z historii, a potem się zobaczy. Wiem, że som marne szanse, że coś wyjdzie, ale gdyby nie prubować to skad wiedzieć czy faktycznie by tak było.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 wrz 2004, o 16:02

Zbysiu pisze:Wiem, że som marne szanse, że coś wyjdzie, ale gdyby nie prubować to skad wiedzieć czy faktycznie by tak było.
Moim zdaniem szanse nie są marne. nawet jeśli nie bunkier to zawsze możesz coś nowego zobaczyć, może jakiś nowy pomysł... Powodzenia i daj znać jak Ci idzie czy nie potrzebujesz jakiejś pomocy
JJ

Postautor: JJ » 17 wrz 2004, o 16:15

Wasze rozwa¿ania s± naprawdê wzruszaj±ce, ale na zrobienie planów, otrzymanie wszystkich zgód i pozwoleñ stracicie przynajmniej rok, dwa. Wejdziecie do urzêdu i staniecie przed murem urzêdniczej niekompetencji i luk w przepisach, poza tym tam panuje chaos!Nikt nic nie wie, nie mo¿e, nie rozumie, trzeba wype³niæ dodatkowy druczek (w przybli¿eniu 1 druczek=1miesi±c - jak dobrze idzie). To miasto nie promuje aktywnych. Powy¿sze s³owa wynikaj± z mojego do¶wiadczena, kiedy skoñczy³em po dwóch latach moj± budowlan± przygodê obieca³em sobie, ¿e w tym mie¶cie nic wiêcej nie budujê i nie remontujê- szkoda czasu, energii i nerwów.Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam i ¿yczê Wam powodzenia.
asianawrot
Posty: 33
Rejestracja: 28 sie 2004, o 20:01

Postautor: asianawrot » 17 wrz 2004, o 17:27

myślę że jednak da się dużo zrobić tylko nie stety trzeba też p[oświęcić temu dużo czasu. swego czasu jak bylam w odwiedzinach w konserwatorium zabytków zaproponowano nam nawet pomoc, przy rozpoczeciu jakiegos projektu. Najważniejsza rzecz od miasta mie dostaniemy prawdopodobnie złamanego grosza.....ale za to są fundusze unijne.. i z tym nie bedzie najmniejszego problemu.
pozdrowieniea
asia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron