Unii

Dla tych, co patrzą w dół.
aniasama
Posty: 55
Rejestracja: 30 mar 2005, o 18:17
Lokalizacja: Szczecin/Pogodno

Unii

Postautor: aniasama » 1 sie 2005, o 20:10

Kolejne wejście do podziemi zamurowane - tunel ewakuacyjny przy Unii Lubelskiej :( - dzieki komu ?
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Unii

Postautor: Busol » 1 sie 2005, o 22:47

aniasama pisze:Kolejne wejście do podziemi zamurowane - tunel ewakuacyjny przy Unii Lubelskiej :( - dzieki komu ?
No wlasnie - dzieki komu ?
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Re: Unii

Postautor: PEPA » 1 sie 2005, o 23:50

Busol pisze:
No wlasnie - dzieki komu ?
Jest, czy też był to tunel ewakuacyjny dla szpitala. Połowa tunelu leży pod terenem szpitala i też w tym miejscu są, a raczej też były drzwi zamknięte, zaspawane, zryglowane. Nad tymi drzwiami "ktoś" wykuł otwór umożliwiający przeciśnięcie się na drugą stronę tunelu. I w takim to stanie tunel był przez dłuższy okres czasu. "Ktoś" nagrał "Nie Do Wiary" po którym to wszystko potoczyło się troszkę szybciej. "Komuś'' nie wystarczył otwór nad drzwiami i próbował sforsować metalowe drzwi. Gwarantuje że odgłosy w korytarzach szpitala rozchodziły się wielkim echem. Zamurowano przejście nad drzwiami. Ale "komuś" udało się pokonać w końcu metalową przeszkodę. I doszliśmy do zamurowania głównego wejścia.
Co zrobiłbyś gdyby ten tunel prowadził do Twojego mieszkania?
www.podziemnyszczecin.pl
Hammer
Posty: 21
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Hammer » 2 sie 2005, o 17:16

Temu komuś już podziękujemy... po co się w ogoóle za to zabierał. Ciekawe co nam jeszcze zamurują...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 2 sie 2005, o 21:39

Hammer pisze:Temu komuś już podziękujemy... po co się w ogoóle za to zabierał. Ciekawe co nam jeszcze zamurują...
Ale ja tam jestem spokojny. TO uchroni te miejsca przed zniszczeniem a ja bede dązył do tego aby dostać zgode na legalne eksplorowanie mysle ze scianka nie bedzie wtedy problemem ;-)
Awatar użytkownika
ratownik202
Posty: 38
Rejestracja: 18 maja 2005, o 15:54
Lokalizacja: Szczecin,śródmieście
Kontakt:

Postautor: ratownik202 » 6 sie 2005, o 10:22

witam jeszcze troche a wszystkie nam wejscia zamuruja a przez jedna z grup co zrzesza niepowaznych ludzi jaktak dalej bedzie to nic nam niezostanie do zwiedzania podziemi pozdrawiam ratownik202
Awatar użytkownika
stettiner
Posty: 387
Rejestracja: 19 gru 2004, o 14:56
Lokalizacja: Stettin,

Postautor: stettiner » 6 sie 2005, o 15:28

o jaką grupe chodzi ?
You can kiss me. I'm Straight Edge ! sXe.

TWH TS
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 6 sie 2005, o 19:07

ktos mi kiedys powiedzial ze prasa tv i radiem to tylko na samym na koncu i to dobra rada
Awatar użytkownika
stettiner
Posty: 387
Rejestracja: 19 gru 2004, o 14:56
Lokalizacja: Stettin,

Postautor: stettiner » 6 sie 2005, o 19:25

a tak jasniej ?
pozdrawiam
You can kiss me. I'm Straight Edge ! sXe.

TWH TS
Awatar użytkownika
Xelos
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2005, o 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Xelos » 12 sie 2005, o 02:18

e tam... placzecie ze "zaraz nam wszytsko zamuruja" a przeciez tunelik na uni to obiekt dla turystow ;]
IMO najciekawszy w nim jest ten dlugi, pierwszy korytarz (Zawsze mnie zastanawialo dlaczego w pewnym momecie sie lekko zweza i obniza)

Odkad Szczecinscy bunkrowcy zaczeli sie pokazywac w mediach, a cala sprawa zostala troche naglosniona martwi mie ze wywoluje to wiecej negatywnych rzeczy niz pozytywnych. Poczatkowo myslalem ze reklama dobrze nam zrobi... jednak bylem w bledzie.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2005, o 16:57 przez Xelos, łącznie zmieniany 1 raz.
mail: xelos86@wp.pl
http://www.basement.prv.pl
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 12 sie 2005, o 09:42

Xelos pisze:Odkad Szczecinscy bunkrowcy zaczeli sie pokazywac w mediach, a cala sprawa zostala troche naglosniona nie martwi mie ze wywoluje to wiecej negatywnych rzeczy niz pozytywnych. Poczatkowo myslalem ze reklama dobrze nam zrobi... jednak bylem w bledzie.
Mozesz rozwinąc bo w koncu nie wiem czy cie martwi czy nie...
I dlaczego...
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 12 sie 2005, o 17:49

Xelos pisze:e tam... placzecie ze "zaraz nam wszytsko zamuruja" a przeciez tunelik na uni to obiekt dla turystow ;]
IMO najciekawszy w nim jest ten dlugi, pierwszy korytarz (Zawsze mnie zastanawialo dlaczego w pewnym momecie sie lekko zweza i obniza)

Odkad Szczecinscy bunkrowcy zaczeli sie pokazywac w mediach, a cala sprawa zostala troche naglosniona nie martwi mie ze wywoluje to wiecej negatywnych rzeczy niz pozytywnych. Poczatkowo myslalem ze reklama dobrze nam zrobi... jednak bylem w bledzie.
Zacytuje:
"Drogi Turysto!
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o sukcesywne poprawianie drożności tegoż oto przejścia ze szczególnym uwzględnieniem cegieł znajdujacych się powyżej.
Pamiętaj!!! Praca jednostki Gwarantem ogółu!
Ekipa Basement"

Godzina jest ciekawa 0:48.
Ta część tunelu leży pod terenem Szpitala. Proszę zastanów się jeżeli taki tunel mieściłby się pod terenem Twojego domu, a ktoś usilnie się tam dobija.
???
Załączniki
basenmen.jpg
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
Xelos
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2005, o 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Xelos » 15 sie 2005, o 00:53

Mozesz rozwinąc bo w koncu nie wiem czy cie martwi czy nie...
I dlaczego...
Juz poprawilem, nie wiem jak tam wpadlo to "nie".


Zacytuje:
"Drogi Turysto!
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o sukcesywne poprawianie drożności tegoż oto przejścia ze szczególnym uwzględnieniem cegieł znajdujacych się powyżej.
Pamiętaj!!! Praca jednostki Gwarantem ogółu!
Ekipa Basement"
Godzina jest ciekawa 0:48.
Ta część tunelu leży pod terenem Szpitala. Proszę zastanów się jeżeli taki tunel mieściłby się pod terenem Twojego domu, a ktoś usilnie się tam dobija.
???
Jak widac mamy specyficzne poczucie humoru ;] (ale ktos to potraktowal na powaznie :O
Sam fakt ze ktos sforsowal te dzrzwi mnie naprawde zdziwil. Fakt ze nikt z obslugi szpitala na to nie zareagowal zdziwil mnie jeszcze bardziej.
Niestety takich sytuacji jest wiecej i wlasnie ich zrodla doszukuje sie w mediach.
Duza czesc ludzi o podobnych zaineresowaniach zapoznaje sie z to tematyka wlasnie z mediow. Nie wiem czy to zwykla ciekawosc, chec przerzycia jakiejs przygody... czy cos innego pcha wielu mlodych ludzi (czasem nawet 13 latkow) do podziemi, czesto nie swiadomi niebezpieczenstwa jakie ich tam czeka. Ludzie widzac jak dzieciaki paraduja ze swieczkami po bunkrach wcale nie maja zamiaru stawac po naszej stronie. Dla nich lepiej by bylo gdyby te schrony pozamykano zeby zaden dzieciak sobie krzywdy nie zrobil. Wtedy zostaja podjete odpowiednie kroki i mamy o jeden obiekt mniej na terenie naszego pieknego maista.


Proszę zastanów się jeżeli taki tunel mieściłby się pod terenem Twojego domu, a ktoś usilnie się tam dobija.
Skakal bym z radosci gdyby taki tunelik miescil sie pd moim domem :))
Postawil bym przy wejsciu jakiegos pana z bilecikami i sciagal od trzynastolatkow po 3 zl za kazde wejscie :))
mail: xelos86@wp.pl
http://www.basement.prv.pl
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 sie 2005, o 10:30

Xelos pisze:Niestety takich sytuacji jest wiecej i wlasnie ich zrodla doszukuje sie w mediach.
Duza czesc ludzi o podobnych zaineresowaniach zapoznaje sie z to tematyka wlasnie z mediow.
A ja sie nie zgodze.
BO kiedys nie bylo telewizji czy internetu,m a nawet jak byla TV czy radio to na pewno nie mowila o szczcinskich podziemiach. A jakos podziemia zwiedzane są od zawsze, wiec smiem twierdzic ze to bez zwiazku.


Aha - i ebysmy nie skonczyli na jałowej dyskusji.
Xelos - co w zwiazku z tym proponujesz ?
Awatar użytkownika
Xelos
Posty: 70
Rejestracja: 28 mar 2005, o 01:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Xelos » 15 sie 2005, o 12:15

No faktyczne kiedys nie bylo TV, radia, internetu a ludzie chodzili po podziemiach. Jednak Wtedy to byli prawdziwi pasjonaci. Ludzie ktorzy nie mogli sie tak latwo kontaktowac jak my i wiekszosc obiektow musieli odnajdywac na wlasna reke.
Dziaja sprawa wyglada troche inaczej. Jakis dzieciak widzi ze niedaleko jego domu jest jakis schronik. Decyduje sie na wejscie i zaczyna mu sie to podobac. Kolejne kroki sa juz proste -> www.google.pl -> Bunkry+Szczecin i w tenoto sposob grupa 13-latkow trafia z zapalniczkami na OSP przy j.Szmaragdowym.
Oczwywiscie nie staram sie dyskryminowac ludzi na podstawie wieku. Wszak 13-talek 13-latkowi nie rowny. To ma bardziej znaczenie symbiliczne oddajace cechy ktore przewaznie (jednak nie zawsze) lacza sie z takim wiekiem.
O wypadek w schronach nie jest trudno, dlatego miasto woli zamykac obiekty niz pozniej sie tlumaczyc jakim cudem dopuszczono do jakiegos wypadku pod ziemia. Po czesci rozumiem taka postawe bo sam bym sie wqrzyl gdyby moj dzieciak (jeszce nie mam ale moze kiedys :)
zrobil sobie cos w jakims schronie. Moge miec tylko nadzieje ze moj potomek nie bedzie mial takiego hobby jak tatus :)
mail: xelos86@wp.pl
http://www.basement.prv.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości