Shron przy szkole

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 20 maja 2005, o 09:59

e tam legalne czy nielegalne... te schrony do kogoś należą (państwo/miasto/instytucja/osoba) i musi istnieć ktoś, kto zezwoli legalnie... Ale jak Penetrator zauważył, trzeba mieć po co tam wchodzić
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 maja 2005, o 10:18

sacek pisze:e tam legalne czy nielegalne... te schrony do kogoś należą (państwo/miasto/instytucja/osoba) i musi istnieć ktoś, kto zezwoli legalnie... Ale jak Penetrator zauważył, trzeba mieć po co tam wchodzić
W teorii jest to oczywiście piękne ale w praktyce nie zawsze tak ładnie. NIe zawsze osoby ostatniego kontaktu - czyli posiadające klucz - wiedzą co mogą - czy mogą - a czasmi w związku z przemianami powstaje dziura i nie wiadomo kto zarządza.

Dlatego fajnie gdyby udało się ten czas wykorzystać i "ogarnąć" projekt "Projekt Podziemny Szczecin" swoją opieką.

Ale na pewno nikt nie zaufa komus (nam, czy komukolwiek) kto łamie prawo.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 10:30

Jeśli wchodzimy gdzieś nielegalnie - łamiemy prawo.
Ale jeśli (państwo/miasto/instytucja/osoba) niezabezpiecza wejść i dopuszcza do dewastacji to nie łamie prawa?
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 20 maja 2005, o 10:33

Ale są też szlachetne strony, niektórzy ryjąc takowe scianki w schronie odsłaniają jego dalszą częsc i tak kawałek do kawałka i dawne tunele są drożne - możliwe do zwiedzenia
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 maja 2005, o 10:45

tutaj mozna byloby debatowac o wiele dluzej ale czy to ma sens ???

jeni ryja i rozwalaja zeby miec tylko z tego satysfakcje inni wchodza ryja i dewastuja (tak jak przytoczyl Busl ze jeszcze sie z tym chwala)

takich ludiz to tylko do kamieniolomu do rozkuwania kamieni dac i nic innego

jestem zdania iz najpierw trzeba pomyslec a pozniej zrobic a nie jak w przypadku wielu osob jest odwrotnie - zrobi ,zniszczy i dopiero pomysli

PS
prosba do admina
z racji bezpieczenstwa prosze o dosc pilne wykonanie tego forum podziemneg oz dostepem dla pewnego grona a opisy roznwych miejsc ktore znajda sie na innych forach proszeo likwidowanie , wszystko to ma na celu bezpieczenstwo bo zauwazylem ostatnio ze do grona osob lazacych po podziemiach dolacza coraz wieksza grupa oosb w wieku ponizej 18 lat, niechce tutaj nikogo obrazac z tych mlodszych "bunkrowcow" lecz z doswiadczenia wiem ze takie osoby podchodza do sprawy z mala rezerwa i malo ostroznie, gdyby komus sie cos stalo chociazby od nieodpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia obiektu gdzie wchodza wtedy wina spadla by na osby ktore takowe informacje o obiekcie podsunela,w tym przypadku portal i forum w innym bylaby to strona mojego stowarzyszenia , trzez troche ukrocic zakres wiezdzy dla nieporzadanych osob tym bardziej ze teraz pojda i zacza dzialac a z czasem kiedy beda pozwoelnia i zezwolenia na wejscie do danego obiektu no cos niebedzie juz sensu wchodzic bo obiekt zostanie zdewastowany

tak wiec prosze Admina o szybkie przygotowanie forum podziemnego dla zamknietego grona a z mozliwoscia dolaczania kolejnych osob (tych mniej znanych) prosze wstrzyamc sie do spotkania na zywo z dana osoba
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 20 maja 2005, o 10:56

Czyli ja pewno na to forum nie wejde:
Bo moje żartobliwe motto to: wysadzić........wysadzić.......pytać co tam było :D
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 maja 2005, o 11:00

z Toba musze powaznie pogadac ale o forum sie nieboj . jesli busol uzna ze sie nadajsze to chyba bedziesz bo na liscie CIep odalem


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 11:09

Naprawdę piękne:"gdyby komus sie cos stalo chociazby od nieodpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia obiektu gdzie wchodza wtedy wina spadla by na osby ktore takowe informacje o obiekcie podsunela,w tym przypadku portal i forum w innym bylaby to strona mojego stowarzyszenia "ale..
Niestety nie otwiera mi się strona ZGR, ale jeśli dobrze pamiętam, były tam informacje o wycieczkach na doły i to bez przewodników z "Pro Nature" lub "Małgorzaty". A jeśli te informację coś komuś "podsunela" i "gdyby komus sie cos stalo " to czyja byłaby wina?..
Natomiast usuwanie informacji o dostępnych obiektach co najwyżej utrudni działanie dewastatorów, ale ich nie zlikwidyje ( strona działa rok, obiekty są otwierane od zawsze)
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 maja 2005, o 11:38

a skad mozesz wiedziec ze wejscia na MRu byly bez prezwodnika ?? niebyles z nasza ekipa na zadnych dolach tak wiec powstrzymaj sie od ocenania co i jak chlopaki od nas z ekipy robili i w jaki spsob, zdjecia w galerii sa wylacznie obiektow ktore sa znane i ogolnodostepne dla kazdego i jeszcze przed ich umieszczeniem w galeri byly czesto odwiedzane i niszczone,

zgr juz niema jest teraz stowarzyszenie i wlasnie od tego momentu zaczynamy dzialac i opisywac miejsca do ktorych mamy legalny dostep

strona niedziala bo server jest przerabiany
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 11:59

A np Mikołajki w 2003 na pętli to może były z przewodnikiem, zaśmiecanie pętli choinkami to też dbanie o MRU? Mniej hipokryzji...
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 maja 2005, o 13:16

niebede dyskutowal na ten temat bo znbam to z innej strony

wejscia na mru takiej ekipy jak byla na zdjeciah o jakich mowisz jest rzecza juz nornmalna i osoby te jezda na te ovbiekty wiele lat do do p[rzewodnictwa t wybacz ale jak nieznasz tematu od srodka to niewypowiadaj sie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 13:24

Jeśli możesz napisz jeszcze raz, bo nie mogę połapać się o co ci chodzi.
Ps. Na FFOWB jeżdze od 18 lat.
BDB
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 maja 2005, o 13:35

nop to wiesz o co chodzi i jaka to jest ekipa jak jedzien a "bunkry" niekumam czemu wogole dyskutujesz na temat zachowan ludzi ktorych znasz

po za tym podziemia szczecina (schrony , tunele etc) to nie to co MRU

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 13:43

A czym się różni zaśmiecanie MRU od zaśmiecania obiektów w Szczecinie?
Tam wolno , tu nie?. Tam plamki, tu pod krawatem?
Awatar użytkownika
Bartez
Posty: 371
Rejestracja: 6 maja 2004, o 09:57
Lokalizacja: ZABELSDORF-Stettin
Kontakt:

Postautor: Bartez » 20 maja 2005, o 13:49

nie nierozni sie niczym
tam i tutaj zasmiecanie to zamiecanie

zgadzam sie z tym co piszesz aczkolwiek osobiscie nieuczestniczylem nigdy w bunkrowych imprezach na MRU a moje wypady na ten obiekt ograniczaly sie do jechania i mierzenia danych czesci systemy wraz z kilkoma osobami

kednakze tam jest ciezej kogos przypilnowac zeby byl porzadek a tutaj mozna o to zadbac dlatego daze do ukrytego forum dla "podziemnych ludzi" mam nadzieje ze mnie rozumiesz

po za tym u nas dziala coraz wiecej osob mlodych ktorych fascynacja obiektami podzienymi ogranicza sie do wejscia zniszczenia , dewastcji i satysfakcji z lazena po tym i tyle

pozdrawiam

mam nadzieje ze mnei rozumiesz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

cron