Shron przy szkole

Dla tych, co patrzą w dół.
visior
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2005, o 07:49
Lokalizacja: SZCZECIN---->>>
Kontakt:

Shron przy szkole

Postautor: visior » 19 maja 2005, o 08:08

Jest to shron przy szkole w kiejewie na prawobrzezu ulica Dąbska 105 :) jak to ten adres ale jestem pewien ze nad Dąbska po prawej stronie jest szkola i za nia znajduja sie shrony w sumie 2 :) kazde z nih posiada 2 wejscia tylko 3 sa drozne w srodku znajduje sie korytaz z odnogami do pomieszczen :] bylem tam niedawno z kumplami to zastalismy stare koce ubrania a w tyh pomieszczeniah byly materace ;) widocznie bezdomni znalezli sobie lokum

Pisze 1 raz na forum posta prosze o wyrozumialosc
Załączniki
A tutaj rozmieszcznie pomieszczen i wejscia
A tutaj rozmieszcznie pomieszczen i wejscia
mapka :)
mapka :)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2005, o 15:51 przez visior, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 19 maja 2005, o 09:40

Pewnie szczeliny przeciwlotnicze... dużo ich w Szcecinie - Niemcy bali się nalotów (jak się okazało - słusznie)
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 19 maja 2005, o 12:06

Obok była szkoła także przed 45`tym więc najprawdopodobniej szczeliny służyły uczniom i okolicznym mieszkańcom.
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 19 maja 2005, o 12:18

Takich szczelin na prawobrzeżu jest bardzo dużo i fakt - faktem w Płoni (Buchholz) są dwa schrony jeden przy starej szkole SP.nr.28, a drugi przy starym cmentarzu. Ten przy starej szkole jest w stanie nienaruszonym.
To samo w Śmierdnicy, tylko tam schron znajduję się na pętli przystanku autobusu nr.79 tj. centrum starego Mühlenbeck.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 19 maja 2005, o 14:06

Fitek-69 pisze:Takich szczelin na prawobrzeżu jest bardzo dużo i fakt - faktem w Płoni (Buchholz) są dwa schrony jeden przy starej szkole SP.nr.28, a drugi przy starym cmentarzu. Ten przy starej szkole jest w stanie nienaruszonym.
To samo w Śmierdnicy, tylko tam schron znajduję się na pętli przystanku autobusu nr.79 tj. centrum starego Mühlenbeck.
A pętla 79 nie jest w Jezierzycach?
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 19 maja 2005, o 15:41

No to mamy pierwszego kandydata do gonitwy z saperką przez pół puszczy bukowej :D
Ciekawe czy zamurują
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
sacek
Posty: 277
Rejestracja: 12 maja 2004, o 13:25
Lokalizacja: w sercu ciągle Szczecin

Postautor: sacek » 19 maja 2005, o 18:58

A po co z saperką po Bukowej :?: Na plac Żołnierza się idzie i ma się pięknie zachowaną szczelnię... chyba jedyną szczelinę przeciwlotniczą na świecie w której można nabyć glany :wink:
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Chałupa
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2005, o 16:52
Lokalizacja: Pomorzany

Bunkry na Gumieńcach

Postautor: Chałupa » 19 maja 2005, o 19:19

Przy ulicy Ku słońcu 124 na terenie szkół salezjańskich znajduje się schron?tunel? Bunkier ten ów jest usytuowany pod koniec tzw. "korony" czyli pół kola usypanego jeszcze jako tor kolarski który miał tam powstać, przy budowanym nowym budynku obok sterty cegieł materiałów budowlanych i desek. Juz dawno chciałem się w nim rozejrzeć ale dopiero niedawno zebrałem się do tego. Na wejściu widac że robotnicy i uczniowie szkoły urządzili sobie z niego szalet:/ dalej idąc wzdłuż korytarza widzimy pobite lampy z poprzerywanymi kablami(wydaje mi się że bunkier używany był wcześniej przez robotników jako magazynek). Dalej widać porozwalane meble deski smieci...Wchodząc do ostatniego pomieszczenia od razu rzuca mi sie w oczy ewidentnie zamurowane czerwoną cegłą przejście.Wydaje mi się że chyba nie powinno być problemu z jego rozwaleniem:) Wychodząc z bunkru warto wejść dokładnie nad niego i przejść przed siebie koło 5 metrów(na granicy prywatnych posesji i terenu szkoły) zobaczymy długą szeroką rure(tunel) ktora dalej ciagnie sie "pod koroną" Wydaje mi się że ów zamurowane wejście mogło prowadzić do tego tunelu. Na pierwsze spojrzenie widać że to tunel przeznaczony dla ludzi. Możliwe że dalej gdzieś skręca i idzie dalej w głąb Gumieniec?? tak przypuszczam. A może wy coś wiecie na temat tego bunkra?? Słyszałem że kiedyś piwicami z domów na ulicy łukasińskiego można było dojśc do dzisiejszej Selfy(a raczej dawniejszej)(przy drodze do geanta w strone Lubieszyna) w której halach podobno była kiedyś fabryka części di V2. Ile w tym prawdy?? Nie wiem ale w okolicach ulic derdowskiego dworskiej i Ku słońcu nie widziałem żadnych innych wejść do podziemi czy schronów. Jestem także Nowicjuszem na forum a więc też prosiłbym o wyrozumiałość:P
Awatar użytkownika
Fitek-69
Posty: 1109
Rejestracja: 2 mar 2005, o 15:43
Lokalizacja: Hohenkrug/Buchholz
Kontakt:

Postautor: Fitek-69 » 19 maja 2005, o 20:46

Moja saperka ma się dobrze trochę już się nakopała szczegóły niebawem.
Co do pętli to w Jezierzycach, faktycznie jest pętla autobusu 79, ale jak kolega cofnie się trochę w przeszłość to zatoka autobusowa w Śmierdnicy została wybudowana pod autobus linii 72 i 79 (tranzytem) dlatego tak wyszło.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 06:51

Pamiętam,pamiętam.
Natomiast na pętli znajdują się dwie szczeliny (obie dostepne}, a dalej po lewej stronie drogi do Pyrzyc jest jeszcze jedna (nietypowa), ale niestety dostępna tylko częściowo.
(w tym miejscu mógłbym napisać, że można przywrócić drożność całej szczeliny, ale Admin znów będzie straszył, więc tego nie robie...)
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 20 maja 2005, o 06:53

No drugi kandydat :D Musze prosic o wsparcie piechotne z tasakiem bo się nie rozdwoję :D
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 06:58

Każdy obiekt można otworzyć, używając mniej lub bardziej legalnych środków. Pojawia się tylko pytanie - po co?.
visior
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2005, o 07:49
Lokalizacja: SZCZECIN---->>>
Kontakt:

Postautor: visior » 20 maja 2005, o 07:59

łom,kilof,mlot (25kg) to podstawa przy rozwalaniu zamurowanej sciany wiem dobrze bo sam rylem na szmaragdowym :) i uswiadomilem sobie ze gdyby tak wszystkie miejsca zel betonowa sciana zastawic malo kto by sie dostal :P bo te ciegly czerwone biale sa mizerne (co niemiec zrobil to nie rozwalisz tak samo z drogami )
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 20 maja 2005, o 08:52

Penetrator pisze:Każdy obiekt można otworzyć, używając mniej lub bardziej legalnych środków. Pojawia się tylko pytanie - po co?.
Nie tyle 'po co ?' ile 'czy to legalne ?'
Moze dzis nikt sie tym nie przejmuje ale jak to bedzie sie dalej rozwijalo to moze sie okazac ze zaczna zglaszac sie odpwoednie sluzby i poszukiwac wlamywaczy... Tymbardziej ze...

Z litosci nie podam linku do tej strony - podesłano mi adres pod ktorym widac galerie kilku mlodych podzeimnych chlopakow (wiek oceniam na 15 - 17 lat) na ktorym chwala sie swoimi dwoma eskapadami.

Pomijam fakt, ze dokumentuja wlamanie bo wchodza na obiekt zamkniety - dodatkowo robia sobie zdjecia po włamaniu widac ich twarze itp. Pomijam tez to ze na kilku zdjeciach widac jak (chyba jadac do tego obiektu) niszcza szybe w autobusie itp itd...

Zrzucam to na karb mlodego wieku i nieswiadomosci konekwencji...

Ale co wazne - Ostatnio w rozmowie o bunkrach i schronach w Szczecinie z powaznymi osobami padlo stwierdzenie ze powinnismy dbac o to aby nie bylo takich sytuacji. Bo paradoksalnie szkodzi to nam.

Dbanie to porownano to do mysliwych ktorzy nie tylko poluja na zwierzyne ale w ciagu calego roku prowadza prace majace na celu rozwoj stada, dokarmianie, itp...

Darz bór :-)
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Postautor: Penetrator » 20 maja 2005, o 09:17

Jednak moim zdaniem ważniejsze jednak jest pytanie "po co". Otwierać obiekt po to tylko, żeby otworzyć i został zniszczony - nie ma sensu, a tak się zwykle dzieje. Otworzyć, zrobić zdjęcia i plan, zamknąć - piękne, ale na ile prawdopodobne i jak często spotykane?
Natomiast co do legalności:
Robisz coś - nie mów,
mówisz coś - nie pisz,
piszesz coś - nie podpisuj,
podpisujesz - to sie pózniej nie dziw.
Wszystko co dobre jest: niemoralne, niezdrowe lub nielegalne!
Co do przykładu podanego przez Admina:
Teoria ewolucji: osobniki nieprzystosowane giną.....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron